ویژه نامه حضرت علی (ع)

 

ارجوزه در فضایل امیرالمؤمنین(ع)/ آیت الله العظمی سیّد ابوالقاسم خویی؛ ترجمه و مقدمه سیّد مرتضی موسوی گرمارودی

ارجوزه در فضایل امیرالمؤمنین(ع)/ آیت الله العظمی سیّد ابوالقاسم خویی؛ ترجمه و مقدمه سیّد مرتضی موسوی گرمارودی
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  

فضایل امیرالمؤمنین(ع) از زبان خویشتن

حضرت علی(ع) پس از رحلت پیامبر(ص) فرمودند: «من پسر عموی رسول خدا هستم و پدر دو فرزندش و من صدیق اکبرم و من برادر رسول خدا هستم... اولین کسی هستم که اسلام آورده و نماز گزارده و من وصی پیغمبر و همسر دختر او سرور زنان بهشت هستم».
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  

13 تصویر از شخصیت امام علی(ع) به روایت یک مسیحی

جرج جرداق مسیحی در وصف علی(ع) می گوید: «ای دنیا! چه می شد که همه توان خود را گرد می آوردی و در هر روزگاری «علی» ای با آن قلب و زبان و امتیازاتش عنایت می کردی!»
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  

گوشه ای از عشق و ارادت عطار نیشابوری به امیرالمومنین علی (ع)

توجه به مدح و منقبت و زندگی حضرت علی (ع)، از جمله بخش های نخستین اکثر مثنوی های فارسی می باشد و شاید یکی از شعرایی که به تفضیل به این موضوع پرداخته، عطار نیشابوری باشد.
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  ۲۳:۱۱

راز ناشناخته ماندن حضرت علی(ع) در زمان تولد از نگاه شهید مطهری

حضرت علی(ع) اگر امروز هم متولد شده بود، پیش از زمان خودش بود؛ یعنی آنقدر بزرگند که زمان خودشان، هر زمانی باشد، گنجایش این را که بتواند آن‌ها را بشناسد و بشناساند و معرفی کند، ندارد.
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  ۲۳:۱۱

غیبت امام زمان(ع) به روایت امیرالمؤمنین علی(ع)

خداى تعالى 4 چیز را در 4 چیز مخفى ساخته است// ولىّ خود را در میان عبادش نهان ساخته است.
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  ۲۳:۱۰

اگر ولادت در کعبه فضیلت است چرا پیامبر (ص) آنجا متولد نشدند؟

چرا شما حساسیت خود را نسبت به سایر جریانات تاریخی مطرح نمی‌کنید؟ به عنوان مثال چرا نمی‌پرسید چطور پیامبر (ص) تولدی عادی داشتند، اما حضرت عیسی (ع) بدون پدر و غیرعادی از مادر ولادت یافتند.
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  ۲۳:۹
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم؛
فضايل بي بديل امام علي(ع) درکلام حضرت زهرا(س)

حضرت فاطمه زهرا(س) در خطبه مشهور فدکيه، ضمن دفاع از مقام و شخصيت والاي اميرالمؤمنين(ع)، به برخي از فضايل و ويژگي هاي آن حضرت اشاره کرده اند. فرازهاي اين خطبه مشهور کدام بخش از فضايل امام علي(ع) را براي مخاطبان حضرت زهرا(س) در هر عصر و دوره اي يادآوري مي کند؟
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  

ای علی! ای همسر بانوی آب/ جلوه حق، اسم اعظم، نور ناب

رضا اسماعیلی از شاعران کشورمان به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد باسعادت حضرت علی(ع) شعری سروده است.
۱۳۹۳/۲/۲۳ ,  
آيت‌الله سيدهاشم رسولى محلاتى
وصيت نامه اميرمؤمنان(ع)‏

الله الله فى الايتام، فلا تغبوا افواههم، ولا تضيعوا بحضرتکم: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره يتيمان، پس براى دهنهاشان به سبب سنگدلي‌تان نوبت قرار ندهيد (که گاهى سير و گاهى گرسنه نگاهشان داريد).
 ,  
استاد شهيد مرتضي مطهري
علي(ع) رو در رو با خوارج

علي در دوران خلافتش سه دسته را از خود طرد کرد و با آنان به پيکار برخاست: اصحاب جمل که خود آنان را «‏ناکثين‌» ناميد و اصحاب صفين که آن‌ها را «‏قاسطين‌» خواند و اصحاب نهروان يعني خوارج که خود آن‌ها را «‏مارقين‌» مي‌خواند:2 «‏فلما نهضت بالامر نکثت طائفة و مرقت اخري و قسط آخرون:3 پس چون به امر خلافت قيام کردم، طائفه‌اي نقض بيعت کردند، جمعيتي از دين بيرون رفتند، جمعيتي از اول سرکشي و طغيان کردند.»
 ,  
حميد يزدان‌پرست
على(ع) در نگاه پيامبر(ص)

علىّ منّى و انا من على، و لا يؤدّى عنى الا انا او على: على از من است و من از اويم، و از جانب من جز خودم يا على، [کس ديگري] ابلاغ نمي‌کند و نمي‌رساند. (احمد بن حنبل در مسند، ترمذى، نسائى و ترمذى اين حديث را از حبشى بن جناده روايت کرده‌اند.
 ,  
مهدى مهريزى
اصلاحات علوى

امام على(ع) در دومين روز بيعت خود که روز شنبه نوزدهم ذيحجه بود، بر منبر رفت، خدا را حمد کرد و ستايش نمود و بر پيامبر(ص) درود فرستاد. آنگاه نعمت‌هاى خداوند را برمسلمانان، برشمرد. سپس از دنيا ياد کرد و مردم را نسبت به آن، بي‌رغبت ساخت و از آخرت، ياد کرد و مردم را بدان، ترغيب کرد.
 ,  
دکتر محمدحسين روحاني
شهادت اميرمؤمنان على(ع)

على به هنگام پگاه زود از خانه‌اش به در آمد که ناگاه دسته‌اى از مرغابيان در برابرش پديدار شدند و پرپر زدند و غار غار کردند. پيرامونيان آنها را از برابر او راندند؛ او گفت: «‏اينان را مرانيد؛ بگذاريد سرود مرگ بسرايند!‌» همان شب ابن ملجم او را بزد.
 ,  
رنجنامه على(ع)
بخشي از نامه سرگشاده على(ع) به مسلمانان

و فرمود: «‏لقد جاءکم رسول من انفسکم عزيز عليه ما عنتم حريص عليکم بالمؤمنين رؤوف رحيم: پيامبرى از خود شما به سويتان آمد که رنجهاى شما براى او ناگوار است، برهدايت شما اصرار دارد و به مؤمنان رئوف و مهربان است.‌»
 ,  
123
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک