فاطمه ثانی را بهتر بشناسیم
جایگزین قبر حضرت زهرا(س) کجاست؟

مرجع عظيم الشأن مرحوم آيت الله العظمي نجفي مرعشي(ره) فرمود: پدرم مرحوم آيت الله علامه سيد محمود مرعشي(ره) که در نجف اشرف مي زيست، بسيار علاقمند بود که به طريقي، محل قبر شريف جده اش حضرت زهرا(س) را بيابد، براي اين مقصود، ختم مجربي ...
۱۳۹۷/۴/۲۷ ,  ۷:۱۷
نگاهی به کتاب «خاطرات سفیر»
خاطرات و مخاطرات دانشجوی محجبه ایرانی در فرانسه

نیلوفر شادمهری در «خاطرات سفیر» می‌نویسد: «و من شدم «ایران»! من باید پاسخگوی همه نقاط قوت و ضعف ایران می‌بودم. انگار من مسئول همه شرایط و وقایع بودم. چاره‌ای نبود و البته از این ناچاری ناراضی هم نبودم. من ناخواسته واسطه انتقال بخشی از اطلاعات شده بودم و این فرصتی بود تا آن‌طور که باید و شاید وظیفه‌ام را انجام دهم. تصمیم گرفته شده بود! من سفیر ایران بودم و حافظ منافع کشورم و مردمش.»
۱۳۹۷/۴/۲۷ ,  ۷:۷

شاهدان قیام گوهرشاد از کشتار 83 سال قبل می‌گویند

در سال 1314، به فرمان حکومت، برسر گذاشتن کلاه شاپو در سراسر کشور اجباری شد، اما در شهر مذهبی مانند مشهد، اجرای آن به آسانی انجام نگرفت.
۱۳۹۷/۴/۲۷ ,  ۷:۱

نقصان آموزشی و نگاه دستوری، آفت بزرگ عفاف و حجاب

یک جامعه شناس با بیان اینکه حجاب نشان و شاخص فرهنگی و شخصیتی فرد در اجتماع محسوب می شود، مقوله عفاف و حجاب را جز اصلی تمدن ایرانی دانست و با نقد شیوه های ترویج آن و نیز عوامل آسیب رسان به نوع پوشش بانوان کشورمان، به ارایه راه کارهایی متناسب با شرایط روز جامعه پرداخت.
۱۳۹۷/۴/۲۷ ,  ۶:۵۷

لبه تیز دیپلماسی مذهبی سعودی بر گلوی بیت المقدس

تلاش های عربستان سعودی با حمایت امارات متحده عربی برای خارج کردن کنترل اماکن مقدس اسلامی در بیت المقدس از دست اردن نشان دهنده لبه تیز دیپلماسی مذهبی سعودی است.
۱۳۹۷/۴/۱۶ ,  ۱۴:۲۹
بر‌جامانده از شهرزاد
شهرزاد؛ خوانش پر گاف تاریخ

اولین و کلی‌ترین و اساسی‌ترین موردی که در بررسی تاریخی از سریال «شهرزاد» به چشم می‌آید، فضاسازی نامنطبق و نامناسب آن با واقعیت جامعه ایرانی در دهه 30‌شمسی است.
۱۳۹۷/۴/۱۶ ,  ۱۴:۲۴

صدا و سیما چگونه «قماربازی» را حلال کرد؟

برای این گزارش می‌شد تیترهای زیادی زد؛ مثلا «راه‌اندازی کازینوی حلال در صدا و سیما» یا «قماربازی در رسانه ملی» و یا هر چیزی مثل این‌ها؛ اما پرسش اصلی ما این است که صدا و سیما چگونه «قماربازی» را حلال کرد و سود حاصل از این قماربازی دقیقا به جیب چه کسی یا کدام ارگان می‌رود؟
۱۳۹۷/۴/۱۶ ,  ۱۴:۲۲
چاپ دوم بزم باران
سعید عاکف: اوضاع شیعیان سیستان فوق العاده بحرانی است

اوضاع و احوال مناطق شیعه‌نشین سیستان فوق‌العاده بحرانی است. در حق این شیعیان بسیار ظلم شده که موجب مهاجرت و فقر این عزیزان در منطقه شده است.
۱۳۹۷/۴/۱۶ ,  ۱۴:۲۰

آثار و برکات صدقه از دیدگاه قرآن

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در تامین سعادت دنیا و آخرت، دادن صدقات مالی هر چند اندک حتی از سوی فقیر است؛ زیرا فقیر نیز اگر اندکی از همان اندک خویش را بپردازد، نه تنها مالش برکت و افزایش کمی و کیفی می‌یابد، بلکه سعادت را برای خود و دیگران در دنیا و آخرت رقم می‌زند.
۱۳۹۷/۴/۱۶ ,  ۱۴:۹

لقب منافقین به کسی که زنش را به مسعود رجوی هدیه کرد

صفاءالدین تبرائیان گفت: بعد از اینکه مهدی ابریشمچی همسرش (مریم عضدانلو) را در اختیار مسعود رجوی قرار می‌دهد به «ایثارگر بزرگ» ملقب می‌شود و از این ازدواج به نام «انفجار رهایی» یاد می‌‌کنند.
۱۳۹۷/۴/۱۶ ,  ۱۴:۱

اولین تاریخنگار رسمی شیعه کیست؟

سلیم بن قیس را اولین تاریخ نگار شیعه نامیده‌اند شیخ طوسی و دیگر راوی شناسان شیعه نام او را در شمار اصحاب امام علی، امام حسن، امام حسین، امام سجاد و امام باقر (علیهم السلام) آورده اند.
۱۳۹۷/۴/۸ ,  ۱۶:۷
به بهانه جام جهانی فوتبال و کتاب «فوتبال علیه دشمن» اثر سایمون کوپر
جنگ در مستطیل سبز

«اگر فوتبال را دوست دارید، این کتاب را بخوانید... و اگر فوتبال را دوست ندارید، باز هم این کتاب را بخوانید.»
۱۳۹۷/۴/۸ ,  ۱۶:۴
در نمایشگاه کتاب امسال پنج کتاب درباره جنگ بوسنی منتشر شد
لمس جنگ از نزدیک

چند سال است که توجه اهالی فرهنگی ایران به مسأله بوسنی دوباره جلب شده است. علت آن هم حضور جمعی از نویسندگان و اهالی فرهنگی در راهپیمایی موسوم به «مارش میرا» است که در نیمه تیرماه به مناسبت کشتار مردم مظلوم سربنیتسا در آن کشور برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۸ ,  ۱۵:۵۹
ائتلاف 14 فوریه:
دولت بحرین، آمریکا و انگلیس مسئول جان آیت‌الله عیسی قاسم هستند

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه تأکید کرد که دولت بحرین مسئول وخامت حال آیت‌الله عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب این کشور است.
۱۳۹۷/۴/۸ ,  ۱۵:۵۷
رئیس مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی عنوان کرد:
سخت‌کوشی و عمق علمی شیخ بهائی؛ الگویی شایسته برای محققان حوزه

محقق و پژوهشگر مرکز احیای آثار اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه گفت: شیخ بهائی، شخصیتی جامع‌الاطراف، سختکوش و خوش ذوق بوده است که عمق علمی و سخت‌کوشی او الگوی بی‌بدیلی برای محققان و استادان امروز حوزه علمیه است.
۱۳۹۷/۴/۶ ,  ۱۳:۵۷
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک