پارچه انگلیسی و فتوای علمای اصفهان

به‌دنبال قیام تاریخی تنباکو که امپراتوری انگلیس را به عقب‌نشینی واداشت، این اندیشه در ذهن حاج‌آقا نورالله اصفهانی شکل گرفت که می‌توان ابعاد تحریم را به کالاهای دیگر گسترش داد.
۱۳۹۴/۷/۱۰ ,  ۱۵:۵۶
عبدالله عبادی
آل سعود آلت دست صهیونیسم/ واگذاری تامین امنیت حج به صهیونیست ها

اخبار حکایت از این دارند که دولت عربستان از سال 2010 تامین امنیت حجاج را به شرکت صهیونیستی G4S سپرده است؛ بدین ترتیب این شرکت به طور پنهانی به بهانه تضمین امنیت و سلامت حجاج و اماکن مقدسه این کشور فعالیت خود را آغاز کرده بود.
۱۳۹۴/۷/۱۰ ,  ۱۵:۴۹
به مناسبت عید ولایت امیر مومنان (ع)
دوری از‌ آقازادگی سیره تربیتی ‌امام‌علی(ع)

با وجود مجموعه‌ای غنی از روایات تاریخی و احادیث متعدد از سیره امام علی‌(ع)، ویژگی‌ها و سبک زندگی ایشان آن‌گونه که باید و شاید، در جامعه تبیین نشده و متاسفانه شناخت کامل و کافی از جوانب مختلف زندگی امیرالمومنین وجود ندارد...
۱۳۹۴/۷/۱۰ ,  ۱۵:۳۸
سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای:
قربانیان فاجعه منا به 464 نفر رسید

سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای آمار نهایی قربانیان ایرانی فاجعه منا 464 تن اعلام کرد.
۱۳۹۴/۷/۱۰ ,  ۱۵:۳۵

اختتامیه جایزه کتاب سال عاشورا برگزار شد+اسامی 17 برگزیده

نخستین دوره «جایزه کتاب سال عاشورا» با معرفی 17 برگزیده و 3 اثر تقدیری عصر به کار خود پایان داد.
۱۳۹۴/۷/۱۰ ,  ۱۵:۳۲

اطعام روز غدیر؛ سنتی فراموش شده

غذا دادن به یک نفر در روز غدیر مانند غذا دادن به همه پیامبران و صدیقان است.
۱۳۹۴/۷/۱۰ ,  ۱۵:۲۸
پاسخ به سؤالات دینی؛
چرا کسی به غصب شدن حق علی(ع) اعتراض نکرد/ غدیر قابل انکار نیست

اگر هزاران صحابه در غدير خم حضور داشتند و همه شنيدند که پيامبر(ص)، علی(ع) را به عنوان جانشين خود بعد از وفاتش تعيين کرد، پس چرا از این هزاران يکی نيامد و به غصب شدن حق علی(ع) اعتراض نکرد؟
۱۳۹۴/۷/۱۰ ,  ۱۵:۲۲
گفتگو با دکتر عبدالحسین طالعی
علامه امینی کوه ابتکار بود/ فقط با مجلس ختم نمی‌توان نام بزرگان دین را احیا نمود

حدود سال 1353، کتابی تحت عنوان یادنامه علامه امینی چاپ‌شده بود که آقای حکیم یا شهیدی گردآوری کردند، این کتاب شاید اولین یادنامه‌ای بود که برای یک رجل دینی تهیه می‌شد.
۱۳۹۴/۷/۷ ,  ۸:۱۴
آیه ها و آینه ها(68)
عهد چهل ساله علامه طباطبایی چه بود!؟

به یقین انسان در هیچ عصر و دوره ای بی نیاز از قرآن و رهنمودهای قرآنی نبوده و نخواهد بود ، آنان که راهی به جز صراط مستقیم را برگزینند و خود را بی نیاز از این مشعل فروزان بدانند، در ضلالت، گمراهی خواهند بود.
۱۳۹۴/۷/۷ ,  ۸:۱۰

پشت پرده بابیلون

مگر می‏شود کامپیوتر داشته باشید و وارد اینترنت نشوید و یک دیکشنری همراهتان نباشد، کلید استارت را که بزنی، یکی از آیکون‌هایی که خودنمایی می‏کند و خیلی وقت‌ها هم با اشاره کلید وسط موس خودش را ظاهر می‌کند، نرم افزار بابیلون (Babylon) است. فقط کافی است این برنامه را با دیکشنری‏های مختلفی که در سایتش قرار داده است، نصب کنید و حالا هر کلمه‌ای را به هر زبانی که می ‏خواهید، ترجمه کنید.
۱۳۹۴/۷/۷ ,  ۸:۶
آیت الله شاهرودی متهم کرد؛
محل حادثه منا مسیر شیعیان بود/ این فاجعه توطئه آمیز است

برخوردی دولت ما با این جریان، بسیار برخورد نامناسبی است. کشوری که 500 نفر از افرادش اینجور تلف شده اند و با این جنایت از بین رفته اند، خیلی بیش از این به برخورد با این قضیه نیاز دارد. این برخورد مطابق با اسلام است؟ با شیوه های حکومت اسلامی مطابق است؟ آیا مطابق با آرمان های امام(ره) است؟
۱۳۹۴/۷/۷ ,  ۸:۲

ربات‌هایی که پازل انزواطلبی را تکمیل می‌کنند

در گفتگو با دکتر ابهری، نقش ابزارهای جدید شبکه‌های اجتماعی در افزایش میزان انزواطلبی جوانان و آسیب شدید به روابط اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.
۱۳۹۴/۷/۷ ,  ۷:۵۸

موریانه‌های شعر امروز

غزل پست‌مدرن در جریان شعر دهه 70 با مؤلفه‌های گوناگونی متولد شد و هنوز هم به حیات خود ادامه می‌دهد؛ شعری که هرچند بیشتر بر ذوق کاربران مجازی خوش آمده، اما با شکستن تابوها و استفاده از زبان روان‌پریشانه منتقدان جدی از کارشناسان ادبی را هم دارد.
۱۳۹۴/۷/۷ ,  ۷:۵۰

تبعات و آفات سقیفۀ بنی ساعده1 و شورای شش نفرۀ2

بی­گمان با اجرای برنامۀ خشن و متعصبانه­‌ای که عُمر برای به خلافت رساندن عثمان فراهم آورد و ابتدا به صُهیب بن رومی که به جای وی در ایامِ بیماری پس از ضربت خوردن به دست ایرانی، عهده­‌دارِ امام جماعت مسلمانان در مدینه بود...
۱۳۹۴/۷/۷ ,  ۷:۴۶

بیانیه حضرت آیت الله العظمی روحانی به مناسبت فاجعه جانگداز منا

حضرت آیت الله العظمی سید محمد صادق روحانی (مدظله العالی) با صدور پیامی فاجعه روز عید قربان در منا را تسلیت گفته و خواستار تشکیل هیاتی مستقل از سوی کشورهای اسلامی،برای بررسی این حادثه شدند.
۱۳۹۴/۷/۵ ,  ۱:۶
12345678910...
آرشیو
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.
Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک