اخبار فرهنگی

 

​نگاهی به نوسلفی‌گری در سوریه

کتاب «نوسلفی‌گری در سوریه»، ضمن تامل در پیشینه گروه‌های مختلف نوسلفی حاضر در سوریه، مهم‌ترین نمایندگان گفتمان‌ نوسلفی‌گری در این کشور را از جنبه‌های مختلف بررسی می‌کند.
۱۳۹۶/۶/۱۲ ,  ۱۲:۵۷

نگاه قرآن و سنت به خرافه‌گرایی و خرافه‌زدایی

کتاب «خرافه‌گرایی و خرافه‌زدایی» ضمن اشاره به علل گرایش به خرافه در جوامع دینی و آثار و پیامدهای آن، راهکارهایی از قرآن و سنت را در این زمینه ارائه می‌کند.
۱۳۹۶/۶/۵ ,  ۱۴:۲۵
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:
شورا باید از دولت مطالبه‌گری کند/به آینده شورا امیدی نیست

با وضع فعلی به آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی امیدوار نیستم. مقام معظم رهبری انتقاداتی به عملکرد شورا داشتند، ضمن اینکه مسائل اساسی دانشگاه‌ها و فرهنگ باید در حضور ایشان مطرح شود.
۱۳۹۶/۶/۵ ,  ۱۴:۲۴
مجید ابهری
90 درصد آموزه‌های کتب موفقیت هیچ وقت تحقق نمی‌پذیرد/ نخبگان ما هنوز پی به خطر نبرده‌اند

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: متأسفانه بیش از 90 درصد محتویات کتب موفقیت تحقق نمی‌پذیرد و 2 آسیب همراه خود وارد جامعه می‌کند؛ یکی ناامیدی و افسردگی برای جوانان و دیگری مقاومت و لجاجت با اصول مخالف با این‌گونه نظریات.
۱۳۹۶/۵/۲۸ ,  ۱۲:۳۶

حوزه‌های عملیه پس حوزه‌های علمیه

تصویری که از زندگی طلاب در افکار عمومی نقش بسته است، با واقعیت فاصله زیادی دارد. یکی از جنبه‌های این تصور نادرست، موضوع کسب و کار و درآمد طلاب است که در ادامه با این واقعیت‌ها از زبان خودشان آشنا می‌شویم.
۱۳۹۶/۵/۲۴ ,  ۱۳:۳۹
حجت‌الاسلام رهدار در جمع دانشجویان نخبه علوم انسانی مطرح کرد؛
لیبرال ها معتقد به کوچک تر شدن دایره دین هستند/ رویکرد حداقلی به دین سبب عرفی شدن جامعه می‌شود

رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اسلامی فتوح اندیشه در تبیین رویکرد حداقلی به دین با بیان اینکه لیبرال‌ها به کوچک‌تر شدن دایره دین اعتقاد دارند و معتقدند که هم دولت و هم دین باید دایره حداقلی داشته باشند، گفت: بعضی از روشنفکران دینی در کشور ما هم با یک استدلال درون دینی‌تری از رویکرد حداقلی دین دفاع می‌کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ ,  ۱۱:۷
در مراسم رونمایی کتاب «عملیات مهندسی» مطرح شد:
سازمان مجاهدین خلق با رهبری روحانیت مخالف بود

کارشناس ارشد حوزه اطلاعات امنیت در نشست بررسی کارنامه بخش ویژه نظامی سازمان مجاهدین خلق، گفت: اعضای این سازمان معتقد بودند که نظام توسط روحانیت غصب شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۱ ,  ۲۰:۵۰
دستاورد یک «نِت گردی» از یک طرح کریمانه
شما هم می‌توانید کوله بار زیارت اولی‌ها را ببندید

گاهی می‌توانیم درد نرفتن به زیارت را با یک سلام پایان دهیم و نگاه مشتاق را در قاب چشمان یک زائر ابدی به امام هدیه کنیم. به کسی که هنوز گنبد و گلدسته حرم را ازنزدیک ندیده است. اگر شما هم مشتاقید کوله بار زائری را برای دیدار با حضرت عشق ببندید، به شماره 300072309 پیامک بزنید، تا با شما تماس گرفته شود.
۱۳۹۶/۵/۴ ,  ۱۷:۴۲
پرویز شیخ‌طادی:
غلبه ضدارزش‌ها در سینما قابل کتمان نیست/ خلأ نگاه کارشناسی در تولید و نقد

اینکه در برخی مواقع ضد ارزش‌ها بر سینمای کشور غالب شده‌اند امری غیر قابل کتمان است، چون در این مواقع فیلم‌هایی رواج پیدا کرده‌اند که پیامشان همسو با انقلاب اسلامی نیست، اما در این زمینه یک نکته بسیار مهم وجود دارد، آنهم اینکه گاهی مواقع توجه نمی‌شود که برخی آثار ممکن است هشداردهنده باشند.
۱۳۹۶/۴/۲۹ ,  ۱۵:۹
به بهانه قتل دختر خردسال پارس آبادی؛
متولیان غربی 2030 چقدر توانسته اند مانع آزار جنسی کودکان باشند؟

مگر کشورهای غربی که اینگونه آموزش های جنسی در آنجا رواج دارد، چقدر توانسته اند مانع اذیت و آزار جنسی زنان و کودکان شوند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ ,  ۱۹:۱۰

ماراتن یک هفته‌ای ترویج عفاف برنده‌ای ندارد

هفته عفاف و حجاب به پایان رسید اما نمی‌توان توقع داشت که معضلات فرهنگی را با فعالیت‌های کوتاه مدت برطرف کرد؛ در واقع می‌توان گفت که ماراتن یک هفته‌ای برای ترویج عفاف و حجاب برنده‌ای ندارد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ ,  ۱۳:۱۵

خاطرات استاد سید هادی خسروشاهی درباره مبارزان ملی مذهبی منتشر شد

خاطرات مستند سید هادی خسروشاهی درباره مبارزان ملی – مذهبی از سوی انتشارات کلبه شروق قم منتشر شد.
۱۳۹۶/۴/۲۱ ,  ۰:۴۴
دبیر شورای دین پژوهان کشور:
نسبت به مؤسسات فرهنگی مستقل کم توجهی می‌شود

دبیر شورای دین پژوهان کشور در نامه‌ای به رئیس دولت و رئیس مجلس شورای اسلامی درباره کم توجهی به مؤسسات مستقل فرهنگی، گله کرد.
۱۳۹۶/۴/۱۵ ,  ۱۳:۱۳

مواردی که کمتر در سند 2030 به آن توجه شد

فضای گفتمانی سند 2030 سکولار است، برای همین مرجعیت دین در این سند نادیده گرفته شده است. متن سند به قدری فریبنده است که برخی دینداران فاضل را به دفاع از آن وا داشته است. زیرا سند از آمال و آرزوهایی سخن گفته که خواست همه است.
۱۳۹۶/۳/۲۹ ,  ۱۹:۲۹
مرتضی آخوندی روایت کرد:
انتشارات «دارالکتب اسلامیه» دائما تحت‌نظر ساواک بود

مدیر انتشارات دارالکتب اسلامیه در دومین جلسه گفتگوی خود در نشست تاریخ شفاهی کتاب، از تحت نظر بودن دائم این انتشارات از سوی ساواک گفت.
۱۳۹۶/۳/۲۹ ,  ۰:۱۲
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک