اخبار فرهنگی

 
به قلم آیت الله خسروشاهی؛
کتاب «زندگی و مبارزات آیت­ الله سید ابوالقاسم کاشانی» منتشر شد

استاد خسروشاهی به سوالات و شبهات درباره زندگی و عملکرد آیت الله کاشانی در قالب کتاب «زندگی و مبارزات آیت­ الله سید ابوالقاسم کاشانی» پاسخ می دهد.
۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ,  ۲۱:۲۰
گفتاری از مرضیه هاشمی
طالب‌زاده نیروی مؤثر در جنگ نرم است

مجری شبکه پرس‌تی‌وی معتقد است در حال حاضر کمتر کسی پیدا می‌شود که به کار و هدفش باور دارد. خیلی‌ها هستند که نیت و هدف اصلی را فراموش کرده‌اند و می‌خواهند «من» مطرح و جیب «من» پر شود، اما آقای نادر طالب‌زاده این‌چنین نیست.
۱۳۹۶/۱۰/۴ ,  ۱۱:۵۰

این کتاب غزلی به تمام معناست

«وقتی مهتاب گم شد»، داستان زندگی یکی از قهرمانان جنگ است. قهرمانانی که بعد از جنگ هم قهرمان همه ما هستند؛ قهرمانان بی‌نشان تاریخ.
۱۳۹۶/۹/۳۰ ,  ۱۲:۴۲
مسئول دبیرخانه رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت مطرح کرد:
فعالیت 40 مکتب انحرافی و نحله‌های ضاله در قالب تشکل‌های دینی

مسئول دبیرخانه رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی مردمی قرآن و عترت کشور با تاکید بر این‌که مدیران قرآنی باید با مفاسد اجتماعی و ضدارزش‌ها مقابله کنند، اظهار کرد: بیش‌از 40 مکتب انحرافی و نحله‌های ضاله وجود دارد که در قالب تشکل‌های دینی در قالب تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در جلسات خانگی بالاخص در جلسات بانوان فعالیت دارند.
۱۳۹۶/۹/۲۳ ,  ۱۴:۱۸

​نگاهی به نوسلفی‌گری در سوریه

کتاب «نوسلفی‌گری در سوریه»، ضمن تامل در پیشینه گروه‌های مختلف نوسلفی حاضر در سوریه، مهم‌ترین نمایندگان گفتمان‌ نوسلفی‌گری در این کشور را از جنبه‌های مختلف بررسی می‌کند.
۱۳۹۶/۶/۱۲ ,  ۱۲:۵۷

نگاه قرآن و سنت به خرافه‌گرایی و خرافه‌زدایی

کتاب «خرافه‌گرایی و خرافه‌زدایی» ضمن اشاره به علل گرایش به خرافه در جوامع دینی و آثار و پیامدهای آن، راهکارهایی از قرآن و سنت را در این زمینه ارائه می‌کند.
۱۳۹۶/۶/۵ ,  ۱۴:۲۵
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:
شورا باید از دولت مطالبه‌گری کند/به آینده شورا امیدی نیست

با وضع فعلی به آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی امیدوار نیستم. مقام معظم رهبری انتقاداتی به عملکرد شورا داشتند، ضمن اینکه مسائل اساسی دانشگاه‌ها و فرهنگ باید در حضور ایشان مطرح شود.
۱۳۹۶/۶/۵ ,  ۱۴:۲۴
مجید ابهری
90 درصد آموزه‌های کتب موفقیت هیچ وقت تحقق نمی‌پذیرد/ نخبگان ما هنوز پی به خطر نبرده‌اند

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: متأسفانه بیش از 90 درصد محتویات کتب موفقیت تحقق نمی‌پذیرد و 2 آسیب همراه خود وارد جامعه می‌کند؛ یکی ناامیدی و افسردگی برای جوانان و دیگری مقاومت و لجاجت با اصول مخالف با این‌گونه نظریات.
۱۳۹۶/۵/۲۸ ,  ۱۲:۳۶

حوزه‌های عملیه پس حوزه‌های علمیه

تصویری که از زندگی طلاب در افکار عمومی نقش بسته است، با واقعیت فاصله زیادی دارد. یکی از جنبه‌های این تصور نادرست، موضوع کسب و کار و درآمد طلاب است که در ادامه با این واقعیت‌ها از زبان خودشان آشنا می‌شویم.
۱۳۹۶/۵/۲۴ ,  ۱۳:۳۹
حجت‌الاسلام رهدار در جمع دانشجویان نخبه علوم انسانی مطرح کرد؛
لیبرال ها معتقد به کوچک تر شدن دایره دین هستند/ رویکرد حداقلی به دین سبب عرفی شدن جامعه می‌شود

رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اسلامی فتوح اندیشه در تبیین رویکرد حداقلی به دین با بیان اینکه لیبرال‌ها به کوچک‌تر شدن دایره دین اعتقاد دارند و معتقدند که هم دولت و هم دین باید دایره حداقلی داشته باشند، گفت: بعضی از روشنفکران دینی در کشور ما هم با یک استدلال درون دینی‌تری از رویکرد حداقلی دین دفاع می‌کنند.
۱۳۹۶/۵/۲۱ ,  ۱۱:۷
در مراسم رونمایی کتاب «عملیات مهندسی» مطرح شد:
سازمان مجاهدین خلق با رهبری روحانیت مخالف بود

کارشناس ارشد حوزه اطلاعات امنیت در نشست بررسی کارنامه بخش ویژه نظامی سازمان مجاهدین خلق، گفت: اعضای این سازمان معتقد بودند که نظام توسط روحانیت غصب شده است.
۱۳۹۶/۵/۱۱ ,  ۲۰:۵۰
دستاورد یک «نِت گردی» از یک طرح کریمانه
شما هم می‌توانید کوله بار زیارت اولی‌ها را ببندید

گاهی می‌توانیم درد نرفتن به زیارت را با یک سلام پایان دهیم و نگاه مشتاق را در قاب چشمان یک زائر ابدی به امام هدیه کنیم. به کسی که هنوز گنبد و گلدسته حرم را ازنزدیک ندیده است. اگر شما هم مشتاقید کوله بار زائری را برای دیدار با حضرت عشق ببندید، به شماره 300072309 پیامک بزنید، تا با شما تماس گرفته شود.
۱۳۹۶/۵/۴ ,  ۱۷:۴۲
پرویز شیخ‌طادی:
غلبه ضدارزش‌ها در سینما قابل کتمان نیست/ خلأ نگاه کارشناسی در تولید و نقد

اینکه در برخی مواقع ضد ارزش‌ها بر سینمای کشور غالب شده‌اند امری غیر قابل کتمان است، چون در این مواقع فیلم‌هایی رواج پیدا کرده‌اند که پیامشان همسو با انقلاب اسلامی نیست، اما در این زمینه یک نکته بسیار مهم وجود دارد، آنهم اینکه گاهی مواقع توجه نمی‌شود که برخی آثار ممکن است هشداردهنده باشند.
۱۳۹۶/۴/۲۹ ,  ۱۵:۹
به بهانه قتل دختر خردسال پارس آبادی؛
متولیان غربی 2030 چقدر توانسته اند مانع آزار جنسی کودکان باشند؟

مگر کشورهای غربی که اینگونه آموزش های جنسی در آنجا رواج دارد، چقدر توانسته اند مانع اذیت و آزار جنسی زنان و کودکان شوند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ ,  ۱۹:۱۰

ماراتن یک هفته‌ای ترویج عفاف برنده‌ای ندارد

هفته عفاف و حجاب به پایان رسید اما نمی‌توان توقع داشت که معضلات فرهنگی را با فعالیت‌های کوتاه مدت برطرف کرد؛ در واقع می‌توان گفت که ماراتن یک هفته‌ای برای ترویج عفاف و حجاب برنده‌ای ندارد.
۱۳۹۶/۴/۲۵ ,  ۱۳:۱۵
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک