اگر با بانک شرط سود کنید این سپرده گذاری و سود دریافتی حرام است /فتوای حضرت آیت الله وحید خراسانی

حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی به پرسشی درباره سودهای بانکی پاسخ گفته است.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۹:۱

انتقاد مجاهدی از سروده‌های بی‌محتوای امروز/ برخی از اشعار آیینی جامعه را به بی‌اخلاقی و پوچ‌گرایی سوق می‌دهند

پیشکسوت شعر آیینی معتقد است که رابطه شعر امروز با منابع وحیانی بریده شده و همین امر سبب شده تا شعر امروز بیش از آنکه با اندیشه همراه باشد، با تخیل و تمثیل همراه است. همین روند تأثیرات مخربی بر مخاطب خواهد گذاشت.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۵۹

دامنه خیال در شعر آیینی/ «ترتیب و آداب» سخن در نظر شاعران ولایی کدام است؟

رضا اسماعیلی در یادداشتی به بیان برخی از ویژگی‌های اشعار آیینی زنده‌یاد حمید سبزواری پرداخته است. به اعتقاد او، سبزواری در این اشعار مقید به حفظ حریم آل الله و پرهیز پرواز خیال در هر مضمون و موضوعی داشته است.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۵۷

زنان نیمه‌ لخت در خیابان‌های تهران

تصور کنید 30 سال پیش و در دهه شصت خانمی را در خیابان می‌دیدید که یک مانتو به تن دارد که هیچ دکمه‌ای ندارد و شلوار لی پوشیده و در کمال تعجب تکه‌هایی از آن شلوار هم نباشد یعنی قیچی شده باشد نه از فقر که از عمد.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۵۵
عضو انجمن سواد رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه :
ماموریت انیمیشن ها برای حذف خدا از باور کودکان در جامعه منتظر!

کارکنان این شرکت در مصاحبه های خود اعتراف می کنند که ما در رابطه با نشان دادن هر نوع «بی بند و باری»،«شر» یا «پلیدی» هیچ گونه تابو و توقفی نداشتیم اما درباره اینکه حتی یک مسئله کوچک بخواهد مفهوم خدا را القاء کند محدودیت جدی داشتیم.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۴۸
محمدحسن سالمی تصریح کرد
مصدق می‌خواست آبرومندانه برود!/چرا آیت‌الله کاشانی رییس مجلس شد؟

نوه آیت‌الله کاشانی گفت:‌ محمد مصدق با کمک تمام نیروهای ملت، در یک سال اول، حکومت بی‌غل ‌و غشی داشت، ولی متاسفانه در عرض سال دوم به بن‌بست رسید و می‌خواست کنار برود و برای کنار رفتن هم آن شهامت را نداشت.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۴۱

اسلامی شدن دانشگاه؛ خطورات و خطرات

یکی از دیرینه‌ترین خواسته‌ها و آرزوهای انقلاب اسلامی، اسلامی شدن دانشگاه‌هاست. این مبحث به شکل مبسوط، هرچند سالیانی است که مطرح شده، اما اصل و اصالت آن با تاریخ انقلاب اسلامی پیوند و گره خورده است.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۳۹
سخنان بولتون بوی توطئه می‌دهد
آمریکا به‌دنبال ایجاد اسرائیل دوم در منطقه است؟

اسرائیلی‌ها به‌شدت به‌دنبال تقویت موضوع شکل‌گیری «کردستان مستقل» هستند. چرایی آن نیز مشخص است. بزرگ‌ترین منتفع این موضوع، اسرائیل خواهد بود. وجود ریزکشورهای ضعیف در منطقه همواره جزء آمال و آرزوهای اسرائیل در منطقه‌ی غرب آسیا بوده است.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۳۷

بزرگ‌ترین وقف‌های تهران کجاست؟

وقف داستان دنباله‌داری است که پس از گذشت سالها واقفان آنها فراموش می‌شوند. در این گزارش با برخی از واقف‌های بزرگ و موقوفات معروفشان آشنا می‌شویم.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۳۶
رجبی دوانی:
تمدن اسلامی با تمدن مسلمین تفاوت دارد

وقف داستان دنباله‌داری است که پس از گذشت سالها واقفان آنها فراموش می‌شوند. در این گزارش با برخی از واقف‌های بزرگ و موقوفات معروفشان آشنا می‌شویم.
۱۳۹۵/۵/۶ ,  ۱۸:۳۵
یک پژوهشگر ادیان عنوان کرد:
اسلام عرفان فرا دینی را به هیچ عنوان قبول ندارد

دکتر حمزه اسلامی نسب در برنامه "شعبده شوم" از شبکه رادیویی گفت و گو اظهار داشت: مصریان باستان معتقدند که انسان خلق نشده و به هیچ وجه خالقی مانند خداوند متعال ندارد، بلکه خود انسان خالق بوده و می تواند عهده دار تنظیم و وجودخودش باشد.
۱۳۹۵/۵/۴ ,  ۱۹:۶
گزارشی از وضعیت این روزهای تئاتر کشور؛
تئاتر یا نمایش بازیگران مانکن نما/ هدف، ترویج هنر یا پر شدن جیب سالن‌داران +عکس

هیاهوی بسیار برای هیچ، الگوبرداری از مدل های بی قواره امروزی تئاتر باعث شده تا نسل جوان از همان ابتدا قدم در بیراهه بگذارد. از تئاتر امروز تنها یک چیز مانده مرا نابود کن اما بفروش.
۱۳۹۵/۵/۴ ,  ۱۹:۴

جشن حافظ؛ قبح‌زدایی از بازار فشن‌های ساپورت‌پوش +عکس

در جشنواره‌های دولتی و خصوصی رسمی هرچقدر تلاش می‌شود تا پوشش هنرمندان تعریف درستی به خود بگیرد و سالن مد نباشد امثال همین یک جشن کافیست تا از این به بعد فلان مانتو تنگ و ساپورت و لباس نامتعارف عرف شود.
۱۳۹۵/۵/۴ ,  ۱۹:۲

ایرانی‌ها چه کتاب‌هایی می‌خوانند؟/ بیگانگان خوش‌نشین کتابفروشی‌ها

آمار انتشار آثار تالیفی نسبت به ترجمه در حالی سه به یک است که این نسبت در مورد خرید این آثار تقریبا معکوس بوده و حکایت از بی‌علاقگی ایرانیان به خرید آثار تالیفی در مقابل آثار ترجمه‌ای دارد.
۱۳۹۵/۵/۴ ,  ۱۸:۵۸

یمن صحنه جنگ شیعه و سنی است/ امریکا کنار بکشد

«جنگ داخلی یمن عرصه هم‌آورد ایران و عربستان است و نمی‌توان هیچ دلیل موجهی برای دخالت امریکا در آن پیدا کرد؛ بلکه باید اجازه داد مسلمانان خودشان با هم بجنگند.»
۱۳۹۵/۵/۴ ,  ۱۸:۵۴
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک