ویژه نامه میلاد حضرت علی بن موسی الرضا

 
حجت‌الاسلام جعفريان
عظمت امام هشتم به‌علت سرآمدي ايشان در خاندان پيامبر بود

يک کارشناس مسائل تاريخي با اشاره به ساده زيستي امام هشتم در دوران وليعهدي، گفت: عظمت حضرت تنها در اين عنوان ولايتعهدي نبود، بلکه به عنوان سرآمد خاندان پيامبر (ص) افتخاري داشت که به اتکاي آن در هر لحظه مي توانست صدها بلکه هزاران نفر را در اطراف خود گرد آورد.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  
امام رضا(ع) در کلام مقام معظم رهبري
امام‏ رضا(ع) ناخداي کشتي تشيع در ميانه طوفان مرو

در هنگام برگزاري نخستين کنگره جهاني امام رضا(ع) در مشهد مقدس توسط دانشگاه اسلامي رضوي ،مقام معظم رهبري در پيامي جامع و تحليلي يکي از فصلهاي عمده زندگينامه سياسي امام رضا(ع) را مورد بررسي قرار دادند. خبرگزاري فارس نظر به اهميت و جامعيت اين پيام آن را منتشر مي کند.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  

قرآن در بينش امام رضا(ع)

بخش عمده‌اي از گفتار و سيره حضرت رضا عليه السلام به شکل مستقيم يا غير مستقيم به شرح، تبيين و عينيت بخشيدن کتاب خدا اختصاص دارد؛ بنابراين، مي‌توان در ديدي فراتر به گزارش، شرح و تفسير قرآن در بيانات امام رضا عليه السلام پرداخت.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  

نگاهي به شخصيت علمي امام رضا (عليه‌السلام)

امام هشتم، چونان نياکان وارسته‌اش، از مقام علمي والايي برخوردار بود، تا آن جا که وي را «عالم آل محمد» لقب داده‌اند.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  

گوشه‌اي از خدمات فرهنگي امام رضا(ع)

به دنبال نهضت ترجمه آنچه مايه نگراني بود وجود برخي مترجمان متعصب و سرسخت از مذاهب ديگر مانند زردشتي، صائبي، نسطوري، برهمنهاي هند و روميان بود.امام رضا با آگاهي از اين خطر و با حضور فعال در جلسات بحثهاي علمي، سعي کردند جلو هرگونه انحراف احتمالي را بگيرند.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  

خط‌ مشي امام رضا(ع) در برابر حکومتها

بخشي از زندگي امام علي بن موسي(ع) مربوط به دوران قبل از امامت ايشان مي‌شود که 35 سال بوده است و در اين مدت، حاکماني چون منصور، مهدي، هادي و هارون ـ که همه از خلفاي عباسي بوده‌اند ـ حاکميت داشته‌اند.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  

نگاهي به برخي فعاليتهاي اجتماعي امام رضا(عليه‌السلام)

دوران حيات امام هشتم(ع) زمان اوج گيري گرايش مردم به اهل بيت(ع) و گسترش پايگاه‌هاي مردمي اين خاندان است. امام از پايگاه مردمي شايسته‌اي برخوردار بود و در همان شهر که مأمون با زور حکومت مي‌کرد او مورد قبول و مراد همه مردم بود و بر دل‌ها حکم مي‌راند.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  

سيره اخلاقي امام رضا (عليه السلام)

اخلاق، يکي از عناصر مهم شخصيت انسان است، و کاشف کيفيت ذات، و درون اوست. امام رضا عليه‌السلام به اخلاق عالي و ممتاز، آراسته بودند، و بدين سبب دوستي عام و خاص را، به خود جلب کردند.
۱۳۸۸/۸/۷ ,  
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک