موبایل اسلامی| طریق معرفت| ادبیات مذهبی| تصاویر| نواها و نماها| استفتا از مراجع تقلید| دانلود دعا و زیارت| اس ام اس مذهبی| پیوندها| تماس با ما| Rss

سرویس های خبری
صفحه اصلیصفحه اصلی
اخبار ایران و جهاناخبار ایران و جهان
اخبار مراجعاخبار مراجع تقلید
اخبار ويژهاخبار ویژه
اخبار مذهبیاخبار مذهبی
گزارش خبریگزارش خبری
شیعیان پاکستان، افغانستان شیعیان پاکستان، افغانستان
شیعیان عراق، لبنان شیعیان عراق، لبنان
شیعیان یمن شیعیان یمن
شیعیان آفریقا و اروپا شیعیان آفریقا و اروپا و امریکا
شیعیان خلیج فارس شیعیان بحرین وخلیج فارس
مقالات و گفتوگوهای سیاسیمقالات و گفتوگوهای سیاسی
مقالات و گفتوگوهای مذهبیمقالات و گفتگوهای  مذهبی
دیگر رسانه هادر رسانه های دیگر
خبر تصویریخبر تصویری
ویژه نامه هاویژه نامه ها
دعوت به همکاریدعوت به همکاری
   اخبار ایران و جهان      بازدید:۶۶۹۳        کدمطلب:۲۶۳                 ارسال این مطلب به دیگران  
 

واکنش آیت الله کعبی .،شجونی و آجرلو به سخنان اخیر فائزه هاشمی درباره حجاب
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر خانم فائزه هاشمی چادر مشکی را قبول ندارد آزاد است تا رنگ کفش تا روسری اش و حتی اگر عینک هم دارد،را "قرمز" انتخاب کند.

 

واکنش شجوني به اظهارات جديد فرزند هاشمي

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر خانم فائزه هاشمی چادر مشکی را قبول ندارد آزاد است تا رنگ کفش تا روسری اش و حتی اگر عینک هم دارد،را "قرمز" انتخاب کند.
حجت الاسلام جعفرشجونی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفت وگو با شبکه ایران در واکنش به اظهارات فائزه هاشمی در برنامه زنده شبکه دوم سیما که گفته بود بعد از انقلاب چادر مشکی و رنگ‌های مرده ارزش شده است گفت:خانم فائزه هاشمی با چنین سخنانی هم به آقای هاشمی و هم به خانواده خود اهانت می کند.
وی با بیان این نکته که چادر مشکی انتخاب دیرینه زنان مسلمان ایرانی و حتی غیر ایرانی است افزود: البته اگر ایشان چادر مشکی را قبول ندارد آزاد است تا رنگ کفش تا روسری اش و حتی اگر عینک هم دارد را "قرمز" انتخاب کند.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه اظهار داشت:با گفتن این سخنان نه می‌توان حجاب مردم را عوض کرد و نه کسی در داخل کشور اساسا به این حرفها گوش می دهد.
این مبارز سالهای پیش از انقلاب در این باره افزود: رضاخان هم که به دنبال عوض کردن حجاب مردم بود با حرفهایش به زباله دان تاریخ پیوست و کسی به حرفهایش اعتنا نکرد.
شجونی در پایان تصریح کرد:از خانم فائزه هاشمی این سوال را دارم که سیاست های نظام، زنان را منزوی می کند یا سخنانی که هر چند وقت یکبار از جانب ایشان بیان می‌شود؟

آيت‏الله‏ کعبي:رنگ مشکی برای چادر کراهت ندارد

عضو مجلس خبرگان رهبری در واکنش به سخنان فائزه هاشمی گفت: رنگ مشکی برای چادر نه تنها کراهت ندارد بلکه یک عمل مستحبی هم محسوب می‌شود و اصلا موضوعی به این روشنی نیاز به بحث ندارد.
آیت الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با شبکه ایران در واکنش به اظهارات فائزه هاشمی در برنامه زنده شبکه دوم سیما که گفته بود بعد از انقلاب چادر مشکی و رنگ‌های مرده ارزش شده است، گفت:چادر مشکی جلوه عفت و پاکدامنی زن ایرانی است و به عنوان نماد حجاب برتر و حجاب ملی تبدیل به یک ارزش به نام پاکدامنی و عفت شده است که ما به آن افتخار می‌کنیم.
وی افزود:این که گفته می‌شود رنگ مشکی برای چادر، مقنعه و یا روسری رنگ مرده است، بستگی دارد که چه کاربردی داشته باشد چراکه استفاده از لباسهایی که در نظر مردان دارای رنگهای جالب توجه هستند مناسب محیط خانه است.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود:خوشبختانه زنان ایرانی این مسئله را به خوبی درک کرده‌اند و همواره از دو نوع چادر در محیط خانه و بیرون استفاده کرده و با چادر مشکی در عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی در جامعه حضور می‌یابند.
وی با بیان این نکته که رنگ مشکی برای چادر زنان هیچ ربطی به روانشناسی رنگها ندارد تصریح کرد: چه کسی می‌گوید رنگ مشکی برای چادر کراهت دارد؟ رنگ مشکی برای چادر نه تنها کراهت ندارد بلکه یک عمل مستحبی هم محسوب می‌شود و اصلا موضوعی به این روشنی نیاز به بحث ندارد.
کعبی در ادامه عنوان کرد: خوشحال هستیم که زنان مسلمان ایرانی، رعایت عفت و پاکدامنی در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را با پاسداری از بنیان خانواده عجین کرده‌اند .
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:حضور زنان و پیشرفت‌های آن‌ها در عرصه اجتماع، از رویش‌ها و ثمرات بزرگ انقلاب اسلامی است که مایه افتخار ماست.
وی در پایان با اعلام این‌که اسلام هیچ گاه موافق افسردگی نبوده و همواره بر شادی‌های حلال تاکید داشته است افزود: اسلام با تحرک، نشاط و شادابی زنان مخالف نبوده ولی معتقد است که هر گونه تحرک و ورزش برای این قشر از اجتماع باید به دور از هرگونه اختلاط محرم و نامحرم و به دور از محیطی که عفت و پاکدامنی زن را زیر سوال می‌برد باشد.


آجرلو:اظهارات فائزه هاشمی، توهین به شعور مردم است

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، اظهارات "فائزه هاشمی" را نبش قبر کردن برخی از شعارهای زیبا از سوی یک طیف خاص در دوران انتخابات دانست و گفت: این ‌شعارها امروز جواب نخواهد گرفت.
"فاطمه آجرلو" نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه ایران و در واکنش به سخنان اخیر فائزه هاشمی که انتخاب چادر و رنگ مشکی از سوی بانوان ایرانی را مورد انتقاد قرار داده بود، اظهار داشت: با توجه به مقارن بودن این بحث‌ها با زمان انتخابات، چنین سخنانی، ‌شعارهای به ظاهر زیبا اما در واقع توهین به شعور مردم و فعال کردن بخش خاکستری جامعه است.
وی، مطرح شدن طرح چنین مسائل و صحبت‌های فریبنده را برای جلب نظر یک قشر و طیف خاصی دانست تا یک‌بار دیگر این طیف‌فعال شده و به پای صندوق‌های رای بیایند.
وی با تاکید بر اینکه این‌گونه اظهارنظرها ، ابزاری برای تبلیغات انتخاباتی است، افزود: ما ایرانیان به بعضی از داشته‌ها و ثروت‌های غنی خود افتخار می‌کنیم که یکی از این داشته‌ها چادری است که ثروت تمدن ایرانی به شمار می‌رود.

آجرلو در ادامه افزود: چادر زنان ایرانی ضمن آنکه به عنوان یک نماد از غنای فرهنگی و تمدن باستانی برخوردار است، به ارزش‌های اسلامی گره خورده و باعث فخر زنان ایرانی شده است.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با نگاهی به تاریخ و تمدن ایرانی، دوره 250 ساله‌ای را خواهیم یافت که حکومت ایران به دست بانوان بوده و در آن دوره، نماد هر رشد و تعالی چادر زن ایرانی بوده است.
آجرلو، گره خوردن با اسلام و جای گرفتن اسلام در نهاد ایرانیان را به دلیل همین نگاه‌ها و غنای فرهنگی دانست و گفت: نگا ه به چادر به عنوان یک ابزار یا پوشش محدود کننده نگاهی غیرعلمی بوده و کسانی که اینگونه مطرح می‌کنند، لازم است پژوهش علمی داشته و عمیقا این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

انتهای پیام
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
نظرات بازدیدکنندگان:
 • خداوند هاشمی واولادش راهدایت کندبیشتراز این باعث گمراه شدن افراد نشوند
 • آیت الله فائزه..
 • اگر چادر حداقل برای کارکنان دولت و دانش آموزان و دانشجویان هنگام حضور در اماکن دولتی اجباری میشد هم اکنون شاهد تاختن به این نماد ایرانی-اسلامی نبودیم آیا در زمان امام خمینی کسی جرات بیان چنین اراجیفی داشت؟
 • چادر بدون در نظر گرفتن رنگ حجاب برتره

 • نظر شما درباره این مطلب
  نام :
  ایمیل :
  تصویر امنیتی
  تکرار تصویر امنیتی:
       
   

    
    


  سایت خبری تحلیلی صدای شیعه ..::.. کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.
  Powered by Ferdows CMS Version 9.0.5 © 2007 All right reserved. سیستم مدیریت محتوی فردوس