مصاحبه خواندنی با یک ره‎یافته خوش‌عاقبت؛
وهابی انتحاری که در حرم امام رضا(ع) شیعه شد

آمده بود که بِبَرد ولی بُردنش(!). عازم مشهد شده بود که برای نابودی تشیع، توشه‎ای با خود به عربستان سعودی ببرد ولی غافل از اینکه صدای نقاره‎خوان های حرم سلطان علی بن موسی ‏الرضا(ع) دلش را خواهد بُرد.

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۲:۳۳


اجرای حجاب در کلیسا به درخواست یک عالم شیعی

این بدن‌های نیمه عریان که شهوات مردان هشتاد ساله را هم تحریک می‌کند و همه را به فکر کار زشت و گناه می‌اندازد برای چیست؟

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۲:۳۰


گستاخی سعودیها و طرح ایجاد فتنه در جنوب ایران

یک روزنامه سعودی در مواضعی گستاخانه، از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و فتنه انگیزی در جنوب کشورمان دعوت کرد.

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۲:۶

مهدی گلشنی
تجویز آمپول فرهنگی، مساله فرهنگ را حل نمی‌کند

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گفت: کار فرهنگی بسیار ظریف است، اما آنچه در سال‌های اخیر تجویز شده، مانند آمپول است؛ استاد را به زور سر کلاس می‌آورند تا یک مطلب فرمایشی را از بالا برای دانشجو بازگو کند، این روش واقعا کار نمی‌کند

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۲:۲


لحظه‌نشناسی‌ها و لحظه‌شناسی‌ها در بیانات رهبر معظم انقلاب

«لحظه را باید شناخت، نیاز را باید دانست. کسانی در کوفه دلهاشان پر از ایمان به امام حسین(ع) بود، به اهل‌بیت(ع) محبت هم داشتند، اما چند ماه دیرتر وارد میدان شدند».

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۱:۵۸

پژوهش جدید در حوزه تاریخ اسلام منتشر نمی‌شود
کتاب‌های سخیف در حوزه تاریخ اسلام خوراک مجالس عزاداری شده است

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی می‌گوید: امروزه کتاب‌های سخیف و سطح پائینی که در حوزه تاریخ اسلام از سوی برخی ناشران منتشر می‌شود، خوراک مجالس روضه‌خوانی شده و این مسائل در کنار هم باعث شده تا مجالس عزاداری‌ به مرکز نشر مطالب غیرمستند و سخیف تبدیل شود.

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۱:۵۰


رئیس مؤسسه بوستان کتاب قم: در حوزه نشر دینی بدل‌ها جای اصل‌ها را گرفته‌اند

رئیس مؤسسه «بوستان کتاب» بر این باور است که بسیاری از برنامه‌ها و آثار فرهنگی که فراوان منتشر می‌شوند، نوعی بدل‌اند که در جامعه جا افتاده‌اند. قسمتی از این آثار حاوی مطالب ضعیف و خرافه‌ای هستند که در دسترس مردم قرار گرفته‌اند. این موارد بر اقبال مردم نسبت به آثار خوبی که در این باره نوشته شده‌اند، اثر دارد.

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۱:۴۷

معارف حسینی(ع) پای درس آیت‌الله وحید خراسانی
«مصباح الهدی» منتشر شد

بیست و هفت مجلس درس آیت‌الله وحید خراسانی با محوریت امام حسین (ع) در کتاب «مصباح الهدی» گردآوری شده است.

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۱:۴۲


توصیه های آیت الله سید رضا صدر به زائران امام رضا(ع)

از جمله نکاتی که مؤلف کتاب زیارتنامه حضرت امام رضا به آن توجه کرده، شیوه رفتاری زائران در داخل حرم مطهر است

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۱:۳۵


چگونه «ریا» را با «ریا» درمان کنیم+پاسخ آیت‌الله بهجت

آیت‌الله بهجت می‌گوید: خودِ ریا می‌تواند چاره و علاج ریا باشد به این صورت که با تأملات صحیح، درجه ریا را بالا ببرد و همیشه انسان باید ریا را برای مرتبه بالاتر انجام دهد. اگر چنین شد در واقع می‌توان گفت ریا علاج ریا می‌شود.

۱۳۹۳/۱۰/۵ ,  ۱۱:۲۸


بازی خطرناک آل‌سعود علیه شیعیان عربستان

وزارت کشور عربستان از بازداشت 135 نفر در مناطق مختلف این کشور خبر داد و ادعا کرد که همه این افراد به دست داشتن در اقدامات تروریستی متهم هستند.

۱۳۹۳/۹/۱۷ ,  ۱۹:۱۱


بازگرداندن استعمار به منطقه با "توافقنامه سیاه"

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین توافقنامه رژیم آل خلیفه و دولت انگلیس برای ایجاد پایگاه دریایی را "توافق سیاه" دانست و تاکید کرد، دولت انگلیس با حمایت کامل خود از رژیم دیکتاتوری آل خلیفه در ریخته شدن خون ملت بحرین شریک است.

۱۳۹۳/۹/۱۷ ,  ۱۹:۱۰


پاداش بزرگ بحرین به سکوت انگلیس

یک روزنامه انگلیسی، موافقت با ایجاد پایگاه دریایی در بحرین را پاداش آل خلیفه به این کشور به دلیل سکوت درباره نقض حقوق بشر مردم بحرین دانست.

۱۳۹۳/۹/۱۷ ,  ۱۹:۹


تصویر برپایی نماز در مسجد ویران شده بحرین

با وجود تلاش نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه برای جلوگیری از برگزاری شعائر دینی شیعیان این کشور، مردم بحرین حتی نماز خواندن در محل ویرانی مساجد را ترک نکرده‌اند.

۱۳۹۳/۹/۱۷ ,  ۱۹:۷


سومین کتابخانه بزرگ ایران به روایت تصویر

کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی سومین کتابخانه بزرگ ایران پس از کتابخانه آستان قدس رضوی و کتابخانه مجلس شورای اسلامی و سومین کتابخانه جهان اسلام است .

۱۳۹۳/۹/۱۷ ,  ۱۹:۴

صفحه بعد>      آخرین صفحه
آرشیو