مقالات سیاسی

 

خدمات ریاض به صهیونیسم| تلاش عربستان برای اجرای براندازی در کشورهای شیعه نشین

عربستان با ابزارهای قدرت خود به دنبال براندازی و فتنه انگیزی در تمامی کشورهایی است که شیعیان در آن حضور دارند، برای سعودی‌ها مهم این است که بر روی زمین هیچ شیعه انقلابی و مقاوم در برابر صهیونیست‌ها و استکبار باقی نماند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ,  ۱۲:۸
(بخش دوم)
خدمات ریاض به صهیونیسم| دو دهه کش‌وقوس در مناسبات عربستان با حزب الله

مناسبات میان عربستان و حزب الله لبنان به علت تناقض در مرجعیت دینی و سیاسی دو طرف همواره متشنج بوده است.
۱۳۹۶/۱۰/۱۵ ,  ۲۰:۳۱
(بخش اول)
خدمات ریاض به صهیونیسم |وقتی عربستان گزینه‌های خصمانه اسرائیل ضدحزب‌الله را کامل می‌کند

عربستان سعودی تلاش می‌کند با استفاده از دلارهای نفتی و ابزارهای دیپلماتیک، برنامه‌های رژیم صهیونیستی ضدحزب الله را تکمیل کند.
۱۳۹۶/۱۰/۱۵ ,  ۲۰:۲۹
انگیزه علما از مبارزات عصر مشروطه
رویارویی با «فرنگی شدن از نوک پا تا فرق سر»

بازسازی عزت ملی در نگاه علمای این عصر، ارتباطی وثیق با هویت‌یابی دینی و بهره‌گیری از داشته‌های سنتی در مواجهه با نفوذ تمدن غرب داشت. به نظر می‌رسد دغدغه برای احیا و حفظ عزت ملی، بستری واحد بود که هم در اندیشۀ علامه نائینی و هم در آثار و گفته‌های شیخ فضل‌الله نوری دیده می‌شد، اما رؤیاهایی متفاوت را در پی داشت.
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ,  ۲۱:۳۴

آتاتورک و سیاست‌های دوپهلو در اصلاح وضعیت زنان

هواخواهان جمهوری ترکیه پس از کنارگذاشتن خلافت عثمانی و کسب قدرت سیاسی از هیچ کوششی دریغ نکردند تا جنبه‌های مختلف این دولت – ملت نوپا به فرهنگ و تمدن غربی همانند شود. دراین‌بین، دگرگونی حیات سیاسی و غیرسیاسی زنان و نگرشی نو به هویت این گروه از جامعه بسیار اهمیت داشت.
۱۳۹۶/۹/۲۹ ,  ۱۳:۵۸
انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی؛ اهداف و پیامدها
سناریوهای اجرای یک تصمیم احمقانه

با آغاز به کار رسمی دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، موضوع انتقال سفارت آمریکا در سرزمین‌های اشغالی از تل‌آویو به قدس مجددا در رسانه‌ها و گفت‌وگو‌های سیاسی مطرح شده است.
۱۳۹۶/۹/۲۲ ,  ۱۳:۳۶
گفتاری درباره ماجرای اخیر قدس
خلق ناامنی در مقابل پیروزی‌های محور مقاومت

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مهمانان کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، ادعای دشمنان اسلام درباره‌ی اعلام قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را ناشی از ناتوانی و عجز آن‌ها دانستند. اما چرا انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف به دلیل ناتوانی است؟
۱۳۹۶/۹/۲۰ ,  ۱۹:۵۸
سیاستهای رژیم بعث در مواجهه با علمای شیعه؛
نجف در مقابله همزمان با حکومتهای ایران و عراق

آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر در همان روزهای نخستین، با انتشار فتوایی پیوستن به حزب بعث را حرام اعلام کرد و عملا مخالفت خود با حکومت موجود در عراق را اعلام کرد. در پی این فتوا، حزب بعث به صورت گسترده اقدام به دستگیری، شکنجه و اعدام بسیاری از علمای شیعه در عراق نمود.
۱۳۹۶/۹/۱۲ ,  ۱۳:۵۵
به مناسبت هشتادمين سالگرد شهادت سيدحسن مدرس
فقيه مجاهد، مدرس

فقيه مجاهد، عالم پرهيزگار، شهيد مدرس از سادات طباطبائى زواره است و نسبش به حضرت امام حسن مجتبى عليه‏السلام مى‏رسد. پدرش سيد اسماعيل و جدش سيد عبدالباقى طباطبائى در منطقه اردستان و زواره مشغول فعاليت‏هاى تبليغى بوده‏اند.
۱۳۹۶/۹/۱۱ ,  ۱۳:۴۱
نشریه نشنال اینترست بررسی کرد:
محمدبن سلمان در مقام یزید در تقلای راه اندازی جنگ علیه شیعیان است

نشریه «نشنال اینترست» خود ولیعهد جوان عربستان را وارث ردای سیاسی یزید بن معاویه می خواند که در تلاش برای راه اندازی جنگی جدید علیه شیعیان در خاورمیانه است؛ جنگی با نتیجه ای متفاوت.
۱۳۹۶/۹/۸ ,  ۱۲:۰

ال سعود؛ ضد مسلمانان و به کام صهیونیست ها

ریاض درحالی به بهبود مناسبات خود با رژیم صهیونیستی می‌اندیشد که به مهمترین عامل بی‌ثباتی در جهان اسلام از جمله در سوریه، عراق، لبنان، یمن و بحرین تبدیل شده است.
۱۳۹۶/۹/۷ ,  ۱۳:۱۰

شکل گیری حزب الله از آغاز تا تاثیرگذاری

عربستان سعودی وهمدستانش برای جبران شکستهای خود در منطقه دست به تهدید حزب الله لبنان زده اند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ ,  ۲۳:۲۷
ارتباط تحولات منطقه با افزایش قدرت ایران چیست؟
محور صهیونیستی- سعودی در باتلاق مقاومت

تحولات روزهاي اخير به خوبي نشان مي‌دهد محور صهیونیستی- سعودی به رهبري امريکا در حال امتحان کردن آخرين توانمندي‌هاي خود براي مقابله با ايران و نظمي هستند که محور مقاومت بر منطقه خاورميانه حاکم کرده‌اند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ ,  ۲۳:۲۳
افسر سابق ضد تروریسم سازمان CIA افشا کرد؛
پشت پرده ارتباط منافقین با دولتمردان آمریکا

قراردادهای چند میلیون دلاری مریم رجوی با شرکت‌های لابی‌گری در آمریکا که «پول‌های خوشگل» را در خفا در جیب نمایندگان کنگره می‌کنند، در حمایت امروز آمریکا از مجاهدین خلق نمود پیدا کرده است.
۱۳۹۶/۸/۱۱ ,  ۱۳:۲۵
یادداشت اختصاصی عادل عبدالمهدی، معاون رئیس جمهور سابق عراق
کرکوک نه فقط برای کردها بلکه برای کل عراقی ها عزیز است

عادل عبدالمهدی می نویسد: نیروهای عراقی به کرکوک نرفتند تا کردها را سرکوب کنند یا شوکت و ابهت آنها را در هم بشکنند. بلکه رفتند تا قانون و حقوق قانونی کشور را اعمال کنند، رفتند تا نقض و تهدید وحدت کشور را متوقف کنند.
۱۳۹۶/۸/۱۱ ,  ۱۳:۱۷
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک