ویژه نامه رحلت حضرت زینب

 

زینب یعنى حسین در آینه تانیث

گلچینی از کتاب آفتاب در حجاب اثر استاد سید مهدی شجاعی به بهانه سالروز وفات حضرت زینب(که سلام خدا بر او باد)
۱۳۹۱/۳/۱۸ ,  
بررسی منابع و اقوال تاریخی پیرامون وفات زینب (س)
عقیله بنی هاشم زندگی را پس از عاشورا چگونه گذراند؟

حضرت زینب (س) بنابر مشهورترین نظر تاریخی 18 ماه بعد از شهادت امام حسین (ع) زندگی کرده و در 15 رجب سال 62 هجری قمری وفات کردند.
۱۳۹۱/۳/۱۸ ,  

چگونگی به شهادت‌رسیدن فرزندان زینب کبری(س) در کربلا

«محمد» و «عون» فرزندان عبدالله‌بن جعفر در حماسه عاشورا بودند. جعفر دو فرزند به نام عون یکى از حضرت زینب(س) و دیگرى از جُمانه داشته است. در این که کدام یک از آنها در کربلا شهید شده و مادرش کیست، میان مورخان اختلاف نظر وجود دارد.
۱۳۹۱/۳/۱۸ ,  

حضرت زينب، بانويي که مسير تاريخ را اصلاح کرد

زينب کبري در صحنه تدبير و درايت و علم و فراست چنان برجسته بود که به عقيله بني هاشم شهرت يافت و استواري اراده و تدبيرش در نزد بزرگان اهل بيت مورد ستايش قرار گرفت.
۱۳۸۸/۴/۱۸ ,  

حضرت زينب(س)، عزت خاندان رسالت

تصويري که تاريخ از حضور زينب ارائه مي دهد حاکي است که او در اجتماع، آميزه اي از علم و حيا بود. آنچنان درصدفي از حيا حرکت مي کرد که به جز علم و فرهيختگي او چيزي به مشاهده مردان نمي رسيد.
۱۳۸۸/۴/۱۸ ,  ۵:۲۱

آموزه‏هاي سياسي اجتماعي حضرت زينب (س)

بررسى ابعاد گوناگون زندگى سرتاسر افتخار و حماسى زينب کبرا(س) مُهر باطلى است بر ناآگاهانى که زن مسلمان را بسته در چادر و اسير در کنج خانه مى‏دانند. حضور آن بزرگ‏بانوى اسلام در بزرگ‏ترين حادثه خونين تاريخ، جايى براى ترديد و طرح شبهه نگذاشته است.
۱۳۸۸/۴/۱۸ ,  

کربلا مي‌مرد اگر زينب نبود

حضرت زينب (س) خطاب به يزيد فرمود: افسوس که ناچار از گفتگو با تو هستم و گرنه من ترا کوچکتر و حقيرتر از آن مي دانم که با تو سخن بگويم قسم به خداست که جز او خداترسي ندارم و جز به او نزد کسي شکايت نمي برم هر مکر و خدعه اي که داري بکارگير و هر تلاشي در اين بکن و هر چه مي تواني با ما دشمني نما ولي بدان به خدا سوگند نمي تواني ياد ما را محو کني و ذکر اهل بيت را از بين ببري
 ,  
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک