چگونه است که پرداختن به موضوع شهوتِ شکم (يعني اقتصاد ، نان و مسائل آن مثل فقرِ مادي) مورد افتخار همه مسؤلين ، مردم و جامعه جهاني است ولي پرداختن به شهوتِ جنسي که بسيار قابل توجه است و در وجود انسانها موضوعي جدي‌تراست، ننگ و عار محسوب مي شود. "/>
۱۳۸۸/۶/۱۰         بازدید:۴۴۷۳       کد مطلب:۱۷۰۱          ارسال این مطلب به دیگران  

در رسانه های دیگر
کسی صدای زنگ خطر مسائل جنسی را می شنود؟
چگونه است که پرداختن به موضوع شهوتِ شکم (يعني اقتصاد ، نان و مسائل آن مثل فقرِ مادي) مورد افتخار همه مسؤلين ، مردم و جامعه جهاني است ولي پرداختن به شهوتِ جنسي که بسيار قابل توجه است و در وجود انسانها موضوعي جدي‌تراست، ننگ و عار محسوب مي شود.

بسيار ديده مي‌شود افراد با فقر مالي به دنبال فيلم و عکس و ماهواره و سي دي امثال آنها هستند . شما چه فکر مي کنيد!چرا از واقعيات فرار کنيم؟

 

* بنابر برخي آمارهاي روانپزشکي بيش از 90% پسرها دچار خود ارضايي مي‌شوند که البته اگر کمي کنترل را از دست دهند تا سرحد نابودي جسمي رواني روحي آنها پيش مي‌رود.

   مرضهاي رواني همچون انزوا، کم روئي ، گوشه گيري، خودبيني، خود کم بيني، بدبيني ، وسواس ، تندخويي، عدم اعتماد به نفس، شک، اضطراب، ترس و مرضهاي جسماني همچون سوزاک ، سفليس ، اگزما، انزال زود رس، ضعف بينايي، ناراحتي معده، گوش، ضعف حافظه، کم خوني و…از آثار شوم اين رفتار مي باشد.

 * دختران به علت شدت حيا کمتر نيازهاي جسمي خويش را بروز مي‌دهند ولي با نسبت کمتري از پسرها آلوده به انحرافات جنسي مانند همجنس گرایی مي گردند.
 

* بعلت ارتباط آسانتر پسرها با يکديگر در صورت کنکاش، آمار سرسام آوري از ارتباط جنسي بين پسرها(همجنس بازی) معلوم خواهد شد، که با کمي اهمال در راه مدرسه، خوابگاه هاي دانشگاه، در کارگاهها ، اردوها و در خانه‌ امکان ايجاد چنين شرايطي هست و چه اتفاقات کثيفي که رخ نمي‌دهد. با نسبتي کمتراز پسرها، ارتباط بين دخترها را با يکديگر نيز نمي توان انکار کرد.


* يکي از پر بيننده ترين برنامه‌ها بين پسران و مردان  CD و نوارهاي ويدئوئي سکس مي‌باشد که آشکار و مخفيانه همچون نقل و نبات در دست مردم در گردش است، آيا تصور روزي که جامعه بدون اين کالاهاي ضد فرهنگي زندگي کند را مي توان داشت؟


* بخشي از تمايل مردم به برنامه هاي ماهواره اي به جهت شهوت است که زمينة اين ارتباط  فراهم مي شود در حالي که پيگيري مردم با خطرات حيثيتي امنيتي که بعضاَ دارد مصرانه است .

 * گرايش به اينترنت بدون استفاده از حتي يک سايت علمي، در بين جوانان و بزرگسالان و حتي افراد مذهبي برخي از مسئولين به شکل مخفيانه و پنهاني، امري است رايج که جز مراجعه به سايتها پورنو دليل ديگري براي آن نمي توان يافت.

 * در مراکز امنيتي کشور بحران جنسي جوانان را از اساسي ترين و اولين بحران ملي داخلي برآورد مي‌نمايند و دريغ از راهگشائي عملي که براي بيرون رفت از آن صورت پذيرد!

 * در اکثر شرکت‌ها ، ادارات ، دفاترِ کاري و … ديده‌ايد که اغلب، منشي آقايان، خانمها هستند و اين در حاليست که در اين کار امکان فعاليت آقايان نيز مي‌باشد. آيا به دلايل اين نوع گزينش ها توجه کرده ايد.

 * شما هم حتماً در روي ديوارها و پشت درب دستشوئي هاي پادگانها ، مدارس ،‌دانشگاهها و هر جاي ديگر که جوان و نوجوانِ مجرد تردد دارد شعارها،‌فحش‌ها و نقاشي‌هايي را که از عمق حرص و ولع پسران و دختران به مسائل جنسي حکايت دارد ديده ايد.

 آيا هيچ پيام خاصي را دريافت نمي کنيد.آيا اين پديده هاي اجتماعي فاقدِ مفهوم و پيام است؟

 شايد روزي نباشد که در يکي از روزنامه‌ها و مجلات خبر تجاوز به دختران و پسران توسط مردان همسردار و يا پسران مجرد نخوانيم و در بسياري از اين موارد به قتل رساندن آنها و سر به نيست کردن جسد آنها در چاه، رود ، باغ وبيابان….. ادامه ماجراست و اين البته اين ها فقط بخشي از خبرهايي است که به دست خبرنگاران و يا دادگاه ها مي‌رسد و بخش پنهان آن مقوله‌ايست جداگانه.

 آيا به دلايل آنها فکر کرده ايم؟ يا فقط براي ما يک خبر داغ حوادثي تلقي مي شود؟

 * بعلت آسان تر بودن زمينه ارتباط جنسي با محارم براي جواني که امکان ارضاء نياز خود در زمان مناسب آن، بسيار بعيد مي‌رسد، پديده شوم و اسف انگيز ديگريست که در کمين امنيت خانواده هاست.  بنابر برخي خبر هاي شنيده شده در يک بيمارستانِ در يکسال هفت کودک از دختراني که توسط برادرانشان مورد تجاوز قرار گرفته اند به دنيا مي‌آيد و اين جدا از زايمانهاي پنهان، ارتباط‌هاي پنهاني ،وضع حمل مخفي و ارتباط هايي است که به باردار شدن ، نمي‌انجامد.

 ارتباط پدران با فرزندان، داماد با مادر زن ، دائي، عمو با برادرزاده و خواهر زاده و هزار ويک نوع ارتباط نامشروع و خانمان سوزِ ديگر کم و بيش به گوش مي رسد.

 * چه بسيار جواناني که فقط براي رفع نياز جنسي الزام به ازدواج دائم پيدا مي نمايند وناخواسته زير بار مسئوليت سنگيني مي روند که کمترين آمادگي براي آن پيدا نکرده و توان آن را ندارند.

 تشکيل و سر پرستي ارگان مهم و مقدس خانواده و تربيت فرزند را دچار آسيب هاي اساسي مي نمايند، در حاليکه مي‌توانستند در آرامش و آزاديِ فکري، انتخابي جدي و منطقي داشته باشند.

 *در بين عوامل سفرهاي خارجي و ريختن دلارهاي کلان به جيب ديگر کشورها، نمي توان به آساني از علت عقدة جنسي ايجاد شده در ايران و آرزوي لذت جنسي گذشت. علتي که جوانان را ، (حتي مغزهاي کشور) را به اميد آزادي و رسيدن به لذت جنسي به خارج از مرزهای کشور مي‌کشاند.

با شنيدن سفر به کشورهاي حاشيه خليج فارس و سفر به آنتاليا و تايلند و … چه موضوعي به ذهن مي آيد؟ فقط باستان شناسي! جهان گردي! ‌تحقيق!‌ جامعه شناسي! يا واقعيات ديگري همچون ....

 * از اساسي ترين عاملها در بين عوامل خشونت مردان عليه زنان (همسرانشان) و يا خشونت پسرها نسبت به خواهر و مادرانشان، تخليه نشدن نيروي جنسي را مي توان برشمرد که موجب سلب آرامش وامنيت تلقي مي شود.

 شيوع اين معضلات، موضوع قابل توجه ديگري است که مي تواند مورد مطالعه قرار بگيرد.

  
* بسياري از کارشناسان پس از کوششهاي فراوان در تحليل علل دين گريزي جوانان به پاسخ صحيح و عملي نمي رسند. تنفر بسياري از جوانان از دين حتي با داشتن اعتقاد به خدا و قيامت بخاطر :

 احساس محدوديت در روابط جنسي و عدم توجه به نيازهاي ارتباطي آنها، از مسائلي است که، در صورت واقع بيني، راهگشاي متوليان امر خواهد بود.

*مقدار زماني که جوانان کشورمان براي فکر کردن به مسائل جنسي مي‌گذارند را اضافه کنيد به حرصها وآرزوهاي بي ثمر وحسرتهاي سنگين، آنهم بعلت محدوديت در ارتباط.

   فاجعة هدر رفتن مغزهاست که بيشتر از فرار مغزها به پيشرفت اين مملکت ضربه مي‌زند.

 *پس از مسابقات ورزشي همچون فوتبال وبرخي حرکت هاي به ظاهر سياسي و يا شب چهارشنبه سوري ، تمامي قواي امنيتي، اطلاعاتي،‌ حفاظتي کشور در مسيري هزينه مي‌شوند که دليل عمده آن نوعي بي توجهي جوانان دختر و پسر اين مملکت به مسئولين کشور مي باشد که دليل اول آن لجاجت نسبت به بي توجهي مسؤلين به نيازهاي جنسي و عاطفي آنهاست و دشمنان هم از اين نقطه ضعف استفاده نموده با وعدة آزادي‌هاي جنسي و روابط به معرکه وارد شده يک جريان کوچک سياسي را به بحرانهاي شماره يک کشور تبديل مي نمايد و اين نشان از ضعف پايگاه نظام در نزد جوانان محسوب مي گردد و دريک روند تدريجي نظام مجبور به واگذاري پايگاهاي اقتدار خود گشته و از وجاهت روحانيت و انقلاب در نزد قشر جوان کاسته مي شود.

 براي بازسازي اين روند منفي، زمان و انرژي بسيار بالائي لازم است که بنظر نمي رسد چنين ترميمي صورت انجام به خود بگيرد.

 * هزینه های کلان پلیس، دادگاه، زندان و هزار و يک عامل ديگر براي دستگيري، کنترل ومجازات مجرمينِ مرتبط با مسائلِ جنسي يک مقوله قابل بررسي ديگر است.

 علت صرف اين هزينه هاي مادي و معنوي چیست؟

 * با توجه به تاخير سن ازدواج ونياز به روابط دو جنس مخالف به يکديگر،  لااقل ده الي پانزده سال دختران  و پسران کثيري در انتظار ازدواج(آنهم اگر صورت بگيريد)خواهند ماند و از استفاده از استعدادهاي خدادادي، در زمان خودش که اوج نشاط ، شور ، عشق و محبت و طراوت مي‌باشد محدود و در قفسي خود ساخته محبوس و زنداني خواهند ماند.

 مگر زندان‌ها هميشه ابدي است. 10 الي 15 سال زندان مگر مدت زمان کوتاهي است در حاليکه اين مقابل خواست الهي است که هدر دادن نعمت ودرست وبه وقت استفاده نکردن از نعمتها را حرام وکفران نعمت تلقي مي نمايد.

 در روايتي از امام رضا عليه السلام نقل است که فرمودند: «عقاب کفران نعمت از همه گناهان سريعتر است».

 


انتهای پیامنظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک