مصاحبه‌های سیاسی

 
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی:
باید با یکدیگر به گفت‌وگو بپردازیم و اعتراض‌هایمان را منطقی مطرح کنیم/ همه ملت، ایران و حاکمیت را دوست دارند

عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی گفت: ما برای فهم مسائل و معضلات اجتماعی نیاز به فهم و درک اجتماعی داریم و نباید مسائلی که در جامعه ایران وجود و حضور دارند را تنها از شان امنیتی رصد کنیم و دست به حل آن بزنیم.
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ,  ۲۱:۳۸
حجت‌الاسلام سید مصطفی میرلوحی در گفت‌وگویی مطرح کرد
ابعاد گوناگون جنایاتی که هنوز در پس پرده است

31 سال پیش در چنین روزهایی، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی درپی دستور قاطع امام خمینی(ره) در رسیدگی امنیتی به جرایم باند مهدی هاشمی، با تمامی توان می‌کوشید.
۱۳۹۶/۹/۱۲ ,  ۱۴:۲
2018 سال ناامنی های فشرده و بسیار پیچیده خواهد بود
تنش بزرگ احتمالی پساداعش، حمله به مغز متفکر مقاومت یعنی ایران

مهدی مطهرنیا بر این عقیده است که در یک سناریوی احتمالی حوادث کنونی در دوران پساداعش وارد دوره ای از یک زایش تنشی بزرگ و پرخون شود که در نهایت منطقه را به یک آشوب بی سابقه و جنگ بی بدیلی بکشاند.
۱۳۹۶/۹/۷ ,  ۱۳:۷
حسینی مزاری:
وضعیت شیعیان افغانستان در دوره ریاست جمهوری کنونی بدتر شده است

عضو افغانستانی مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: اشرف غنی در نزدیک به سه سال گذشته، نه تنها تعامل مثبتی با شیعیان افغانستان نداشته که روند کار و نوع برخورد او در محور تضعیف شیعیان و ایجاد اختلاف میان گروه های مختلف شیعه بوده است.
۱۳۹۶/۷/۱۸ ,  ۲۳:۵۶
گفت‌و‌گو با پدر شهيد سيدنعمت‌الله هاشمي از مدافعان حرم افغانستاني
هديه‌اي که در راه اهل‌بيت تقديم شد پس نمي‌گيريم

گفته‌هاي نعمت‌الله 19ساله، آدم را ياد جوان‌ها و نوجوان‌هايي مي‌اندازد که دوران دفاع مقدس براي حضور در جبهه‌ها سر از پا نمي‌شناختند و کم‌کاري مدعيان راحت‌طلب را جبران مي‌کردند. نعمت‌الله از شهداي افغانستاني لشکر فاطميون است که در بين شهداي مظلوم مدافع حرم، از همه مظلومترند.
۱۳۹۶/۶/۲۶ ,  ۱۲:۵۵
کارشناس بحرینی:
آل‌خلیفه حرمتی برای مقدسات قائل نیست/ پیامدهای تداوم حصر شیخ عیسی

رئیس مرکز پژوهش های بحرین در لندن معتقد است آل خلیفه با تداوم اقامت اجباری شیخ «عیسی قاسم» به دنبال این پیام است که حفظ حرمت علماء و مقدسات بحرینی‌ها جایگاهی در قاموس آنها ندارد.
۱۳۹۶/۶/۲۱ ,  ۱۳:۲۵
دکتر محمود امیدسالار، پژوهشگر و استاد دانشگاه کالیفرنیا عنوان کرد
دخالت مستمر «سیا» در فعالیت تشکل‌های فرهنگی خاورمیانه

یکی از راهکارهای نفوذ غرب در کشورهای درحال توسعه، تهاجم فرهنگی و به‌اصطلاح جنگ سرد فرهنگی است. غرب سال‌هاست با تلاشی همه‌جانبه و دقیق، درصدد تضعیف فرهنگ و باورهای ایرانی- اسلامی است؛ تلاشی که مقابله و برنامه‌ریزی جدی مسئولان و سکانداران فرهنگی جامعه را می‌طلبد. در این زمینه با دکتر محمود امیدسالار، پژوهشگر، مترجم و نسخه‌شناس ایرانی و استاد دانشگاه کالیفرنیا در آمریکا، به گفت‌وگو نشسته‌ایم.
۱۳۹۶/۶/۲۰ ,  ۱۳:۱۱
در گفت وگو با رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران بررسی شد
چرا هنوز به دولت اسلامی نرسیده‌ایم؟

رسیدن به دولت اسلامی و تحقق جامعه اسلامی مطلوب در پرتوی این دولت همواره از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب بوده و هست و در دیدارهای مختلف با مسئولان نظام بر این مسئله و ضرورت رفع این فاصله و نزدیک شدن به افق‌های کلان نظام و انقلاب مانند تمدن سازی، توصیه و تأکید کرده‌اند.
۱۳۹۶/۶/۱۴ ,  ۱۳:۵۶
از تنش آفرینی ها عربستان تا بحران قطر و بحرین
رد پای انگلیس در تمامی تحولات منطقه مشهود است

علی‌اکبر سیبیویه در یک گفت‌وگو: اگر فراسوی جنگ علیه یمن را در نظر بگیریم خواهیم دید که این جنگ ویرانگر یک سناریوی انگلیسی است.
۱۳۹۶/۶/۹ ,  ۰:۳۰
«جستارهایی درجریان مشروعه خواهی درتبریز»درگفت وشنود با حجت‌الاسلام والمسلمین سید هادی خسروشاهی
مشروطه تبریز، تصویر کوچکی از کل نهضت مشروطه بود

چندی پیش، پژوهشی از استاد سید هادی خسروشاهی، در باره نقش علمای آذربایجان درفرآیند مشروطه ومشروعه خواهی منتشر شد که حاوی نکاتی تامل برانگیز در این موضوع وناگفته هایی در باره نقش عالمای «خاندان خسروشاهی» دراین رویداد تاریخی بود.به بهانه انتشار این اثر تاریخی،با ایشان گفت وشنودی انجام داده ایم که نتیجه آن را پیش روی دارید.
۱۳۹۶/۵/۲۸ ,  ۱۳:۳
در گفت‌وگو با کاردار پیشین ایران در لندن بررسی شد؛
کودتای 28 مرداد پخت و پز انگلیسی بود یا آمریکایی؟!

کاردار پیشین جمهوری اسلامی ایران در لندن طراح اصلی کودتای 28 مرداد و براندازی دولت در کشورمان را دولت بریتانیا دانست و گفت: ریشه این کودتا به ضعف و انحطاط اواخر دوره قاجار و همچنین انفعال و سرسپردگی حکومت پهلوی بازمی‌گردد. در چنین شرایطی استعمار پیر انگلیس قدرت نوظهور آمریکا را با منابع ایران آشنا کرد و با راه اندازی یک عملیات نظامی پای این استعماگر جوان به سرزمینمان را باز کرد.
۱۳۹۶/۵/۲۸ ,  ۱۲:۵۰
مؤسس شبکه المیادین تشریح کرد
مقاومت در برابر امپراتوری‌های رسانه‌ای

بحث رسانه متعهد و وظایف آن در برابر رسانه‌های گمراه‌کننده صهیونیستی، از دیرباز مورد توجه صاحب‌نظران و دنبال‌کنندگان این مسأله بوده است.
۱۳۹۶/۵/۲۴ ,  ۱۳:۳۶
در گفت‌و گو با برادرزاده «حاج احمد» مطرح شد؛
وقتی متوسلیان توی گوش رفعت اسد زد/ خاطرات ناگفته از دپیلمات ربوده شده کشورمان

حامد متوسلیان برادر زاده حاج احمد متوسلیان دیپلمات ربوده شده کشورمان در لبنان، ضمن تشریح نا گفته‌هایی از ابعاد شخصیتی و زندگی خصوصی این سردار بزرگ، بر ضرورت اجرای اقدامات عملی برای تعیین تکلیف سرنوشت چهار دیپلمات ربوده شده کشورمان تاکید کرد.
۱۳۹۶/۵/۱۷ ,  ۱۱:۴۱

مشروطه با اعدام شیخ فضل الله به دیکتاتوری رضاخان رسید

رهبری جنبش مشروطه بر عهده علما بود. شیخ فضل الله هم به عنوان یکی از مهم ترین علمای آن دوران به رغم تاملات اولیه درباره ماهیت جنبش درنهایت به دلیل جایگاه گسترده ای که در میان مردم داشت در مهاجرت کبری و شکل گیری نهایی نهضت و پیروزی آن نقش آفرین بود.
۱۳۹۶/۵/۱۰ ,  ۱۲:۳۴
«قيام تاريخي 30 تير1331، زمينه‌ها و پيامدها» در گفت‌و‌شنود با دکتر انور خامه‌اي
کاشاني گفت اگر انگليسي‌ها بيايند تمام تأسيسات نفتي را آتش مي‌زنيم!

پير سپيدمويي که گفته‌هايش در ادامه مي‌آيد، جوان‌ترين عضو گروه 53 نفر در دوران رضاخان و از انشعابيون حزب توده پس از شهريور20 و فعالان نهضت ملي بوده است.
۱۳۹۶/۵/۳ ,  ۰:۱۷
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک