طریق معرفت

 
نصایح اخلاقی آیت الله ناصری
تقوا، کیمیای سعادت

تقوا صفت بسیار پربار و کیمیای سعادت است. هرچه بخواهیم، در تقوا موجود است. عالی‌ترین صفت انبیا و اولیا تقواست و حتی زیربنای رسیدن به مراتب توحید را هم تقوا دانسته‌اند.
۱۳۹۷/۸/۱۳ ,  ۱۱:۴۰

اذکار ساده برای ایّام پیاده رویِ زوّار اربعین حسینی علیه السّلام

این اذکار را به نیابت از مولایمان، حضرت صاحب الزّمان علیه السلام می گوییم و ثوابش را به اسرا و شهدای کربلا تقدیم می کنیم.
۱۳۹۷/۷/۲۸ ,  ۱۲:۹
استاد انصاریان
چشم‌پوشی از حرام الهی، از خصایل بندگان محبوب خدا

حقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی گفت: کسی که اهل مخالفت با خدا، اهل محرّمات و اهل گناهان باشد، به لحظه مرگ که می رسد آخرین لحظهٔ خوشی اش است و...
۱۳۹۷/۷/۲۵ ,  ۱۰:۵۰

چرا نظرات مراجع تقلید در مورد یک مسئله متفاوت است؟

علمای متخصص دین در فهم دین، درجات مختلفی دارند؛ برخی از یک روایت، یک معنای ظاهری برداشت می کنند، برخی دو معنا و برخی چندین معنا در بطن آن. نسبت به قرآن کریم نیز همین مساله صادق است، قرآن کریم معجزه الهی و دارای بطون عمیق می باشد؛ که فهم آن بر هر شخصی ممکن نیست.
۱۳۹۷/۷/۲۱ ,  ۱۲:۵۶

داستان هایی زیبا از احترام به علمای اسلام

مرحوم آيت الله بروجردي در مسجد بالاسر کنار مرقد مطهر حضرت معصومه ـ عليها السّلام ـ تدريس مي‌کردند؛ در يکي از روزها هنگام درس، آقا متوجه شدند که يکي از ...
۱۳۹۷/۷/۱۰ ,  ۲۲:۱۴

برای تقویت حافظه چه دعاهایی بخوانیم؟

همزمان با فصل امتحانات و شروع کنکور دانشگاه ها، خیلی ها به این فکر می کنند که چه راهی برای تقویت حافظه وجود دارد تا آنها را از مصرف داروهای شیمیایی دور کند...
۱۳۹۷/۴/۶ ,  ۱۳:۴۰

ماجرای اعتراض یک طلبه‌ به لوستر حرم امیرالمؤمنین(ع)

طلبه اى در حوزه نجف از نظر معیشت در تنگنای غیر قابل تحملّى بود. روزى از روى شکایت و فشار روحى کنار ضریح مطهّر حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) عرضه مى دارد: شما این لوسترهاى قیمتى و قندیل هاى بى بدیل را به چه سبب در حرم خود گذارده اید، در حالى که من براى اداره امور معیشتم در تنگناى شدیدى هستم؟!
۱۳۹۷/۲/۱۸ ,  ۱۳:۵۳

رحم نخواهند کرد به حیوان آزاران/ برای بازخواست خدا آماده شوید

این انذار مسلم پیامبر(ص) است که وقتی مشاهده کرد کسی حیوانی را آزار داده است، فرمود: صاحب آن کجاست؟ او را بگویید تا فردای قیامت برای بازخواست آماده شود.
۱۳۹۷/۲/۱۵ ,  ۱۰:۴
تبیین کارکردهای یاد مرگ
هفت فایده برای یاد مرگ بودن

خیلی از ما آدم ها از اینکه بخواهیم درباره مرگ فکر کنیم یا می ترسیم یا به هر دلیل دیگری فرار می کنیم و حال اینکه یاد مرگ بسیار نتایج مثبت و ویژه ای دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ,  ۲:۳۰
حجت الاسلام میرباقری:
انسان باید محیط زندگی خودش را به محیط ذکر تبدیل کند

حجت الاسلام میرباقری گفت: انسان باید محیط زندگی خودش را به محیط ذکر تبدیل کند، در آن صورت تمام کارهای انسان حتی خواب هم عبادت خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ,  ۱۲:۴

سپر آدمی در برابر تیرهای امیال و شهوات!

حکایت نفس آدمی و امیال و شهوات او چنین است که با فراهم شدن جیفۀ دنیا و قدرت و مکنت و امکانات، شعله ور می گردد و می سوزاند و نابود می کند و این امر چنان است که دَم به دَم از درون مدد می یابد و بیشتر برانگیخته و شعله ور می شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۶ ,  ۱۳:۱۷
گناهان کبیره از منظر آیت الله دستغیب؛
آیا انسان عاقل از رحمت خداوند نا امید می‌شود؟

پس از شرک به خداوند نا امیدی دومین گناه کبیره است که می‌تواند انسان را به ورطه نابودی کشاند.
۱۳۹۶/۹/۲۹ ,  ۱۳:۵۷

صورت و سیرت پیامبر(ص)

آنچه در پی می‌آید، بخشهایی از کتاب شریف «سنن‌النبی» است که مرحوم علامه در نجف‌اشرف و به هنگام تحصیل اخلاق و عرفان، تهیه کرده و سالها بعد ترجمه شده...
۱۳۹۶/۹/۱۴ ,  ۱۸:۵۶
یک مدرس دانشگاه و مفسر قرآن:
برای قسم خوردن جایگزین پیدا کنید

یک مفسر قرآن‌ کریم با بیان این‌که انسان نباید با قسم خوردن، خدا را در معرض کارهای روزمره خود قرار دهد چراکه در آیات قرآن، به سوگند نخوردن و انجام کارهای خیر در کنار هم اشاره شده است، اظهار کرد: ما باید خود را به قسم نخوردن عادت دهیم و تمرین کنیم تا قسم خوردن را کنار گذاشته و یا یک جایگزین مناسب برای آن پیدا کنیم.
۱۳۹۶/۸/۱۷ ,  ۱۶:۵۶

حکایت عبرت آموز فشار قبر سعد بن معاذ / نماز عصاره و خلاصه زندگی

آیت الله جاودان در درس اخلاق هفتگی خود گفت: سعد بن معاذ مرد بسیار خوبی بود که در جنگ خیبر زخمی و سپس شهید شد و پیامبر (ص) شخصا او را دفن نمود.
۱۳۹۶/۷/۲۰ ,  ۲۳:۵۱
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک