موبایل اسلامی| طریق معرفت| ادبیات مذهبی| تصاویر| نواها و نماها| استفتا از مراجع تقلید| دانلود دعا و زیارت| اس ام اس مذهبی| پیوندها| تماس با ما| Rss
  ۱۹ جمادی الثانی ۱۴۳۵ Sunday 20 Apr 2014 یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۳
سرویس های خبری
صفحه اصلیصفحه اصلی
اخبار ایران و جهاناخبار ایران و جهان
اخبار مراجعاخبار مراجع تقلید
اخبار ويژهاخبار ویژه
اخبار مذهبیاخبار مذهبی
گزارش خبریگزارش خبری
شیعیان پاکستان، افغانستان شیعیان پاکستان، افغانستان
شیعیان عراق، لبنان شیعیان عراق، لبنان
شیعیان یمن شیعیان یمن
شیعیان آفریقا و اروپا شیعیان آفریقا و اروپا و امریکا
شیعیان خلیج فارس شیعیان بحرین وخلیج فارس
مقالات و گفتوگوهای سیاسیمقالات و گفتوگوهای سیاسی
مقالات و گفتوگوهای مذهبیمقالات و گفتگوهای  مذهبی
دیگر رسانه هادر رسانه های دیگر
خبر تصویریخبر تصویری
ویژه نامه هاویژه نامه ها
دعوت به همکاریدعوت به همکاری
خبرنامه

   
 
 
  

اخبار مراجع
 
سربسته می‌گویم که برخی مطبوعات چارچوب‌ها را رعایت کنند/ اصلاح نشوند، بصورت علنی بیان خواهم کرد آیت الله مکارم شیرازی گفت: خیزش‌هایی در برخی مطبوعات وجود دارد و خطراتی را می‌بینم، الان سربسته می‌گویم که چارچوب‌ها را رعایت کنند و اگر اصلاح نشوند، بصورت علنی بیان خواهم کرد.
پاسخ آیت الله العظمی روحانی به شبهه ای درباره حدیث کساء و بیان مقام والای حضرت زهرا (سلام الله علیها) چرا خداوند در این حدیث، از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) که برترین موجودات است آغاز نمی کند بلکه از فاطمه (سلام الله علیها) آغاز می کند و او را محور، قرار می دهد؟
دواي همه دردها تمسّک به قرآن و اهل بيت(ع) است غناي قرآني همراه با ولايت اهل بيت عليهم السلام (ثقلين)، مسلمانان را از انحراف ضلالت و تفسيرهاي تحريف آميز ديگران مصون و محفوظ مي‌دارد.
نامه انتقادی آیت الله مکارم شیرازی به ایوبی درباره «رستاخیز» پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی نامه این مرجع تقلید خطاب به رئیس سازمان سینمایی کشور در مورد فیلم «رستاخیز» را منتشر کرد.
نظر آیت الله مکارم درباره اختلاط زن و مرد در محیط کار در برخی از محیط های اداری، بانوان و آقایان بعضا در اتاق های واحد مشغول به فعالیت و کار هستند. این مسئله از نظر فقهی چه حکمی دارد؟
آیت‌الله العظمی روحانی : انحلال شورای علمای بحرین نقض آشکار ارزش‌های انسانی است در پی تشدید موج سرکوب مردم بحرین و به ویژه انحلال شورای اسلامی علمای این کشور از سوی رژیم مستبد آل خلیفه، حضرت آیت الله العظمی سید محمد صادق روحانی، در بیانیه ای، با محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه، تاکید کردند: اقدام اخیر حکومت بحرین در انحلال شورای اسلامی علمای بحرین از بدترین اقدامات و جنایاتی است که رژیم حاکم بر این کشور مرتکب شده است.
مراجع عظام تقلید انحلال شورای اسلامی علمای بحرین را محکوم کردند در پی تشدید موج سرکوب مردم بحرین و به ویژه انحلال شورای اسلامی علمای بحرین از سوی رژیم مستبد آل خلیفه مراجع عظام تقلید حضرات آیات نوری همدانی ، علوی گرگانی و روحانی در بیانیه ها و سخنرانی های جداگانه ای ضمن محکوم کردن انحلال شورای اسلامی علمای بحرین ،به رژیم آل خلیفه در خصوص ادامه سرکوب مردم مظلوم بحرین هشدار دادند.
فتوای حضرت آیت الله العظمی روحانی درباره ارسال پارازیت و عوارض مخرب آن پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه (شفقنا) درباره ارسال پارازیت و عوارض مخرب آن از حضرت آیت الله العظمی روحانی استفتائی نموده است که متن آن را همراه با پاسخ معظم له می خوانید:
آرشیو
آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی
 
اظهار نگرانی مراجع تقلید نسبت به کاهش جمعیت شیعه یک کارشناس دینی با بیان کاهش جمعیت شیعه ابراز نگرانی کرد و گفت: مراجع تقلید نسبت به موضوع کاهش جمعیت اظهار نگرانی کرده و در مجالس خود درباره پیری جمعیت متذکر می شوند.
حراج لباس در ژورنال های نیمه عریان بازار غیر از 12 مورد ژورنالی که توسط مرکز تخصصی ژورنال برای تولیدکنندگان پوشاک منتشر شده است مابقی ژورنال های موجود در بازار، غیر قانونی و غیررسمی است.
هشدار نسبت به افزایش طلاق عاطفی در خانواده‌ها کارشناس مذهبی رادیو معارف با بیان این که عمل به آموزه های دینی از سوی خانواده ها زمینه حرکت زندگی زناشویی به سوی مبانی اسلامی را فراهم می‌کند، تصریح کرد: اگر جامعه به این جهت حرکت نکند آمارهای طلاق افزایش می‌یابد.
نتایج قابل تأمل نظرسنجی «خبرگزاری دانشجو» درباره دوستی‌های دانشگاهی تنها 13درصد از دوستی‌های دانشگاهی منجر به ازدواج شده که از این میان نیز حدود نیمی از آنها یا منجر به طلاق شده یا ازدواج موفقی نبوده است.
ورق و قمار، رقص و روابط جنسی؛ خدمات تفریحی سرویس های دانشگاه! پای درددل دانشجویانی که از سرویس‌های بین‌شهری دانشگاه استفاده می‌کنند که بنشینی، اتفاقات هولناکی را برایت به تصویر می‌کشند که باورت نمی‌شود دارند از اتوبوس بین دو تا شهر از شهرهای کشورمان صحبت می‌کنند!‌
تاثیر تکنولوژی بر آلودگی دانشگاه به روابط غیرهمجنس ها قدیم ترها تنها محور ارتباطی افراد تلفن بود؛ مدتی بعد تلفن همراه هم دریچه ی جدیدی را برای ارتباط به ارمغان آورد...
بازی می‌کنند یا بازیچه می‌شوند/ هیاهو در خلوت کودکان غفلت خانواده‌ها و مسئولان امروز واسطه‌ای شده تا شرکت‌های خارجی در نقش دایه دلسوزتر از مادر اسباب‌بازی‌های ضد ارزشی را توسط قاچاقچیان به دست کودکانمان برسانند.
تعرض به حرمت بانوی محجبه در مانتو فروشی روزی هزار تا از این دختر خوشگلا به اینجا رفت و آمد دارند و من به همشان دست می زنم تازه خوششان هم می آید!
اتفاق نامبارک در مدارس دخترانه؛ حرکات موزون به جای ورزش متأسفانه سبک ورزش ما در جامعه به ویژه سبک ورزش بانوان، سبک ورزش اسلامی نیست. گاهی اوقات شاهد عکس هایی از تمرین بعضی از ورزش های بانوان در باشگاه ها هستیم که توسط عکاسان خبرگزاری ها منتشر می شود!
کلاس رقص مختلط در تهران + تصاویر در برخی از این آموزشگاه ها دختران کم در آمد و جوان پس از آموزش و یادگیری انواع رقص در مجالس و مهمانی های مختلط و پارتی های شبانه توسط افراد خاصی به عنوان رقاص و گردانندگان مجالس بکارگیری می شوند. این افراد در قبال در یافت پول در این گونه مجالس پنهانی به عنوان رقاص فعالیت می کنند.
آرشیو
  
اَلْحَمْدُ للهِ الّذى جَعَلَنا مِنَ الْمُتَمَسِّکينَ بِوِلايَةِ اَميرِ الْمُؤْمِنينَ وَالاَئِمَّةِ عَلَيْهِمُ السَّلامُ
 

روز ظهور امام زمان(ع)، نوروز و روزی نو است

می توان گفت روز ظهور امام زمان(ع) نوروز خواهد بود و روزی نو، روزی که تمام طراوت بهاری به همه عالمیان هدیه داده می شود.
روز ظهور امام زمان(ع)، نوروز و روزی نو است

 

دعا برای همه!

روزهای اول طلبه گی مان مصادف بود با ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت زهرا علیها سلام

1393/1/13 ,  ۱۲:۱۷


سازه‌ جديد،انرژي‌بخشي کعبه را تحت شعاع قرار مي‌دهد

نخستين نشست نخبگان و فرهيختگان حاضر در مکه مکرمه در سال 93 در حالي برگزار شد که نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني، در اولين برنامه حضور خود پس از ورود به مکه، سخنان آنان را در اين جلسه دو ساعته شنيد.

1393/1/13 ,  


آمار و ارقام مسلمانان و شیعیان در جهان

مسلمانان در سرتاسر جهان زندگی می کنند. تعداد کشورهایی که مسلمانان در آنها زندگی می کنند،‌ 208 کشور است.

1393/1/13 ,  

عصام‌العماد:
مظلومیت حضرت زهرا(س) مهم‌ترین عامل گرایش من به تشیع است

عصام‌العماد، روحانی وهابی شیعه شده در یکی از مراسم‌های فاطمیه‌ای که حضور داشت مهم‌ترین عامل گرایشش به تشیع را مظلومیت حضرت زهرا(س) دانست و گفت: برای وهابیان خیلی سخت است که قبول کنند حقانیت از آنِ حضرت زهرا(س) است.

1393/1/13 ,  

تحلیل سخنان فرمانده نیروی قدس سپاه با موضوع جهان اسلام
اسلام چگونه در «اندلس» ضربه خورد/ سیر صعودی تمدن اسلامی شروع شده است

غربی‌ها می‌دانند وقتی مسلمانان در حاکمیت فاسد امویان توانستند چنان تمدنی را ایجاد کنند، در پرتو حکومت ولایت قطعا می‌توانند جهش‌های عظیم داشته باشند و دشمنی‌ها از این ناشی می‌شود که می‌خواهند نگذارند جمهوری اسلامی آن تمدن عظیم را احیا کند.

1393/1/13 ,  


خمس کتاب‌های بلااستفاده و تزئینی کتابخانه را باید پرداخت کنیم

اگر فردی کتابی را که در شان و مورد نیاز او نباشد را از درآمد شخصی خود تهیه کرده و سال خمسی آن فرد، فرا برسد به آن کتاب‌ها خمس تعلق گرفته و باید یک پنجم قیمت آن کتاب‌ها در زمان خرید را بپردازد.

1393/1/13 ,  ۱۲:۸


گنبدهای جدید حرم مطهرعلمدار کربلا+تصاویر

یکی از مراحل طرح توسعه حرم مطهر علمدار کربلا حضرت عباس علیه السلام و تسقیف صحن مطهر که عبارت است از ساخت روکش گنبدهای جدید صحن مطهر به پایان رسید.

1393/1/13 ,  

حضرت آیت الله العظمی روحانی:
ما هم ایرانی هستیم و هم مسلمان و به مسایل مربوط به قومیت و فرهنگ احترام می‌گذاریم

به مناسبت آغاز سال 1393 هجری شمسی بخشی از نظر حضرت آیت الله العظمی روحانی درباره نوروز که در شماره 10824 روزنامه کیهان مورخ 15 مهرماه 1358 به چاپ رسیده است را مرور می کنیم.

1393/1/1 ,  


مقامات برزخی حضرت زهرا(س)، از عنایت به زائران حسینی تا حضور بر بالین محتضران

امام صادق(ع) خطاب به شیعیان واقعی می‌فرمود: هنگامی که جان یکی از شما به حلقوم برسد به او گفته می‌شود: دیگر از غم و غصه‌های دنیا ایمنی یافتی! و به او گفته می‌شود: نگاه کن! رسول خدا(ص) و علی(ع) و فاطمه(س) پیش روی تو هستند.

1393/1/1 ,  


غم دل در غربت زهرا«علیهاالسلام»

یک کهکشان جمال و جلال، یک اقیانوس، صبر و وقار و حیا، خورشیدی برآمده از افق عصمت، کوثری جوشیده از دامان نبوت، گلی زیبا و معطر، بر شاخسار رسالت،

1393/1/1 ,  ۲:۳۹


رضا اسماعیلی شعر «بانوی دین» را در رثای حضرت فاطمه(س) سرود

شاعر معاصر کشورمان شعری با عنوان «بانوی دین» را به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه(س) سرود.

1393/1/1 ,  ۲:۳۸


اظهارات نخست وزیر ترکیه درباره شیعیان شرم آور است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی اظهارات بی پایه و اساس اردوغان نخست وزیر ترکیه درباره عقاید شیعیان را شرم آور خواند و با محکوم کردن آن، گفت: متاسفانه اینها بدون اینکه چیزی درباره عقاید شیعیان بدانند نسبت به آنها قضاوت می کنند

1393/1/1 ,  


توصیه سلامت‌محور امام رضا(ع) برای ماه نخست سال/ اجتناب از مصرف غذاهای دیرهضم

پژوهشگر طب ایرانی و اسلامی با تاکید بر اینکه در ماه نخست سال مصرف غذاهای دارای هضم دشوار توصیه نمی‌شود، گفت: امام رضا(ع) در این ماه بر استفاده از مصلحات برای پاکسازی معده و روده تاکید کرده‌اند.

1393/1/1 ,  ۲:۳۶


احکام اسلامی در گزارش احمد شهید مورد تعرض واقع شده است

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به گزارش احمد شهید در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، گفت: در این سند نظام اسلامی ما مورد توهین قرار گرفته و به احکام اسلامی تعرض شده که برخلاف قوانین بین‌المللی است.

1392/12/29 ,  


«پیروزی در یبرود» ترانه حزب‌الله لبنان برای سوری‌ها

کلیپ لبنانی «احسم نصرک فی یبرود» تقریبا با شروع محاصره یبرود پخش شد. این ترانه بسیار جالب است، چون طبق معمول، نهضت مقاومت پیروز میدان مبارزه شد.

1392/12/29 ,  

صفحه بعد>      آخرین صفحه
آرشیو
    تازه ترین عناوین سایت:  
 
 
دعا برای همه!
خمس کتاب‌های بلااستفاده و تزئینی کتابخانه را باید پرداخت کنیم
مقامات برزخی حضرت زهرا(س)، از عنایت به زائران حسینی تا حضور بر بالین محتضران
غم دل در غربت زهرا«علیهاالسلام»
رضا اسماعیلی شعر «بانوی دین» را در رثای حضرت فاطمه(س) سرود
اظهارات نخست وزیر ترکیه درباره شیعیان شرم آور است
توصیه سلامت‌محور امام رضا(ع) برای ماه نخست سال/ اجتناب از مصرف غذاهای دیرهضم
احکام اسلامی در گزارش احمد شهید مورد تعرض واقع شده است
فتح یبرود، پیروزی استراتژیک برای سوریه و حزب الله
حدیث «لوح»
آیا خانه زهرای مرضیه علیهاالسلام دارای درب بوده است؟
نگاهى به علم و کمال فضّه
عظمت حضرت فاطمه علیهاالسلام در سوره «هل‌اتی»
محوریت حضرت زهرا علیهاالسلام در حدیث کساء
شهادت حضرت زهرا(س)،افسانه یا واقعیت؟!(2)
آرشیو
در رسانه های دیگر
 
شیمون پرز: شما پیام اسرائیل را درجهان منتشرمی‌کنید بعد از برگزاری مراسم اسکار امسال و بحث‌ها و حاشیه‌های پیرامون آن، مطابق سنت هرساله بازهم عده‌ای شروع کرده‌اند به انتشار مطالبی با این رویکرد که «چرا می‌گوئید اسکار سیاسی‌است؟
سوریه، رزمگاه حیوانات انسان نما یکسال از اوج گیری بیداری اسلامی در کشورهای منطقه گذشته و شکل گیری اعتراضات در کشورهای عربی به یک عرف تبدیل شده بود. معترضین در کشورهای مختلف فارغ از مدل اداره کشور متبوع خود، علیه دولت ها دست به تظاهرات می زدند.
رتبه دوم ایرانیان در افشای اطلاعات شخصی در فیس‌بوک/آمریکایی‌ها در افشای اطلاعات آخرند ایرانیان پس از اعراب، بیشترین افشای اطلاعات خصوصی در فیس‌بوک را ‌از آن خود کرده‌اند، حال آنکه آمریکایی‌ها کمترین میزان افشای اطلاعات شخصی در این شبکه اجتماعی را دارند.
تلاش شبکه بهایی برای تطهیر رضاشاه + فیلم و تصاویر «پسر بي‌سواد يک روستايي بي‌سواد»، مردي که «تنها مقدار ناچيزي با توحش فاصله دارد»؛اين توصيف سفير آمريکا در تهران از رضا شاه است؛ اما به روايت شبکه « من و تو » رضا شاه، کسي است که کوچکترين نقطه تاريک در زندگي خود نداشته و سراسر نور و روشني بوده است.
محل توطئه بارها به گوشتان رسیده، نمی خواهم تاریخ بگویم؛ خودتان بارها شنیده‌اید و خوانده‌اید.
فقط ادعا کردیم که پیامبر(ص) را دوست داریم بعد از 37 سال اولین جشنواره فیلم پیامبر اعظم (ص) را برگزار می‌کنیم. آن‌قدر معطل نشستیم تا یک احمق یا احمقانی به این شخصیت بزرگ و الهی توهین کنند. به نظر من آن‌ها توهین نکردند ما خودمان به خودمان توهین کرده‌ایم.
تهدید بزرگ شبکه‌های تلویزیونی جدید برای صدا و سیما/ خطر بزرگتر شدن هرم معکوس قدرت گسترش تکنولوژی دیجیتال در سال های اخیر به سازمان صدا و سیما این امکان را داده است که بدون نیاز به امکانات فنی گسترده و بدون صرف هزینه فراوان، شبکه های جدیدی را راه اندازی کند. این موضوع آسیب های جدی به صدا و سیما وارد کرده است که مهمترین آن وارونگی هرم قدرت در این نهاد مهم به عنوان مهمترین تولیدکننده برنامه های فرهنگی در کشور است.
رودخانه خون سرخ مسلمانان در قاره سیاه/ جلادهای فرانسوی در پشت پرده قتل‌عام‌های خونین آفریقا هستند هنوز داغ کشتار مسلمانان در میانمار از خاطرات پاک نشده که خبرها حکایت از قتل عام جمعی مسلمانان در کشور آفریقای مرکزی دارند؛ کشتاری که با حمایت نیروهای نظامی خارجی از کشورهای اروپایی صورت گرفته است.
مد تابستان 93؛ خداحافظ مانتو! با توجه به سابقه مدل‌ها و روند تغییر سبک پوشش مردم، برای تابستان 93 باید منتظر چه چیز بود؟ و چه مدل و طرحی برای زنان و دختران در آن فصل در نظر گرفته شده است؟
به کره‌ای‌ها نامه‌نوشتند که این‌خانم نمی‌دانسته نبایدبا چادر بیاید!/ روایتی از فشار برای تمرین مختلط! یکی از افتخارات ورزش کشورمان، حضور بانوان مسلمان ایرانی در رقابتهای جهانی با حجاب اسلامی است. افتخاری که شاید از نگاه داخل کشور چندان غیرعادی نباشد اما اثرگذاری فرهنگی زیادی در خارج از کشور ایجاد می کند به خصوص اگر همراه با مدال آوری هم باشد.
جهت اطلاع رسانه‌ها: کاربرد درست «افغانستانی»، «افغان»، «افغانی» شوکت‌علی محمدی می‌نویسد: «نامِ افغانستان، نامی است که از قرن نوزدهم و در زمان حاکمیت یافتن قوم «افغان»، با تحریک وسوسه‌ گرایش قومی آنان از سوی روباه پیر استعمار، انگلیس، بر این کشور مانده شد.»
گزارشی از هجوم دختران انگلیسی به سوریه شاید کسی در ابتدا فکر نمی کرد که بازداشت یک دختر 26 ساله در فرودگاه هیثرو لندن که در آخرین روزهای ماه ژانویه انجام شد بعد از چند روز تبدیل به یکی از مهمترین خبرهای جهان تبدیل شود.
آرشیو
   تبلیغات  
 
 
 
 
       سایت ابوتراب
     
 
سایت خبری تحلیلی صدای شیعه ..::.. کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.
Powered by Ferdows CMS Version 9.0.5 © 2007 All right reserved. سیستم مدیریت محتوی فردوس