اخبار مذهبی

 
باقری:
نقش حضرت زهرا در شکل‌گیری اسلام انکار ناشدنی است

استاد مرتضی باقری با اشاره به حضور حضرت فاطمه در صحنه های سرنوشت ساز تاریخ اسلام چون جنگ احد، حمله برای قتل پیامبر و جنگ خندق گفت: نقش حضرت زهرا در شکل گیری اسلام انکار ناشدنی است و از ایشان تنها زنی محجوب و در خانه سراغ نداریم.
۱۳۹۶/۱۲/۴ ,  ۱۱:۸

انقلاب اسلامی موضوع «شهادت» حضرت زهرا (س) را زنده کرد

یک محقق قرآن و حدیث می‌گوید: پیش از انقلاب اسلامی بیشتر از واژه رحلت حضرت زهراء (س) استفاده می‌شد، اما بعد از انقلاب حقیقت موضوع که به «شهادت» رساندن ایشان است زنده شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ,  ۱۴:۵۰

«سالنامه حدیث فاطمی نور» جدیدترین اثر انتشارات دارالحدیث منتشر شد

جدیدترین اثر انتشارات دارالحدیث با عنوان «سالنامۀ حدیث فاطمی نور» روانۀ بازار کتاب شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ,  ۱۴:۴۱
حسین استاد ولی:
کلام امیر(ع) به مثابه عقل منفصل انسان/ نهج‌البلاغه دربردارنده یک دوره کامل تعالیم اسلام است

حسین استادولی، مترجم قرآن و نهج‌البلاغه ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون کتاب گرانسنگ نهج‌البلاغه بیان کرد: احادیث معصومان(ع) عقل منفصل انسان هستند به ویژه احادیث معصومانی مانند امام علی(ع) که مسئولیت سیاسی و اجتماعی نیز داشته‌اند، به همین دلیل فرمایشات امام علی(ع) تأثیرگذاری بیشتری دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۸ ,  ۱۲:۳۷
پروفسور فرانچسکو پائولو کامپیونه:
حرم حضرت معصومه(س) مکانی برای رسیدن به تغییری بزرگ است

مدیر موزه فرهنگ لوگانو سوئیس گفت: در زندگی مدرنیته امروزی امکانی برای توقف نفسانیت و تفکر در مورد اهمیت اعتماد به نفس خود وجود ندارد اما در حرم حضرت معصومه(س) به عنوان یک مکان معنوی امکان رسیدن به این تغییر بزرگ وجود دارد.
۱۳۹۶/۱۰/۶ ,  ۱۳:۵۹
استاد حوزه و دانشگاه تبیین کرد؛
«حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا» در کلام حضرت عسکری

حجت‌الاسلام قاسمعلی نوچمنی گفت: دوره امام حسن عسکری دوره ترجمه بود و دیدگاه و نظرات یونان قدیم و افکار اندیشه های آنها به عربی ترجمه می شد و در اختیار مسلمان ها قرار می گرفت.
۱۳۹۶/۱۰/۶ ,  ۱۳:۴۵
خسروپناه در همایش دانشجویان جهان اسلام در کربلا:
چرا مسیحی، یهودی و بودایی هم به دنبال حسین(ع) هستند؟

رئیس مؤسسه حکمت اربعین را نماد وحدت مسلمانان دانست و گفت: در اربعین ایثار، گذشت و خدمت به خلق را مشاهده می‌کنید، این اثر در مسیحیت و یهودیت و بودیسم هم دیده می‌شود. این افراد عاشق حکمت، فضیلت و عقلانیت امام حسین (ع) بودند.
۱۳۹۶/۸/۲۱ ,  ۲۳:۲۹
زیارت مجازی چیست و چطور امکان‌پذیر است؟
دل‌دادگـــی از راه دور

اگر شما هم مثل خیلی‌های دیگر نتوانسته‌اید راهی پیاده‌روی اربعین شوید، قبل از ناامید شدن از توفیق و تقدیر خود، به این نکته فکر کنید که بزرگان ما همواره به حضور قلب و ارتباط معنوی با اهل‌بیت سفارش‌مان کرده‌اند و حضور فیزیکی در صحن و سرای ایشان را تنها راه زیارت و ابراز ارادت به آستان آنها ندانسته‌اند...
۱۳۹۶/۸/۱۷ ,  ۱۷:۳
عضو ارشد جنبش أمل لبنان:
اهل سنت و مسیحیان به امام حسین افتخار می‌کنند/ لزوم بهره‌گیری از ظرفیت عظیم نهضت حسینی

نایب رییس دفتر سیاسی جنبش أمل لبنان با اشاره به ظرفیت‌ عظیم نهضت امام حسین(ع) در آگاهی بخشی به جهانیان تاکید کرد که انقلاب حسینی یک انقلاب جهانشمول است.
۱۳۹۶/۸/۱۷ ,  ۱۷:۲
43 رونمایی دو کتاب طرح تاپ
کفیل: اگر می‌خواهیم با دنیا تعامل کنیم متن ارتباطی ما «صحیفه سجادیه» است

حجت‌الاسلام کفیل گفت: اگر واقعا دغدغه ما شود صحیفه سجادیه باید به تمام زبان‌های دنیا ترجمه شود اگر می‌خواهیم با دنیا ارتباط بگیریم و تعامل کنیم متن ارتباطی ما صحیفه سجادیه است.
۱۳۹۶/۸/۷ ,  ۲۲:۴۴

فراخوان ارسال طرح های مذهبی با موضوع: معروف و منکر حقیقی در کلام امام صادق علیه السلام

کانال تلگرام دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی دام ظله از هنرمندان عزیز درخواست می کند طرح های خود با موضوع «معروف حقیقی و منکر حقیقی در کلام امام صادق علیه السلام» را تا تاریخ 30 مهر 1396 ارسال نمایند...
۱۳۹۶/۷/۲۰ ,  ۲۳:۵۵

دیپلمات روس از عزاداری مجلل ایرانیان در ماه محرم چه می‌گوید؟

بارون فیودورکورف، دیپلمات روسی که طی سال‌های 1834 و 1835 از ایران بازدید کرده است، در سفرنامه‌ای که از خود به یادگار گذاشته درباره محرم و آداب و رسوم ایرانیان در این ایام مطالب جالبی را بیان می‌کند.
۱۳۹۶/۷/۳ ,  ۲۰:۳۶
پاسخ استاد انصاریان به شبهات در مورد محرم:
برخی حرف ها تنها وهابیت را خوشحال می کند/فتوایی که 50مرجع زیر آن را امضا کردند

محقق، مفسر و پژوهشگر قرآنی گفت: این روزها صداهایی شنیده شد که دل وهابیت را خوشحال می کند سخنانی یا گریه موجب رشد آنان نمی شود یا خود را عبد حسین(ع) ندانند؛ امیدوارم صاحبان این صداها سری به عرفان، روایات و معارف ناب اهل بیت(ع) بزنند.
۱۳۹۶/۷/۲ ,  ۱۳:۵۱
نگاهی به کتاب کآشوب
کاش هیأت‌دارها «کآشوب» را بخوانند

کاش هیأت‌دارها کآشوب را بخوانند که از «پوشِ خانه‌ی بنکدار» بفهمند چقدر باطن‌داری هیأت مهم است و از «سقاباشی» ادبِ کار دست‌شان بیاید و از «بغض دونفره» حواس‌شان به دیگرانی که مثل آن‌ها نیستند جمع شود و برای همه جا باز کنند.
۱۳۹۶/۶/۲۶ ,  ۱۲:۴۷
ضوابط محتوایی نشر دیجیتال
مصادیق اهانت به اسلام و مقدسات در فضای مجازی

ماده پنجم کتابچه نشر دیجیتال دارای دستورالعمل‌هایی بوده که به نبایدهای محتوای آثار دیجیتالی می‌پردازد.
۱۳۹۶/۶/۲۱ ,  ۱۳:۳۷
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک