۱۳۹۷/۳/۵    ۱۵:۱۰     بازدید:۵۴۸       کد مطلب:۲۴۵۲۷          ارسال این مطلب به دیگران  

اخبار (مراجع)
آیت‌الله سبحانی: حضرت خدیجه الگویی کامل برای زنان است
حضرت آیت‌الله سبحانی گفت: برای تربیت انسان‌ها باید الگوی مناسبی به او ارائه شود، چرا که یکی از بهترین‌ راهکار‌های اصول تربیتی ارائه الگو‌های مثبت و منفی به افراد است.

صدای شیعه: حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید، جمعه شب در ویژه برنامه معارفی ماه مبارک رمضان که از شبکه دوم سیما پخش شد، با بیان این که دهم رمضان مصادف با درگذشت بانوی اسلام حضرت خدیجه(س) است، ابراز داشت: برای تربیت انسانها باید الگوی مناسبی به او ارائه شود، چرا که یکی از بهترین راهکارهای اصول تربیتی ارائه الگوهای مثبت و منفی به افراد است.

حضرت آیت‌الله سبحانی تصریح کرد: الگو مسألهای است که در زندگی همه انسانها مطرح است، به طور مثال اگر خیاطی بخواهد کار خود را به درستی انجام دهد باید الگوی مناسبی در اختیار داشته باشد.

وی عنوان کرد: علما و متخصصانی که در عرصه امور تربیتی فعالیت میکنند بر این باورند که افراد با مشاهده انسانهای والا و انسانهای بد میتوانند از خوبیها پیروی و از بدیها اجتناب کنند.  

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم گفت: قرآن کریم برای تربیت بشر در آیات سوره مبارکه تحریم 4 الگوی زن به انسان معرفی میکند که شامل دو الگوی بد و دو الگوی خوب میشود.

وی ادامه داد: خداوند متعال برای نشان دادن زنان بد همسران حضرت نوح و لوط را معرفی میکند. این دو زن در عین حال که در بستر و خانواده نبوت بودهاند، مسیر بدی را در پیش گرفتند و در نهایت نتوانستند از نور نبوت استفاده کنند.

حضرت آیت‌الله سبحانی اظهار داشت: همسران نوح و لوط با مشرکان رفاقت داشتند و اسرار خانه هر دو نبی را در اختیار مشرکان قرار میدادند که سرانجام این دو زن آتش شد.

وی با اشاره به این که خداوند متعال در آخرین آیات سوره تحریم دو الگوی زیبا معرفی میکند که همانند آنها در جهان بسیار کم بوده است، ابراز داشت: همسر فرعون بهترین زندگی را در دربار فرعون داشت و خدمه بسیاری در اختیارش بود اما هنگامی که حقانیت موسی برای او آشکار شد، از فرعون دوری جست و مسیر الهی را برگزید.

این مرجع تقلید تصریح کرد: این زن همه زندگی خود را رها میکند تا رضای الهی را به دست آورد، به همین جهت زمانی که خواستند زن فرعون را اعدام کنند، خطاب به پروردگار خود گفت؛ خانهای برای من در بهشت بساز و مرا از فرعون و کردار او نجات بده.

وی با بیان این که دومین الگوی خوب زن در قرآن کریم حضرت مریم است، عنوان کرد: مریم یکی از بهترین الگوها برای زنان به شمار میآید. او پاکدامنی است که خدا و کتب خدا را تصدیق میکند.

حضرت آیت‌الله سبحانی گفت: حضرت خدیجه(س) نیز یک الگوی مناسب در امت اسلامی است که امشب، شب وفات او است. خدیجه در میان قریش سرآمد بود و با آن که عشیره، احترام و ثروت بسیاری در اختیار داشت اما همه آنها را فدای ایمان خود و پیامبر اکرم(ص) کرد.

وی با بیان این که الگوی والای دیگر برای زنان جهان، بانوی بزرگوار حضرت زهرای مرضیه(س) است، اظهار داشت: بنابراین آسیه، مریم، حضرت خدیجه و حضرت زهرا(س) چهار زن نمونه، دو نفر از امت گذشته و دو نفر هم از امت اسلامی هستند.

استاد برجسته حوزه علمیه با قرائت آیه «يا أَيُّهَا الْإِنْسانُ إِنَّکَ کادِحٌ إِلى‌ رَبِّکَ کَدْحاً فَمُلاقِيهِ»، ابراز داشت: برخی خیال میکنند که انسان هدفی ندارد، در حالی که انسان از دوران کودکی تا آخر عمر خود هدف دارد که سرانجامش خدا است.


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک