ویژه نامه حضرت زهرا(س)

 

«ولیّ‌الله» بودن فاطمه زهرا(س) در کلام علامه امینی

لزوم صلوات بر حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها در هنگام اقامه‏ نماز، یک منقبت و فضیلت ساده نیست، بلکه نشانگر مرتبه‏ اعلى و منصب والاى آن‌حضرت است که این‌چنین در جنب صاحبان رسالت و امامت قرار گرفته‌اند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ ,  ۰:۴۰
حجت‌الاسلام ریاضت مطرح کرد
قنوت نماز و ارتباط آن با حضرت فاطمه زهرا(س)

نکته قابل تأملی در دعای قنوت وجود دارد این است که چرا نمی‌گوییم حسنات بلکه می‌گوییم حسنه که به صورت مفرد آمده است. برای پاسخ به این سؤال باید ابتدا ببینیم حُسن چه تعریفی دارد؟
۱۳۹۴/۱/۲۷ ,  ۱۰:۱۰

به مناسبت میلاد دخت پیامبر اسلام (س) حضرت فاطمه(س) در بهشت چه جایگاهی دارند؟

از علی (ع) نقل شده که روزی رسول خدا (ص) بر فاطمه وارد شد و به او گفت: ای فاطمه! هنگامی که به در بهشت رسیدی دوازده هزار حوریه با تو ملاقات می‌کنند که قبلاً با هیچکس ملاقات نکرده‌اند و بعد از ملاقات با تو نیز با هیچکس ملاقات نخواهند کرد.
۱۳۹۴/۱/۲۰ ,  ۲۰:۵۲
حضرت زهرا(س) در کلام دانشمندان ونام آوران؛
کسي‌ برتر از فاطمه نيافتم مگر پدر او/فاطمه(س) سرور زنان در آخرت خواهد بود

فاطمه پاکدامن ، دخت فضيلت هي‌ پيامبر بود ، خصلت هايي‌ که با نبوغ اخلاق و خلاقيت ، پربار شده بود .
۱۳۹۴/۱/۱۹ ,  ۲۲:۳۷

چرا به این بانو در آسمان منصوره و در زمین فاطمه می گویند؟

حضرت فاطمه (عَلیها السَلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشدبه نحوی که این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است و این گروه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند که در تمامی آن ها به جایگاه والای ایشان اشاره شده است.
۱۳۹۴/۱/۱۶ ,  ۱۷:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین علوی تبیین کرد:
آیا امیرالمومنین علی (ع) قاتلان حضرت صدیقه طاهره (س) را بخشیدند؟

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: برخی از اهل سنت گفته اند طبق خطبه 219 امیرالمومنین علی (ع) اولی و دومی را بخشید؛ این در حالی است که مراد از تعبیر فلان در این خطبه یکی از سه نفر سلمان یا محمد بن ابی بکر و یا مالک اشتر است.
۱۳۹۳/۱۲/۲۶ ,  ۱۵:۵۰
امام زمان(ع) با دشمنان مادرشان چه می کنند؟
غاصب حق زهرا(س) به دست امام زمان(ع) قصاص می شود؟

محبت و ولایت اولیای الهی و برائت از دشمنان آنها واجب است. برائت از کسانی که به آل محمد(ص) ستم کرده، هتک حرمت نموده، فَدَک و میراث حضرت فاطمه(س) را به زور گرفتند و حقوق حضرت و امیرالمؤمنین(ع) را به یغما بردند.
۱۳۹۳/۱۲/۱۳ ,  ۱۵:۱۸

ابعاد سه‌گانه زندگي حضرت فاطمه (س)

فيوضات فاطمه‌ زهرا سلام‌الله‌عليها به مجموعه‌ کوچک که در مقابل مجموعه‌ انسانيت، جمع محدود به حساب مي‌آيد، منحصر نمي‌شود.
۱۳۹۳/۱۲/۱۳ ,  ۱۵:۱۷

انتقام از قاتلان حضرت زهرا سلام الله عليها در کلام امام جواد (علیه السلام)

در آن رفتار زشت و ظالمانه ‏اى که با مادرم فاطمه عليها السلام نمودند، بخدا قسم آن دو ظالم را از قبر بيرون مى ‏آورم...
۱۳۹۳/۷/۳ ,  ۱۴:۸
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
راز همتایی حضرت زهرا (س) با لیله القدر/فاطمه (س) تبیان لکل شیء است

از جمله معانی بطنی برای آیات قرآن تفسیر سوره مبارکه قدر است که می گوید مقصود از شب قدر حضرت صدیقه (س) است و مقصود از ملائکه مومنین هستند و مقصود از طلوع فجر ظهور حضرت بقیه الله (عج) است.
۱۳۹۳/۵/۲ ,  ۲:۱۱

علایق میان پیامبر اکرم و حضرت زهرا(س) به روایت شهید مطهری

شهید مطهری گفت: علایق میان پیامبر اکرم(ص) و زهرا(س) واقعاً در حدی بود که باید آن را «عشق» نامید. وقتی که پدرش به او خبر می‌دهد که تو بعد از من سریعاً به من ملحق خواهی شد زهرا(س) خوشحال می‌شود، این همان حالت یک عاشق است.
۱۳۹۳/۲/۱۶ ,  

آیا بوسیدن دست حضرت فاطمه (س) توسط پیامبر اکرم (ص) سندیت دارد؟

آیا بوسیدن دست حضرت فاطمه (س) توسط پیامبر اکرم (ص) سندیت دارد و اسناد آن صحیح می باشند؟
۱۳۹۳/۲/۸ ,  ۵:۵۶

اگر حضرت فاطمه (س) نبود تاریخ، مدینه‌النبی را گم می‌کرد

مؤلف کتاب «شهر گمشده؛ فاطمه چه گفت؟ مدینه چه شد؟» معتقد است اگر حضرت فاطمه (س) نبود تاریخ مدینه‌النبی را گم می‌کرد و جهان، مدینه‌العرب را با مدینه‌النبی اشتباه می‌گرفت.
۱۳۹۳/۲/۳ ,  ۶:۳

سوره‌ای که در مقام حضرت زهرا (س) دو بار نازل شد

خداوند منتى بر رسول خدا (ص) نهاد و به ایشان کوثر عطا کرد و خبر این خیر کثیر، به گفته برخی مفسرین دو نوبت، هم در مکه و هم در مدینه، بر محمد مصطفی(ص) نازل شد.
۱۳۹۳/۲/۳ ,  ۵:۴۷

مقامات برزخی حضرت زهرا(س)، از عنایت به زائران حسینی تا حضور بر بالین محتضران

امام صادق(ع) خطاب به شیعیان واقعی می‌فرمود: هنگامی که جان یکی از شما به حلقوم برسد به او گفته می‌شود: دیگر از غم و غصه‌های دنیا ایمنی یافتی! و به او گفته می‌شود: نگاه کن! رسول خدا(ص) و علی(ع) و فاطمه(س) پیش روی تو هستند.
۱۳۹۳/۱/۱ ,  
123456789
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک