مصاحبه‌های مذهبی

 
گفت‌وگویی منتشر نشده از «حسان» در شماره جدید خیمه
علامه امینی گفت اگر منبر بروم دیگر تمام هیأت‌ها تعطیل می‌شوند

جدیدترین شماره ماهنامه خیمه با مطالب متنوعی از جمله یک مصاحبه منتشرنشده با مرحوم حبیب‌الله چایچیان روی دکه‌های مطبوعاتی آمد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ,  ۱۲:۱۱
حجت‌الاسلام حشمتی بیان کرد:
خالی بودن سبد هزینه‌ای خانواده‌ها از قرآن

معاون سابق قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه تحلیلی از برآیند فعالیت‌های قرآنی از گذشته تا آینده، گفت: تحلیل‌ها نشان می‌دهد در سبد هزینه‌ای خانواده‌ها سهمی برای قرآن در نظر گرفته نشده است.
۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ,  ۱۲:۱۶
رئیس آکادمی مطالعات ایرانی لندن:
"اسلام رحمانی" با وادادگی در مقابل استکبار تفاوت دارد

سید سلمان صفوی گفت: پیامبر(ص) نماد رحمت و اساس قرآن نیز بر رحمت است. منتها اسلام رحمانی این نیست که از ارزش‌های اسلامی و عزت ملت عبور و راه را برای دشمنان هموار و در مقابل مزدورانی چون آمریکا کُرنش کنیم.
۱۳۹۶/۹/۱۱ ,  ۱۳:۴۵
کارشناس تاریخ اسلام:
اطلاق «امام مذاکره» به حضرت رضا(ع) تحریف تاریخ است

بی تردید یکی از ظلم‌ها درباره اهل بیت(ع) برداشت اشتباه از سیره آن حضرات(ع) و تفسیر به رأی از موضوعی است که آن‌ها به اقتضای زمان و شرایط کرده‌اند؛ مانند تعبیری که برخی مسئولان از گفت وگوها و مناظرات امام رضا(ع) به مذاکره می‌کنند!
۱۳۹۶/۹/۱۱ ,  ۱۳:۳۶
مروجّی طبسی:
امام حسین(ع) وارث همه انبیاست/ پاداش زیارت سیدالشهدا با پای پیاده

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در روایات بر زیارت سیدالشهدا با پای پیاده تأکید شده است، به شرح بخشی از متن زیارت نامه اربعین پرداخت.
۱۳۹۶/۸/۱۷ ,  ۱۶:۴۹
یحیی یثربی:
تفسیر عرفانی نه‌تنها ناسازگار بلکه ضد قرآن است

نویسنده کتاب عرفان نظری با طرح سه دلیل بر رد تفسیر عرفانی تصریح کرد: کشف و شهود غیرقابل انتقال است و برداشت‌های عجیب و غریبی که در تفسیر عرفانی از قرآن می‌شود، هیچ‌کدام با هر عنوانی که باشد نه‌تنها با قرآن سازگار نیست، بلکه ضد قرآن است.
۱۳۹۶/۸/۲ ,  ۱۴:۲۹
ریاست انجمن علمی مهدویت حوزه:
عبرت های عاشورا درس های بزرگ پیش روی ما در عزیز یا ذلیل شدن است/ عدم اعتماد به دشمن یکی ازعبرتهای تاریخی برای مسلمانان است

دشمن هر زمان که در صحنه عمل شکست خورده ازطریق جنگ نرم وبا فریب افکار عمومی به دنبال آماده سازی خود برای یک حمله بزرگ تر است. گاهی دشمن امان نامه می دهد تا دربین صفوف حق هزیمت ایجاد کرده ومقاومت آنها را بشکند.در جریان کربلا دشمن درصدد بود تا با امان نامه حضرت علی اکبر وعباس را به سمت خود فرا بخواند شاید ازاین طریق بتواند اتحاد عاشوراییان را خدشه دار کند تا با غوغا سالاری ادعا کنند که یاران امام حسین نیز از او جدا شدند. ایجاد جنگ روانی از مهمترین حربه های دشمن است هر چند که اگر امان نامه ای بدهند هیچ گاه به آن پایبند نخواهد ماند.
۱۳۹۶/۷/۱۶ ,  ۱۳:۵
گفت‌وگو با محمود حکیمی نویسنده و پژوهشگر
داستان دینی با ارزش‌ترین نوع داستان

محمود حکیمی یکی از شناخته‌شده‌ترین و تحسین‌شده‌ترین نویسندگان و مترجمان کشورمان است که بخصوص در زمینه ادبیات دینی برای کودکان و نوجوانان کارهای ارزشمندی انجام داده است.
۱۳۹۶/۷/۳ ,  ۲۰:۳۰
انصاریان در گفت‌وگو با خبرگزاری اوکرانیا العربیه:
مستکبرین نمی خواهند پیام شیعیان به گوش جهان برسد

شیخ حسین انصاریان گفت: آمریکا و اسرائیل از اتحاد مسلمانان جهان در هراس است و استکبار نمی‌خواهد پیام شیعه در برادری و برابری به گوش جهان برسد.
۱۳۹۶/۷/۱ ,  ۱۲:۴
رئیس پژوهشکده علوم اسلامی پژوهشگاه المصطفی(ص):
«واقعه حرّه» پس از 14 قرن با داعش تکرار شد!

وجه عبرت انگیزی تاریخ وقتی بیشتر خود را نشان می‌دهد که در مقایسه آنچه قرن‌ها قبل رخ داده با آنچه در دنیای کنونی تجربه می‌کنی، شباهتی بی بدیل می‌یابی؛
۱۳۹۶/۷/۱ ,  ۱۱:۵۷
بانو مجتهده زهره صفاتی:
حضور زن در اجتماع نباید بنیان خانواده را تضعیف کند

اینکه پیوسته به بانوان و دختران بگوییم مانند حضرت زهرا(علیهاسلام) باشید کفایت نمی‌کند، در این مسیر باید از ابزارهای عقلانی و استنباطی بهره ببریم تا بتوانیم ذهن بانوان را برای پذیرش سبک زندگی فاطمی آماده کنیم.
۱۳۹۶/۵/۱۷ ,  ۱۱:۴۵
گفتگو با نویسنده کتاب شمس الشموس
امام رضا(ع) با وجود زائران میلیونی غریب است

مردم معارف حضرت رضا(ع) را در نظر نمی آورند و عملا از آن دور هستند، یعنی نه می دانند که حضرت چه فرموده اند و نه اگر بدانند به آن عمل می کنند. این می شود که می گوییم امام غریب. حضرت با زائران میلیونی خود غریب هستند.
۱۳۹۶/۵/۱۴ ,  ۱۳:۳۲
کارشناسان دینی در گفت و گویی از چرایی جابه‌جایی ارزش‌ها می‌گویند
متاسفانه عده ای به دنبال دین سلیقه‌ای و متناسب با امیال و هواهای نفسشان هستند

عامل دیگر در جابه‌جایی و نامرتبی ارزش‌های دینی که حتی گاهی واجبات را جایگزین و فدای مستحبات می‌کند، راحت طلبی، هواپرستی و نگاه ابزاری به دین خداست. در سفر چندروزه‌ای که به دوبی داشتم، مجبور بودم در پانسیونی که عمدتاً جوانان فرش فروش ایرانی حضور داشتند، اقامت کنم. یکی از آن‌ها پرسید: چکار کنم که مشکلاتم حل و فصل و وضع مالی‌ام خوب شود؟ من که می‌دانستم او اهل نماز نیست، گفتم: تنها و بهترین کاری که سراغ دارم، نماز اول وقت است. اما او با بی حوصلگی و انکار تمام گفت: نه! منظورم ذکری، دعایی یا صدقه‌ای است.
۱۳۹۶/۵/۸ ,  ۱۲:۴۱

خطر نگاه سلفی‌‌گرایانه به مسائل جنسی در ایران/ اگر پیامبر(ص) بودند چه می‌کردند؟

استاد تمام حوزه و دانشگاه با انتقاد از اینکه رفتار نهادهای آموزشی و مسئول در خصوص آموزش مسائل جنسی بیشتر به نگاه افراطی سلفی‌گرایانه تمایل دارد، گفت: پاک کردن صورت مسئله نیاز جنسی عوارضی که اکنون شاهد هستیم را در پی دارد.
۱۳۹۶/۴/۲۹ ,  ۱۵:۱۴
عضو هیأت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:
باب «غیبت» با نافرمانی از امیر(ع) باز شد/نشانه های آمادگی برای ظهور

اگر قرار باشد آنچه را انجام دهیم که در عصر امیرالمومنین(ع) و امام مجتبی(ع) رخ داد یعنی آماده ظهور نشده ایم؛ آنها که ادعای یاری و تبعیت امام زمان(عج) را دارند باید در معرفت به جایی برسند که عقیده و عمل شان با هم هماهنگ باشد.
۱۳۹۶/۳/۲۹ ,  ۰:۲
12345678910
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک