ویژه نامه بهائیت

 

شيفتگي عبدالبهاء به غرب؛ در انديشه و عمل

بسياري از گفتارها و نوشتارهايي که نزد بهاييان به عنوان آثاري مقدس مطرح اند، چيزي جز نتيجه مطالعات، تجربيات و برداشتها و اقتباس عبدالبهاء از تعاليم و آثار مذاهب و اديان ديگر و نيز ناشي از مطالعه و آشنايي عبدالبهاء با آثار و انديشه هاي غربي نبوده و نيست.
۱۳۸۸/۳/۱۰ ,  

بازشناسي و بازخواني اسناد و نسخه هاي توبه نامه سيد علي محمد باب

نوشته حاضر با هدف معرفي بهتر و بيشتر يکي از اسناد مهم تاريخ سياسي و مذهبي ايران تنظيم گرديده است. با اين نگاه که پرداختن به ريشه هاي تاريخ هر پديده، بهترين راه براي آسيب شناسي آن پديده و آسيب زدايي پديده هاي مشابه آن محسوب مي شود.
۱۳۸۸/۳/۱۰ ,  

ايران عصر پهلوي،ارض موعود بهائيان

يکي از مظاهر اسلام‌زدايي در دوران حاکميت 50 ساله پهلوي‌ها، تقويت روزافزون مذاهب و اديان باطله اعم از اديان منسوخه يا مذاهب ساختگي و بي‌پايه بود. در اين دوران فرقه بهائيت رشد بي‌سابقه‌اي يافت.
۱۳۸۸/۳/۵ ,  

بهائيت و کودتاي رضاخان

اسناد و مدارک تاريخي حاکي است که، محفل بهائيت در ايران، مدتها پيش از کودتاي «انگليسي» سوم اسفند 1299، توسط مهره نشاندار خويش: حبيب‌الله عين‌الملک (پدر هويدا نخست‌وزير مشهور عصر پهلوي)، رضاخان را کشف و به سر جاسوس بريتانيا در ايران (سراردشير ريپورتر يا اردشير جي) براي انجام کودتا معرفي کرد.
۱۳۸۸/۳/۴ ,  

روز شمار جريان بابيت و بهائيت

نوشتار پيش‌رو، با مروري بر پيشينه فرقه بابيت و بهائيت (از آغاز تا عصر حاضر)، تصويري کلي از اين امر به دست مي‌دهد.
۱۳۸۸/۳/۴ ,  

جنوب استان کرمان پاتوق گروه‌هاي ضاله "بهائيت" و "وهابيت" شده است مسؤولان مربوطه هشدارها را جدي بگيرند

از مهمترين معضلات به وجود آمده به‌دليل نبود امکانات فرهنگي و فقر مردم، روي آوردن جوانان به مواد مخدر و تفريح‌هاي غيرسالم و گرايش به برخي فرقه‌هاي ضاله و گسترش فعاليت وهابيت و بهاييت در جنوب استان کرمان است.
۱۳۸۸/۳/۱ ,  
استاد سید هادی خسروشاهی:
حقيقت بهايي‌گري‌ در خاطرات صبحي (بخش سوم)

از ديگر کارها که گزارش منحصر آن را صبحي نگاشته، کلاهبرداري کلان بهايي‌اي به نام عزيز نويدي از ارتش بود که با صحنه‌سازي، زمينهاي قلعه‌مرغي را تصاحب کرد. بيست ميليون تومان - مبلغ سرسام‌آور پنجاه سال قبل - از ارتش کلاهبرداري کرد و مبلغ فوق را براي شوقي افندي فرستاد.
۱۳۸۸/۳/۱ ,  
استاد خسروشاهی:
حقيقت بهايي‌گري در خاطرات صبحي (بخش دوم)

آنچه در پي ميآيد ، بخش دوم مقاله ( حقيقت بهايي گريي در خاطرات صبحي ) است که تقديم علا‌قمندان مي گردد.
۱۳۸۸/۳/۱ ,  
استاد خسروشاهی:
حقيقت بهايي‌گري‌ در خاطرات صبحي (بخش اول)

گونه‌هاي ديگري از تبعيض و تحقير در رفتار و کردار روِساي اين فرقه به کرات در خاطرات صبحي روِيت شده است و آن ناديده گرفتن خطاها، جنايات و کردارهاي ناپسند مبلغان و پيروان مطيع بود. نه تنها از عيوب آنها چشم مي‌پوشيدند، حتي از بدگويي نسبت به آنها هم ممانعت مي‌کردند. اين رفتار را در مورد منتسبين و بستگان عبدالبهاء نيز مي‌توان ديد.‌
۱۳۸۸/۳/۱ ,  

بهائيت در دامن صهيونيسم

در اين نوشتار به بيان شمه‌اي مختصر از وابستگي فرقه بهائيت به صهيونيسم مي‌پردازيم با اين اميد که همگان با در نظر داشتن اين وابستگي در خشکاندن ريشه‌هاي فاسد اين فرقه وسواس بيشتري نشان دهند
۱۳۸۸/۳/۱ ,  

بهائيت و سياست

پس از اعدام علي محمد باب، پيروانش براي کسب جانشيني او با يکديگر به ستيزه برخاستند. اين ستيزه باعث شد تا بابيان به دو شاخه ازلي به رهبري ميرزا يحيي صبح ازل، و بهائي به رهبري ميرزا حسينعلي بهاء، که هر دو برادر بودند، تقسيم شوند.
۱۳۸۸/۳/۱ ,  
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک