گزارش خبری

 

تقلای داعش برای ایجاد خلافت جدید در آسیا؛ افغانستان موقعیتی ایده‌آل

"داعش سخت در تلاش است تا با در اختیار گرفتن نیروهای مخفی جدید آماده برای عملیات و تقویت نیروهای فعلی خود، خلافت جدیدی را در آسیا تاسیس کند".
۱۳۹۷/۷/۲۸ ,  ۱۲:۱۵
مدیرکل پدافند غیرعامل قم
در «رم» به اندازه «قم» نمای رومی ندیدم

متقیان مدیر کل پدافند غیرعامل استان قم با اشاره به بازدید از شهر رم ایتالیا گفت: در بازدید از این شهر به نتیجه تعجب برانگیزی رسیدیم؛ در شهر رم جدید که خواستگاه نمای رومی است آنقدر که در شهر قم نمای رومی دیده می شود، نمای رومی ندیدیم.
۱۳۹۷/۷/۲۵ ,  ۱۰:۴۷
زنگ خطر افزایش مصرف مشروبات الکلی در جامعه
تلفات مشروبات الکلی، نتیجه محجور ماندن احکام اسلامی

بیش از خطرناک بودن نفس جرم شرب خمر، اعمال نامتعارف و در درجات شدیدتر ارتکاب جرائم ناشی از آن مهم و خطرساز هستند. معمولاً اکثر جرائم ناشی از مصرف مواد الکلی در دسته جرائم خشونت‌آمیز قرار می‌گیرد.
۱۳۹۷/۷/۱۵ ,  ۱۳:۴۱
گزارشیا از واجب مورد غفلت
طهارت دست‌نیافتنی در تهران

تاکنون هیچ مسابقه معماری برای طراحی مناسب‌ترین وضوخانه در مساجد برگزار نشده است و گویی معماران مساجد متفق‌القول معتقدند وضوخانه باید دور، کوچک و بدون رفع نیازهای اولیه همه افراد برای گرفتن وضو ساخته شود.
۱۳۹۷/۷/۱۰ ,  ۲۱:۵۹
مصاحبه پژوهشی
جایگاه پدر و مادر در خانواده امروز و دیروز چگونه است؟

در اسلام پدر دارای مقام ارجمند و چهره‌ای برجسته و مورد احترام است و شأن پدر و مادر پس از شأن خدا ذکر شده است. مسئله پدری و عهده‌داری سرپرستی فرزندان، مسئولیتی خطیر و موفقیت در آن مستلزم آگاهی، فداکاری و اخلاق و اعتقاد است.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۴۴

کودکان قربانیان تراژدی یمن

نگرانی جامعه جهانی و نهادهای فعال در زمینه حقوق بشر به ویژه کودکان در مورد وضعیت اسف بار مردم یمن، همزمان با افزایش حملات ائتلاف نظامی به رهبری عربستان به این کشور، شدت مضاعفی پیدا کرده است.
۱۳۹۷/۷/۳ ,  ۱۲:۴۱

پدیده مداحان لاکچری؛ آسیبی برای عزاداری

آسیب‎های جدید مداحی و مداح‌محوری، موجب بروز و ظهور مداحانی شده است که نسبت به نسل گذشته خود تفاوت‎های فاحشی دارند پدیده‌ای که شاید بتوان نامی، چون «مداحان لاکچری» بر آن‌ها نهاد.
۱۳۹۷/۷/۲ ,  ۱۲:۴۴

صف‌آرایی جریان‌های شیعی عراق در برابر تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا

علیرغم موضع دولت بغداد مبنی بر پایبندی جزئی به تحریم های واشنگتن علیه تهران، جریان های شیعی عراقی به صورت یکپارچه صف طولانی از مخالفت با این تحریم ها را در برابر آمریکا تشکیل داده اند.
۱۳۹۷/۵/۲۸ ,  ۱۰:۱۳
در نشست «از سازمان تا فرقه» مطرح شد؛
تروریسم از خصوصیات همه فرقه هاست

ابراهیم خدابنده در نشست «از سازمان تا فرقه» با موضوع سازمان منافقین گفت: تروریسم از خصوصیات همه فرقه هاست، اما ممکن است در بازه ای از زمان بروز نکند.
۱۳۹۷/۵/۱۹ ,  ۲۱:۶

«نصرالله» در افکار عمومی «اسرائیل»؛ رهبری تأثیرگذار، قاطع و راستگو

پژوهش‌های مختلف صهیونیستی اذعان دارند افکار عمومی این رژیم با دیدن سخنرانی‌ها و مواضع دبیرکل حزب‌الله، تصور معمول خود از رهبران عربی را تغییر داده‌اند و وی را شخصی قاطع و راستگو می‌دانند.
۱۳۹۷/۵/۱۲ ,  ۱۲:۲۱
رامین حسین آبادیان
دستاوردهای مقاومت در «درعا» و پایان قصّه پُر غصه شیعیان در «ادلب»

واقعیت این است که دولتمردان سوری در اقدامی هوشمندانه از دستاوردهای نظامیِ چشمگیر و فوق تصور خود در درعا برای جامه عمل پوشاندن به اهداف انسانی و حقوق بشری در ادلب بهره برداری کردند.
۱۳۹۷/۵/۱۲ ,  ۱۲:۱۹
تنها با نیروی ایمان بر ترس‌ها و استرس‌ها چیره می‌شویم
مستخدمان شیطان در کمین آرامش ما

اگر شرایط امروز به گونه‌ای شده است که خیلی‌ها طاقت از دست می‌دهند و دست به خطا‌هایی گاه غیرقابل جبران می‌زنند باید به پیامشان بیشتر فکر کنند. هر سختی و گرفتاری، آموزه‌ای هم برایمان دارد. اگر از این منظر به قضیه نگاه کنیم شاید گرفتاری هم هر چه زودتر راهش را بگیرد و برود پی کارش
۱۳۹۷/۵/۳ ,  ۷:۱۱

شاهدان قیام گوهرشاد از کشتار 83 سال قبل می‌گویند

در سال 1314، به فرمان حکومت، برسر گذاشتن کلاه شاپو در سراسر کشور اجباری شد، اما در شهر مذهبی مانند مشهد، اجرای آن به آسانی انجام نگرفت.
۱۳۹۷/۴/۲۷ ,  ۷:۱

نقصان آموزشی و نگاه دستوری، آفت بزرگ عفاف و حجاب

یک جامعه شناس با بیان اینکه حجاب نشان و شاخص فرهنگی و شخصیتی فرد در اجتماع محسوب می شود، مقوله عفاف و حجاب را جز اصلی تمدن ایرانی دانست و با نقد شیوه های ترویج آن و نیز عوامل آسیب رسان به نوع پوشش بانوان کشورمان، به ارایه راه کارهایی متناسب با شرایط روز جامعه پرداخت.
۱۳۹۷/۴/۲۷ ,  ۶:۵۷
بر‌جامانده از شهرزاد
شهرزاد؛ خوانش پر گاف تاریخ

اولین و کلی‌ترین و اساسی‌ترین موردی که در بررسی تاریخی از سریال «شهرزاد» به چشم می‌آید، فضاسازی نامنطبق و نامناسب آن با واقعیت جامعه ایرانی در دهه 30‌شمسی است.
۱۳۹۷/۴/۱۶ ,  ۱۴:۲۴
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک