آيا خود ارضايي در مورد زنان گناه است؟ اگر هست چه مجازاتي دارد؟چگونه مي توان از اعتياد رواني به اين مسئله رهايي يافت؟ "/>
سایت در حال بروزرسانی به نسخه جدید میباشد: نسخه آزمایشی

صدای شیعه

    
 
۱۳۸۸/۸/۲۵      بازدید:۲۲۲۶۱۰       کد مطلب:۲۶۶۲          ارسال این مطلب به دیگران  


پایگاه خبری دانشجویان ایران:واحد پاسخگويي به سوالات ديني
خود ارضايي گناه داره؟

آيا خود ارضايي در مورد زنان گناه است؟ اگر هست چه مجازاتي دارد؟چگونه مي توان از اعتياد رواني به اين مسئله رهايي يافت؟

صدای شیعه: خود ارضايي يا استمنا از نظر اسلام حرام و گناه است و در اين جهت فرقي بين دختر و پسر نيست. قرآن کريم مي‌فرمايد: "هر کس از راهي، غير از همسرش، شهوتش را دفع کند، از تجاوز کاران است".[1] يعني از حکم الهي و انساني تجاوز کرده است. پيامبر اکرم(ص) فرمود: "هر کس شهوتش را با دست ( و هر طريق ديگري غير از مسير طبيعي و ازدواج) دفع کند، مورد لعنت و نفرت خداوند است".[2] امام صادق(ع) فرمود: "خود ارضايي (يا دفع شهوت از غير مسير طبيعي) از گناهان بزرگ است".[3] نيز فرمود: "خداوند با نظر رحمت به استمنا کننده نمي نگرد".[4] فعل حرام، عصيان و مخالفت با فرمان حق تعالي است. کم و زيادش در حکم اصلي تفاوت ايجاد نمي کند. هر مقدار به اندازه خود گناه است. اگر کم صورت گيرد، به اندازه خود و اگر زياد باشد، به همان اندازه، اما در مورد تعداد دفعات زياد، گناه ديگري هم هست و آن تکرار گناه است که تکرار و اصرار بر گناه، گناه ديگري محسوب مي‌شود.

 

پيامبر اکرم(ص) فرمود: "لا تنظروا الي صِغِرَ الذنب و لکن انظروا اِلي مَنِ اجتَر أتم؛[5] به کوچکي گناه منگريد، بلکه بر عظمت و بزرگي کسي بنگريد که نسبت به او گستاخي و نافرماني کرده‌ايد". از ديدگاه پزشکان استمنا آثار زيانباري بر جسم و روح و روان وارد مي سازد که ذيلا مطالبي به استحضار مي رسد.

الف. آسيب‏هاى جسمانى‏

1. ضعف و تحليلِ قواىِ جسمانى‏ کاهش انرژى جسمانى بدن از مضرات مهم و جبران‏ ناپذير خودارضايى است. احساس خستگى عارضه طبيعى انزال است، اگر خودارضايى در شبانه روز به دفعات تکرار شود اين احساس خستگى در ساعات مختلف همراه انسان است. در نتيجه به مرور زمان ضعف و بى حالى در فرد تثبيت شده و يک طبيعت ثانوى براى او ايجاد مى‏کند. کاهش و تخليه مکرر قواى جسمانى به ضعف عمومى و دائمى بدن و بالاخره به پيرى زودرس می ‏انجامد. ... وقتى قلم به دست می گيرم زود خسته مى‏شوم و قدرت نوشتن ندارم، ناچار قلم را روى زمين می ‏گذارم تا وقتى که دستم کمى قدرت پيدا کند و دوباره بنويسم. «نامه ‏اى از يک جوان» ... آن چه امروز برايم باقى مانده است (از ناحيه اين عمل) جسمى نحيف و درهم شکسته است. «نامه ‏اى از يک جوان». ... با اين که ورزشکارم زانوهايم مرتب سست می ‏شود. «پسرى 18 ساله» من که دخترى پر جنب و جوش و داراى چهره‏اى روشن بودم، کم کم به دخترى بى حال، کم تحرک و رنگ پريده مبدل شدم. «دخترى 15 ساله، کلاس اول تجربى» لاغرى، لرزش بدن، پژمردگى، ضعف مفاصل، تشنج، زردى و تيرگى چهره، از نشانه‏ ها و عوارض ضعف جسمانى است. متأسفانه ضعف جسمانى به همين جا ختم نمی ‏شود، بلکه کل بدن را ساقط می ‏کند. شخصى که مبتلا به اين عمل شوم شود، رفته رفته ضعف شديد در خود احساس کرده، کمر درد او را آزار مي دهد تا اين که به فلج عمومى بدن مبتلا مي شود.

2. ضعف بينايى خود ارضاى به تدريج در نور چشم و قدرت بينايى اثر می گذارد و آن را کاهش می دهد. درجات و شدت ضعف چشم بستگى به درجات و شدت خودارضايى دارد و اين به حدى است که گاه به نابينايى منجر می شود. با اين که اهل ورزش هستم چشمانم خسته می ‏شود و جلو چشمم تيره و تار می شود به حدى که سرگيجه می ‏گيرم. آيا اين از عوارض خودارضايى است؟ «نامه‏ اى از يک پسر 18 ساله» جوانى که هشت سال مبتلا به خودارضايى بود وقتى می خواست کتابى را بخواند چشم هايش سياهى می ‏رفت، حدقه ‏هاى چشم او بيش از حد معمول گشاد و باز شده بود و در قعر چشم‏هاى خود درد شديد احساس می کرد. (به نقل از مشکلات جنسى نسل جوان). روزى در يکى از خيابان‏هاى يزد چشمم به جوانى حدوداً بيست و پنج ساله افتاد که در اثر نابينايى به همراه برادرش حرکت می ‏کرد، چون با برادرش آشنا بودم جلو رفتم و سؤال کردم: چرا چنين شده است؟ گفت: او مبتلا به انحراف جنسى (خودارضايى) بوده است و دست از اين کار برنداشته است تا به اين روز افتاد. (همان).

3. آسيب‏ پذيرى در برابر بيمارى ها تحليل رفتن قدرت بدن و قواى جسمانى، بستر پذيرش ساير بيمارى‏ها را فراهم می ‏آورد. جسمى که با خود ارضايى ضعيف شده است نمی ‏تواند در مقابل ميکروبها و ويروسها از خود دفاع کند. جوانى مبتلا به اين عمل شوم بود، در همين حين به يکى از بيمارى‏هاى همراه با تب دچار شد و در همان حال خودارضايى می کرد، در روز ششم بيمارى کاملاً ضعيف شده بود و در نتيجه مرگ او را فراگرفت.

4. آسيب دستگاه تناسلى و ناتوانی ‏هاى جنسى و توليد مثل‏ خودارضايى اثرات مهمى در دستگاه تناسلى از خود برجاى می ‏گذارد. دکتر «هوچنين سون» معتقد است که عموم ناراحتى‏ هاى مربوط به دستگاه تناسلى از آثار خودارضايى است. بعضى ازاين اثرات عبارت اند از: تورم غدد وذى‏ تورم کانال نطفه‏ تورم قسمت پايينى و عقب کانال ادرار شل شدن عضلات تناسلى‏ خروج بى اختيار منى با کوچکترين حادثه‏ ايجاد قاعدگى نامنظم و خروج ترشحات چرکى و احساس درد هنگام قاعدگى در دختران‏ از بين رفتن پرده بکارت‏ ارضاى ناکامل جنسى و از دست دادن لذت مقاربت بعد از ازدواج‏ ناتوانى و تأخير توليد مثل به خاطر ضعف مکرر دستگاه تناسلى و انزال زودهنگام‏ بيماريهاى مقاربتى‏ عقيم شدن‏

5. آسيب مراکز عصبى و غدد در مغز در اثر خودارضايى و تحريک زياد، هيپوتالاموس آسيب مى‏بيند. مغز و مراکز حساس ديگر مکرراً دچار کاهش نسبى جريان خود مى‏شوندن و از اين طريق آسيب‏هاى جبران‏ناپذير و بر آنها وارد مى‏شود. تخليه‏هاى مکرر عصبى، موجب ضعف اعصاب مى‏شود. خودارضايى‏ هاى مکرر، مرکز عصبى را دچار حساسيت و ضعف و خستگى و اختلال مى‏سازد. به گفته يکى از دانشمندان، خود ارضايى موجب ضعف قواى شهوانى و بى رمق و بى جان شدن آنها مى ‏شود. به طور کلى اختلال قواى بينايى، شنوايى (مثل صداى زنگ در گوش و وز وز کردن) و... از ضعف و اختلال اعصاب است. ... قسمت‏هاى عمده بدن من يعنى قلب و اعصابم به هم ريخته است. «نامه ‏اى از يک جوان» و تو اى جوان عزيز به خود آى و اين آسيب‏ها را جلوى چشم خويش تابلو کن و با تأمل در اين منظره نامطلوب و غيرقابل قبول، خود را از دام اين بلا نجات بده. کم خونى؛ کم اشتهايى و مشکلات گوارشى؛ کم خوابى و اختلال در خواب؛ تنگى نفس؛ سر درد و سرگيجه؛ پيدايش تغييرات در نخاع و ستون فقرات. همگى از آسيب‏هاى جسمى خودارضايى هستند.

ب. آسيب‏هاى روحى - روانى‏

1. ضعف حافظه، حواس پرتى و ناتوانى در تمرکز فکرى‏ همان گونه که گذشت، يکى از پى آمدهاى خودارضايى، ضعف و تحليل قواى جسمانى است و اين به نوبه خود ناشى از اختلال در عملکرد سيستم مغز و اعصاب است. اختلال در اين سيستم موجب مى‏شود که بخش حافظه کارايى لازم را نداشته باشد. علاوه بر اين، شخصِ مبتلا به خودارضايى به خاطر تمرکز در اين عمل و توجه نسبتاً مداوم به موضوعات جنسى، حواس پرت و ناتوان در تمرکز فکرى است که اين خود عامل ديگرى براى کاهش مستمر حافظه است. از عوامل حفظ و تقويت حافظه آن است که فرد به کارهاى علمى و فکرى مشغول باشد در حالى که شخص خودارضا از کارهاى علمى و فکرى باز مى‏ماند و اين خود عامل ديگرى براى ضعف حافظه چنين اشخاصى است. ... استعداد کافى داشتم و تحصيل مى‏ کردم اما اکنون استعدادم کم شده و مطالب را درست درک نمى‏کنم و با فشار و سختى به تحصيل ادامه مى‏دهم. «نامه‏اى از يک دانش‏آموز»

2. اضطراب دلهره و دلواپسى از ويژگى‏هايى است که دائماً فرد خودارضا را رها نمى‏ کند، او مرتب با خود درگير است و نمى‏ تواند با خود کنار آيد. افکار آشفته، وسواس فکرى، بى ثباتى، درهم ريختگى فکرى دامن گير اوست: «نکند کسى بفهمد»، «کى و چگونه اين کار را تکرار کنم»، «کى مى‏شود نجات پيدا کنم» و.. لحظه‏اى آرام و قرار ندارد، سرزنش و تحقير خود به علت ارتکاب گناه، شخصيت او را در هم مى‏کوبد. گاهى تأخير در ترک و اين که بعد از ترک چه مى‏شود، امان او را مى‏گيرد. ... آيا با ترکِ خودارضايى باز هم علائم آن باقى مى‏ماند. «امضا: همدم مرگ» ... آيا پس از ترک مى‏توانم ازدواج کنم و صاحب فرزند شوم؟ آيا بخشوده خواهم شد؟ «نامه‏اى از يک جوان» آن چه امروز از اين عمل برايم باقى مانده است، روحى متزلزل و بغض و نفرتى متراکم است. «نوجوان 17 ساله تهرانى»

3. افسردگى‏ بى احساسى و بى تفاوتى، بى نشاطى و بى ذوقى، سستى و گوشه ‏گيرى، غم و اندوه، عدم علاقه به امور هنرى، ورزشى، مسائل معنوى و... همگى از نشانه‏هاى بارز و حتمى افسردگى است. 4
4. پرخاش‏گرى و بداخلاقى‏ شخصِ خودارضا نسبت به کوچک‏ترين محرک محيطى حساس است، حوصله گفت و گو با ديگران را ندارد، زود رنج است و سريعاً از کوره در مى‏ رود، به نور زياد، صدا، رفت و آمد و... حساسيت فوق‏ العاده دارد.

5. يأس از زندگى‏ ... در سنين 16 يا 17 سالگى دو مرتبه دست به خودکشى زدم ولى موفق نشدم، اکنون در ميان توفان مرگبارى به اين سو و آن سو مى‏روم، شايد هم يک سويش نابودى باشد. «نامه‏ اى از يک جوان» ... تصميم گرفته ‏ام اگر راهى برايم نباشد خودکشى کنم.... «دختر 18 ساله تهرانى»

6. از بين رفتن خلاقيت‏ها، توانايى‏ها و سرکوب شدن استعدادها.
7. عدم ميل به تحصيل، مطالعه، تحقيقات علمى و فعاليت‏هاى فکرى.
8. هوس باز و بى‏بند و بار شدن و اعتياد به ارضاى جنسى نامشروع.
9. بى عاطفه، کم رو و خجل. 10
10. عدم اعتماد به نفس و احساس حقارت، ضعف اراده.
11. از بين رفتن صفاى دل و بى علاقه‏گى نسبت به امور معنوى، مجالس دعا، جماعات و... .
12. احساس گناه، عذاب وجدان.

ج) آسيب‏هاى اجتماعى‏ خودارضايى يک حس گريز از اجتماع پديد مى‏آورد که در اثر افراط و تکرار در او ريشه‏دارتر خواهد شد. فرد در گوشه‏اى خود را منزوى و به افکار دور و دارز مى‏پردازد. توجه به لذات شخصى، سبب سستى روابط اجتماعى مى‏گردد و حيات جمعى را دچار مخاطره مى‏ سازد. فردِ خودارضا به غير از ميل به انزواجويى در عرصه اجتماعى نيز با مردم جوششى ندارد و از زندگى جمع احساس لذت نمى‏ کند. اينجاست که نه تنها شخصيت اجتماعى و انسانى چنين افرادى تدريجاً متزلزل شده بلکه جامعه نيز از وجود نيرو جوان و پرانرژى محروم گرديده است و در دراز مدت موجب اختلال در نظام اجتماعى مى‏شود. اين دسته از آسيب‏ها عبارت اند از:

1. بى آبرويى؛
2. مشکلات خانوادگى؛
3 .انزواى اجتماعى، طرد شدن از جامعه و مشکل دوست يابى؛
4. مشکلاتى در ازدواج از قبيل: عدم پذيرش در خواستگارى‏ اکنون خواستگاران فراوانى دارم که هر يک از ديگرى بهتر هستند. به دليل همين مسأله (خودارضايى و از دست دادن بکارت) است که مجبورم به خواستگارانم جواب رد بدهم بدون اينکه پدر و مادرم علت نپذيرفتن من را بدانند. «دخترى 18 ساله از تهران» بر اثر خودارضايى دامنم لکه دار شده و حالا خواستگاران فراوانى دارم که هرکدام از ديگرى بهتر است. به من بگوييد چه کار کنم. «نامه‏اى از يک دختر جوان» بى ميلى به ازدواج و تأخير در آن‏ بى ميلى به همسر ناتوانى در مقاربت صحيح و ارضاى جنسى خود و همسر ناسازگارى خانوادگى‏ سرد بودن کانون خانواده‏ ناتوانى در برابر مشکلات و سختى‏ها پس از ازدواج‏ طلاق و متزلزل شدن کانون خانواده‏
5. افت تحصيلى‏ اين کار روى تحصيلات من به شدت اثر گذاشت، من که تا سال سوم راهمايى جزء شاگردان خوب کلاس بودم، در سال سوم راهنمايى، ثلث اول يک تجديدى آوردم. «دختر 15 ساله»

6. بزهکارى‏
7. عدم علاقه نسبت به فداکارى، خدمتگزارى به همنوعان و...
8. لذت نبردن از دوستى‏ها و مهر و محبت‏ها در روابط با پدر و مادر، بستگان و دوستان و بالاخره بريدن از آنان.
9. از بين رفتن عزت، پاکدامنى، شرف و حيا.
10. انحطاط و انحراف فکرى و عملى خود و به انحراف کشيدن ديگران.
11. ايجاد خطرات اجتماعى براى خانواده خود و نواميس ديگران.
12. سوء استفاده جنسى و تجاوز به کودکان.
13. ترويج و اشاعه فحشا و منکرات.
14. شيوع بيمارى‏هاى مقاربتى در جامعه.
15. حسادت و بدبينى.

د) آسيب‏هاى معنوى و اخروى‏ همه آسيب‏هاى سه گانه که سخن از آنها به ميان رفت قابل اصلاح و جبران است اما آسيب معنوى به اين راحتى قابل جبران نيست چون اولاً: آسيب به قلب و دل است که هيچ بعد از وجود آدمى به ارزش، کارايى، حساسيت و لطافت قلب و دل او نيست. به تعبير قرآن و روايات اسلامى، گناه به انسان سرازير مى‏شود و آن را فاسد و از کار مى‏اندازد. ثانياً: اين آسيب فقط دنيوى نيست. قرآن کريم مى‏فرمايد: چنين نيست که بعضى خيال مى‏کنند، بلکه اعمال خلافشان چون زنگارى بر دل‏هايشان نشسته، لذا از درک حقيقت وامانده‏اند: «کلا بل ران على قلوبهم ما کانوا يکسبون»؛ (مطففين، آيه 14) کلمه «ران» در آيه مذکور به معناى زنگار است.

زنگ يا زنگار در امور مادى همان چيزى است که روى فلزات و اشياى قيمتى مى‏نشيند، همان لايه قرمز رنگى که بر اثر رطوبت هوا روى آهم و مانند آن ظاهر مى‏شود و معمولاً نشانه پوسيدن و از بين رفتن شفافيت و درخشندگى آن و در نهايت ضايع شدن و از بين رفتن آن است. (تفسير نمونه، ذيل آيه 14 مطففين.) آرى، بدترين اثر گناه، تاريک ساختن قلب و از ميان بردن نور علم و حس تشخيص است. «گناهان از اعضا و جوارح سرازير قلب مى‏ شوند» (همان) مرحوم علامه طباطبايى رحمه الله در تفسير الميزان (ذيل آين مطففين: 14)مى‏ فرمايد: از آيه شريفه سه نکته استفاده مى‏شود: 1. اعمال زشت، نقش و صورتى به نفس و روح انسان مى‏ دهند؛ 2. اين نقش و صورت خاص، مانع آن است که نفس آدمى حق و حقيقت را درک کند؛ 3. نفس آدمى به حسب طبع اوليه‏اش صفا و جلايى دارد که با داشتن آن، حق را آن طور که هست درک ميکند.

قلب از ديدگاه قرآن جايگاه مهمى دارد قرآن کريم اولاً: قلب را مهم‏ترين مرکز شناخت در انسان معرفى مى‏کند. ثانياً: بيمارى قلب را مهم‏ترين بيمارى به حساب مى‏آورد و از اين بيمارى به تعابير مختلف و عجيب ياد مى‏کند: قلب بيمار، قساوت قلب، انحراف قلب، زنگار قلب، کور شدن قلب، مهر شدن قلب، قفل شدن قلب و بالاخره از همه مهمتر مردن قلب. که جمعاً بيش از هفتاد و دو مورد آمده است.

در اهميت گناه از ديدگاه اسلام همين بس که اسلام اولاً: کيفر و اثر آن را منحصر به دنيا نکرده است.(مائده، آيه 33)ثانياً: از انديشه و فکر گناه هم منع کرده است تا گناه را از سرچشمه خشک کند. على (ع) مى‏فرمايد: کسى که در انجام گناه زياد فکر کند، بالاخره به گناه کشيده مى‏شود (غررالحکم). ثالثاً: از گناه به عنوان درد و بيمارى ياد کرده است. (على (ع) براى دل‏ها بيمارى‏اى، دردناک‏تر از گناه نيست (بحار الانوار، ج 73، ص 342). رابعاً: از رفاقت و دوستى با گنهکار و شرکت در مجالس گناه به شدت نهى کرده است. على (ع): بر فرد مسلمان شايسته نيست که با گنهکار طرح رفاقت و دوستى بريزد. (وسائل الشيعه، ج‏2، ص 269). خامساً: ترک گناه را بهترين عبادت برشمرده است. (على (ع): برترى عبادت، دورى گزيدن از گناه است.)

اين‏ها بخش بسيار اندک از هشدارهايى است که اسلام براى دفع اثر زيانبار گناه به انسان‏ها داده است. براى اين که به تأثير گناه بر دل و قلب بيشتر پى ببريم، به عنوان نمونه به ذکر چند روايت اکتفا مى‏کنيم: رسول اکرم (ص) مى‏فرمايد: وقتى انسان مؤمن گناهى را مرتکب مى‏شود، لکه سياهى در قلبش پيدا مى‏شود که اگر دل از آن بکند و توبهکرده و از خداوند آمرزش طلبد دوباره قلبش شفاف مى‏شود و اگر گناه را ادامه دهد، سياهى تمام قلبش را فرا مى‏گيرد. (تفسير الميزان، ذيل آيه 14 مطففين) رسول گرامى اسلام(ص): وقتى حرام‏ها ناديده گرفته شود و کسى مرتکب آن‏ها شود، خداوند طورى بر دلش مهر مى‏زند که بعد از آن ديگر قدرت درک و فهم را نداشته باشد. (محمد هويدى، التفسير المعين.) ديگرى بر قلب وارد شود به جايى مى‏رسد که تمام قلب را فرا گرفته و آن را وارونه مى‏ کند. (تفسير الميزان، ذيل آيه 14 مطففين) ظرف، وقتى وارونه شود هيچ چيز در آن قرار نمى‏گيرد، قلب هم در اثر گناه طورى وارونه مى‏شود که ديگر علم و حقيقت در آن جاى نمى‏گيرد.

خودارضايى هم که اسلام به شدت از آن نهى کرده است شايد از همين بابد باشد که اثر در قلب و دل آدمى مى‏گذارد و آثار روحى و روانى خودارضايى که در بخش (ب) بيان گرديد، عمدتاً از همين بيمارى دل ناشى مى‏شود. در اين جا چند روايت در مورد اثر معنوى گناه خودارضايى بيان مى‏کنيم به اميد آن که تو اى جوان عزيز و برومند، اى که چشم اميد پدر ومادر و جامعه به توست، اى آينده ساز خود و جامعه اسلامى و بالاخره تو اى مبتلا به اين گنه خانمان‏سوز و هلاکت بار به خود آيى و تا دير نشده خود را از اين مهلکه و باتلاق نجات دهى، بدان که مى‏توانى، حتماً مى‏توانى! 1. امام صادق(ع): روز قيامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏کند و از چشم خدا مى‏افتد. (ميزان الحکمة، ح 18749) 2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. (همان، ح 18748) 3. رسول خدا(ص): کسى که خودارضايى مى‏کند، ملعون است. (همان، ح 18751) 4. امام صادق(ع): خودارضايى گناه بزرگى است که خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح 18750) 5. امام صادق(ع): براى کسى که خودارضايى کند در قيامت عذاب دردناکى در نظر گرفته شده است. (همان، ح 18749) در پايان توجه شما را به تحقيقى که حاصل بررسى 400 نامه رسيده از نوجوانان کشور به برنامه آينده سازان صداى جمهورى اسلامى در دى ماه 1367 است جلب مى‏کنيم.

طبق اين تحقيق افرادى که مبتلا به خودارضايى مى‏باشند. به ناراحتى‏هاى زير مبتلا گشته‏ اند: 1. ضعيف شدن چشم؛ 2. لاغر شدن صورت؛ 3. ضعف اعصاب؛ 4. تحليل رفتن بدن؛ 5. سردرد و سرگيجه؛ 6. سرماخوردگى زود به زود؛ 7. کم خونى؛ 8. سست شدن زانو؛ 9. سياه شدن دور چشم؛ 10. ضعف حافظه؛ 11. زرد شدن صورت؛ 12. ضعف و اختلالات شنوايى؛ 13. جوش صورت؛ 14. گوشه‏گيرى؛ 15. اختلال در خواب؛ 16. ايجاد حالت وسواس و ترديد؛ 17. افت تحصيلى. براي جلوگيري از خود ارضايي به نکات زير توجه فرماييد:

1-بر اساس تحقيقات به عمل آمده، بيشتر افراد مبتلا به استمنا اظهار کرده اند ، آن قدر اراده ندارند تا بتوانند دست از اين کار بردارند. اينان خود را غريقي مي بينند که ميان امواج خروشان دريا گرفتار شده اند، در حالي که حقيقيت اين نيست. در طول زندگي به موازات رشد بدني، اراده نيز تعميق مي يابد و انسان در هر شرايطي قادر به تسلط بيشتر بر خواسته هاي خود مي باشد.

بنابراين اولين راهکار تقويت اراده است. عواملي در تقويت اراده مؤثر است مانند: 1ـ تمرکز بخشيدن به فعاليت هاي گوناگون. 2ـ توجه به عبادات به ويژه نماز که تمرين تمرکز فکر است. 3ـ پايان رسانيدن کارهاي نيمه تمام. 4ـ تلقين مثبت. همواره به خود اين گونه تلقين کنيد که ارادة انجام اين کار را داريد و شکست مفهومي ندارد. تلقين در ترک عادات نامطلوب و غلبه بر خودارضايي مؤثر است. پل ژاگو مي گويد: «وقتي بخواهيم با عادت زشتي ستيزه کنيم، ابتدا بايد نتايج نامطلوب آن را در نظر مجسّم سازيم، بعد منافعي را که در نتيجة ترک آن عايد مي شود، در روح خود تصور کنيم، در نتيجة اين عمل، هر بار که چنين نمايشي در روح خود مي دهيم، بر آن تحريک يا وسوسه چيرگي يافته و لذت ترک آن را در خود احساس مي کنيم. اگر تلقين به نفس را بلافاصه پيش از خواب اجرا کنيم، مؤثر تر از مواقع ديگر خواهد بود. به طور کلي، متمرکز ساختن فکر در کاري که مي خواهيم براي اجراي آن فردا صبح در فلان ساعت بيدار شويم کافي است». بنابراين بايد خود را باور کنيد و ترس و شکست را به خود راه ندهيد. بدانيد که اگر بخواهيد مي توانيد. اين جمله شعار نيست، بلکه در عمل نيز افراد زيادي توانسته اند بر عادات ناپسند غلبه کنند و به حال طبيعي برگردند.

2ـ گسترش دايره ارتباطات: افراد مبتلا به انحرافات اخلاقي و جنسي معمولاً از بُعد ارتباطي، آسيب ديده و تنهايي را برگزيده اند. درمان خودارضايي وقتي ميسر است که از انزوا خارج شويد و به جمع بپيونديد. در محيط دانشگاه در فعاليت هاي فوق برنامه مانند اردوهاي دانشجويي يا فعاليت هاي هنري مانند شعر، سرود، بازي در نمايش، تئاتر و غيره حضور فعال داشته باشيد. 3ـ تغيير زاويه نگرش و عمل: يکي از شيوه هاي درمان خودارضايي، تغيير جهت دادن انرژي رواني جوان از هدف هاي جنسي به هدف هاي فرهنگي و هنري است. البته انتخاب اهداف مذکور بستگي به استعدادها و توان هاي جوان دارد. گرايش به معنويت يک نوع تصعيد نيز مي تواند حساب شود. به طور کلي منظور آن است که هر وقت خواستيد به عادت ناپسند روي آوريد، فوراً خود را مشغول کار ديگري کنيد که به آن علاقه داريد. 4ـ مثبت گرايي: هرگونه منفي گرايي و احساس پوچي، درمان خودارضايي را به تأخير مي اندازند، در عوض اصلاح فکر و مثبت گرايي، گام مؤثري در ترک خودارضايي محسوب مي شود. قطعاً درگذشته موفقيت هايي داشته ايد، مانند موفقيت در درس ها يا حرفه و شغل که بسياري از جوانان آرزوي آن را دارند. اين پيروزي را مورد توجه قرار دهيد و بر نقاط مثبت خويش و خود باوري و ايمان به خود پافشاري کنيد. در اين صورت احساس مي نماييد هنوز قادريد زندگي نويني را بيافرينيد. 5ـ اميد آفريني: بيش تر افرادي که دچار خودارضايي شده اند، از دو جهت نگراني دارند: از گذشته و از عوارض جسمي و رواني.از اين رو احساس نا اميدي مي کنند ؛ در حالي که آنان نبايد تصوّر کنند بعد از چند بار توبه و شکستن آن، ديگر اميدي وجود ندارد. در توبه هميشه به روي بندگان گناهکار باز است و امکان بازگشت فراهم مي باشد. اين درگه ما درگه نوميدي نيست صد بار اگر توبه شکستي باز آي امام باقر(ع) فرمود: «محبوب ترين افراد پيش خدا گناهکاراني هستند که بيشتر در معرض گناه بوده و توبه کرده اند. کافي است از صميم دل توبه کنيد و بر ترک گناه تصميم بگيريد. اگر اين اتفاق بيفتد، مانند کسي هستيد که اصلاً گناهي مرتکب نشده است. در مورد زيان هاي جسمي و رواني ناشي از خود ارضايي مانند احساس درد در ناحيه چشم و گودي چشم و غيره، همة اين عوارض، در پرتو معالجات و تدابير درماني قابل جبران است. 6ـ درمان تدريجي: ترک عادت نامطلوب به طور ناگهاني و دفعي امکان پذير نيست، بلکه هرگونه تغيير نيازمند فرصت بخشيدن وگذشت زمان خواهد بود، پس مرحله به مرحله پيش برويد و از ادامة کار خسته نشويد. 7ـ پرورش معنويت: نماز بهترين راه ارتباطي با خدا است و سد پولاديني در برابر امواج گناه به حساب مي آيد، پس نماز عاملي تهاجمي عليه انحرافات است. هر چه مي توانيد رابطة خود را با خدا تقويت کنيد و نماز را با توجه کامل بخوانيد. خود را در برابر وسوسه هاي شيطاني مسلّح سازيد. هر روز قرآن بخوانيد و دعاهاي مورد علاقه به ويژه مناجات شعبانيه همراه با معناي آن را زمزمه کنيد. 8ـ ورزش: يکي از عواملي که هم در پيشگيري نقش دارد و هم در درمان، ورزش است، از جمله کوهنوردي که انرژي هاي متراکم را در مسير سالم به جريان مي اندازد. 9ـ ازدواج: در اولين فرصت ازدواج کنيد، حتي اگر به صورت نامزدي و عقد کردن انجام گيرد. 10ـ رژيم غذايي: از خوردن غذاهايي که مقدار زيادي کالري دارد، اجتناب کنيد. 11ـ درمان طبي: در مواردي لازم است به متخصص مراجعه کنيد. تزريق نوعي هورمون موجب تعادل تمايلات مي شود. 12 - به صورت طاق باز نخوابيد و از دمر خوابيدن به گونه اى که شکم و سينه ها روى زمين قرار گيرد, اجتناب کنيد و از قرار دادن پا روى پاى ديگر هنگام خواب خوددارى شود. 13 - پيوسته با لباس گشاد و آزاد بخوابيد و از خوايدن با شورت پرهيز کنيد. هرگز در يک اتاق دربسته وخلوت نخوابيد و عادت کنيد اتاق خوابتان مقدارى روشنايى داشته باشيد. 14 - نگه داشتن ادرار و مدفوع , علاوه بر ايجاد سنگ کليه و مثانه و بيمارى هاى انگلى و قارچى و بالارفتن ميزان اورهء خون , باعث فراهم شدن زمينه اى مساعد براى بيمارى هاى جنسى واستمنا است . 15 - از توقف زياد در توالت جدّاً بپرهيزيد. مخرج بول و غايط هميشه با آب سرد شست و شو داده شود و از شستن با آب گرم خود داري نماييد. مگر درمواقع بيمارى يا حساسيت از پاک کردن با دستمال کاغذى و غيره . در حمام کردن نيز به اين مسئله توجه داشته باشيد که آب چندان گرم نباشد. 16 - از پوشيدن لباس زبر يا بسيار نرم اجتناب شود. هم چنين از پوشيدن لباس هاى کيپ وچسبان مانند شلوار جين خوددارى گردد. 17 - سعى کنيد هفته اى دو روز و يا اقلاً يک روز, روزه بگيريد و شب ها, غذاى سبک بخوريد; زيرا در کاهش و تعديل غريزهء جنسى مؤثر است . از مصرف غذاهاى داراى مواد پروتيينى زياد و ادويه و غذاهايى که طبيعت گرم دارند, مانند عسل و خرما و موز و يا پياز و سير خوددارى کنيد. بيش تر از لبنيات مخصوصاً ماست و هم چنين سبزى ها به خصوص کاهو و کلم استفاده کنيد.

پي نوشت ها: [1]مؤمنون (23) آية 7. [2]مستدرک، کتاب النکاح، ص 570. [3]سيد عبدالحسين دستغيب، گناهان کبيره، ص 332. [4]وسايل الشيعه، ج 14، ص 268. [5]بحارالانوار، ج 77، ص 168.
 


انتهای پیام

نظرات بازدیدکنندگان
 • کاش پدرو مادرهابجای اینکه این مسایل روازبچه هایشان دورنگه دارند,درفضاییکه که زشت است باقی بماندتااینکه بالاخره بچه ها ازدوستان ناسالم خودیا جامعه ی پر از زشتی این چیزهارویادبگیرند.خوده پدرمادرها این مسایل را قبل از همه برای فرزندانشان بشکافند ان همه به وضوح کامل تا وقتی بااین مسایل برخورد کردبدرستی باانها برخورد کند نه اینکه در دام انها غرق شوند که بعدامجبور به ترک شوند.
 • کاش پدرو مادرهابجای اینکه این مسایل روازبچه هایشان دورنگه دارند,درفضاییکه که زشت است باقی بماندتااینکه بالاخره بچه ها ازدوستان ناسالم خودیا جامعه ی پر از زشتی این چیزهارویادبگیرند.خوده پدرمادرها این مسایل را قبل از همه برای فرزندانشان بشکافند ان همه به وضوح کامل تا وقتی بااین مسایل برخورد کردبدرستی باانها برخورد کند نه اینکه در دام انها غرق شوند که بعدامجبور به ترک شوند.
 • سلام دستتون درد نکنه برام از خدا طلب آمرزش کنید
 • سلام خیلی ممنون از مطلبی که گذاشتید خیلی خوب بود و کامل @};- :)
 • میخواستم بگم باید چه کار کنیم آیا راه حلی هم دارد من واقعا همه اختیاراتم را از دست داده ام شرایطی دارم که نمی شود ازدواج کرد از این موضوع هم رنج میبرم چه کار کنم تا از این کار دست بکشم
 • سلام ممنون از روایتاتون من 5ساله مرتکب این گناهم و16سالمه خیلی احساس ناراحتی می کنم هزاران بار توبه کردم وباز توبه شکستم حتی دست رو قران گذاشتم و بازم ادامه دادم احساس می کنم خدا هیچ وقت منو نمی بخشه و توی همین دنیا عذاب الهیشو نازل میکنه خواهش می کنم جوابمو بدین من احساس میکنم راه برگشتی ندارم به ایمیلم جواب بدین هرچه زودتر ممنون
 • واقعا کامل و عالی بود.میدونید چقدر ثواب میکنید؟چون خیلی ها مثل من با خوندن این مطلب به خودشون میان و توبه میکنن! خیلی خیلی بابت مقاله تون تشکر میکنم! "جَزاأکُمُ الّله خَیراً"
 • من 6 سال گرفتار این گناه بودم ولی الان حدود 5 سال هستش که این گناه رو ترک کردم ولی شیطان من رو ول نمی کنه و داره یه طرق مختلف من رو به این گناه بر می گردونه ولی کور خونده من هیچ وقت دیگه این گناه رو تکرار نمی کنم ولی واقعا سخته حتی یه بار یه نفر که ظاهر باایمانی داشت ولی قلب آلوده ای داشت خاصت به من نزدیک بشه من خیلی راحت می تونستم قبول کنم ولی در اون لحظه خدا رو در نظر گرفتم و اون رو ترک کردم و واقعا از این موضوع خوشحالم الان احساس خیلی خوبی دارمقبلا خیلی دلگیر و از جامعه فراری بودم ولی الان شور و شوق جوانی بهم برگشته وبانشاط تر هستم قبلا از دوستن و اقوامهای هم سن و سال خودم فراری بودم و گوشه نشین بودم ولی الان دوستای زیادی پیدا کردم و اخلاقم خیلی بهتر شده دعا کنید بتونم شیطون رو از خودم دور کنمچون داره خیلی اذیتم می کنه
 • من گرفتار این گناه هستم ولی تا الان نمیدونستم گناه داره و حرومه حالا دعام کنید بتونم ترکش کنم و یه شوهر خوب گیرم بیاد تا به این چیزا که گفتید دچار نشم
 • فقط بلدید بگید گناه داره.یه راه پیش رو بذارید.با این وضع مملکت که نمیشه ازدواج کرد.اینم که می گید گناه داره.پس بریم بمیریم یباره دیگه... هان؟؟؟
 • سلام اگر خود ارضایی کناه است دختری که 9 سالگی یا حتی زودتر به این غریزه میرسد تا زمانی که ازدواج کند باید چیکار کند چه بخواهد و چه نخواهد این غریزه در وجودش هست.تا سن 25 یا 28 به بالا نخواهد ازدواج کند یا قسمت نمیشود باید این غریزه را چکار کند نمیشود کنترل کرد یه روز دو روز .....
 • سلام،من نمیخوام تو حکم خدا و پیغمبر اگر و اما بیارم، میدونم اشتباه این کار و من اشتباه کردم، ولی شما بگین دختری که در سن 7 سالگی مورد سواستفاده قرار میگیره و هیچکس مواظبش نبود و موقع ازدواجش هم به خاطر خونواده اش و مشکلاتشون مجبور میشه یه خط بزرگ میکشه رو هرچی دلش میخواد حالا که حدودا 22 ساله نمیگم مثل بعضیها هرروز، ولی هر چند ماه یکبار با اینکار خودش رو تخلیه کرده شما بگید دیگه خدا دوستش نداره؟ همه عمر این امید زنده نگهم داشته که من اگه هم اشتباه کنم اون میبخشه و دوستم داره اما حالا با حرفهای شما فهمیدم دیگه دوستم نداره یعنی از همون 7 سالگی نه خدا دوستم داشت نه پیامبرش و اماماش؟؟به نظر شما دیگه کی میمونه برای این دختر بیکس؟دختری که هیچوقت هیچکس به آینده اش اهمیت نداده حالا که خدا رو نداره چیکار کنه؟لطفا جوابم رو بدین
 • سلام، واقعا ممنون که تو سایتتون چیزایی رو که باید میگین ، ولی لطفا کاری رو که شروع کردین خوب به پایان برسونید، شما از درد گفتین، گفتین که بده ، اما راه حلهاتون همش شعار بود. درد رو میدونیم درمانش رو بگین! میدونیم بده ، به ما نگین به بزرگترهای خونه ها و مملکت بگین تا راه چاره کنن!
 • سلام راست میگن راه حل پیش پامون بگذارید من یک ساله به این درد مبتلام نمیدونم چی کار کنم
 • تا همین 20 سال پیش تا دخترو پسر بدونن این کارا چیه ازدواج میکردن و دچار این گناه نمیشدن ولی الان وضعیت جامعه فرق کرده سن ازدواج بالا رفته حجاب کم رنگ شده و باعث بروز چنین مشکلاتی شده.نظر دوستان چیه‏!‏
 • به نظر من این کار خیلی کار کثیفی انسان باید قدر سلامتیشو بدونه .
 • ممنون از راهنماییتون ایدوارم دست از این عمل قبیح و ناشایست بردارم
 • ممنون از راهنماییتون ایدوارم دست از این عمل قبیح و ناشایست بردارم
 • وقتی غریزه شهوت تحریک میشه خوب چیکار کنیم؟امکان ازدواج هم که وجود نداره. ازدواج موققت هم که جدیدا برای دختران از نظر علما ننگ شمرده ده. بگید تو این شرایط باید چیکار کرد/ 30ساله ممنون از راهنماییتون
 • حالا یکی نیست به کسایی که این حرفارو میزنن ... خودت تا حالا خود ارضایی نداشتی ؟؟
 • سلام مرسی از اطلاعاتتون اگه ازدواج کنن مشکل حل؟بهدش مشکلی نیس جواب بدین؟
 • سلام من چند سال این کارا می کردم و همیشه عذاب وجدان و مشکلات زیادی داشتم یک یاله که ازدواج کردم خیلی خوبه راحت شدم درسته مشکلات مالی دارم اما حداقل گناه نمی کنم
 • سلام . ممنون از مقاله ی خوبتون . من چند ساله که به این درد مبتلام . امکن ازدواج هم ندارم . تاحالا چندین بار توبه کردم اما هربار توبمو شکستم بعدشم احساس پشیمونی اومده سراغم . خیلی می خوام که این عادت رو ترک کنم . ازتون می خوام که منو راهنمایی کنید که چجوری باید این کارو کنار بذارم . ممنون .
 • سلام من دختری 26 ساله هستم و حدودا 16ساله که این کار رو انجام میدم بارها سعی کردم که ترک کنم ولی نمیشه بارها از خدا خواستم که شرایط ازدواج رو برام فراهم کنه تا بتونم از راه درست نیازمو برآورده کنم ولی نشد..به شدت احساس گناه میکنم و گاهی حس میکنم اصلا خدا صدای منو نمیشنوه..حس میکنم اونقدر سیاه و گناه آلودشدم که خدا با همه مهربونی و عظمتش منو فراموش کردهتو رو خدا منو راهنمایی کنید
 • سلام ممنون اذ اطلاعاتتون.تو رو خدا واسه منم دعاکنید تا دست از این کار بردارم تا پبش خدا رو سباه نباشم.
 • سلام واقعا ممنون بابت مقالتون . عالی بود . این درد یک یا دو نفر نیست خیلیا گرفتارشن به خدا توکل کنیم ایشاالله که حل میشه .
 • سلام.راستش الان که براتون مینویسم چنددقیقه قبلش خودارضایی کردم.15سال سن دارم2ساله هفته ای 1الی3 بارخودارضایی میکنم.ادمی مذهبی هستم ودوست ندارم گناه انجام بدهم ولی هرچه سعی کردم نشد. هربارکه میروم تواینترنت بادیدن عکسهای مستهجن ناگریزخودارضایی میکنم. کمکم کنید ترک کنم.لطفابه ایمیلم بفرستید.باتشکر.
 • دیگر روی بازگشت به پیشگاهش را ندارم.هرچه من روی میگردانم او میبخشد.هرچه من میبرم او پیوند میدهدهرچه من دور میشوم او نزدیکتر می آیدهرچه من میشکنم او میبخشدروسیاهمخدایا تو را به عزت و جلالت سوگند لذت احساس حضورت را بار دیگر به روح و روانم بچشان.من دیگر نه هیچ چیزی را میخواهم و نه هیچکسی را من تنها و تنها خودت را از خودت میخواهم چه روزها و شبها که غافل از تو گذشته شدوای بر من...وای برمن...وای برمنمن امشب آمده ام به پیشگاهتبادلی شکسته و رویی سباه و گناه آلودتنهای تنها به عزت و جلالت سوگند برای آخرین بار دستم را بگیریا اله العاصین...
 • من نجات پیدا کردم آیا خدا مرا می بخشد
 • راستش من 3ساله خود ارضایی میکنم ولی نمیدونستم گناه داره..الان تصمیم گرفتم ترکش کنم.اگر نمیدونستیم گناه داره.باز هم گناه کسی که میدونستهرو داریم؟چی کار کنم؟
 • سلام به همه دوستان پیشنهاد می کنم کتاب مشکلات جنسی جوانان رو هم بخونن خیلی عالیه لینک دانلود : http://www.makaremmedia.com/compilation/book/persian/moshkelat_jensi_javanan.rar اینم یه لینک دیگه البته پی دی اف البته برای خوندنش باید برنامه ادوبی ریدر داشته باشید : http://www.makaremmedia.com/compilation/pdf/persian/aathare_akhlaghi/moshkelate_jensi_javanan.pdf اینم برای موبایل : http://www.makaremmedia.com/compilation/mobilesoft/moshkelat_jensi_javanan.zip حتما حتما دانلود کنید خیلی عالیه باتشکر
 • همه ما دختر پسرها دنبال راه حل هستیم.شما گفتید اراده داشته باشیم ولی صحبت یکی دوروز نیست هرلحظه ادم تحریک میشه اونوقت چیکار کنه.من یکی از راهاشو کسب کردم اینه که از صب تا شب سرکار باشیم ومشغول وگرفتار کار باشیم اونوقت هیچ فکری جز کار کردن تو ذهنمون نیست.میدونم این راه حل واسه همه مفید نیست ولی شاید تونستید این راه حل را امتحان کنید
 • سلام 3سال ونیم که ازدواج کردم بعد ازازدواج فهمیدم شوهرم خودارضاست ماخانواده مذهبی هستیم بسیار ازش خواستم که ترک کنه ولی مدام این مسئله راروانی میدانه ومیگه باید عنایت بشه تا ترک کنم بدتر ازهمه اینکه توی این چندسال برای اینکه ساازکار اون دربیارم به سایتهایی می رفتم که اون می رفت وتازگی خودم همچندبار این کاروکردم خیلی سخت شده زندگیمون دعاکنید خیلی ازعقاب خدا میترسم تنهام کمکم کنید
 • دختری 6 ساله دارم که 7 هاهی هست که خود ارضایی می کنه اوایل از لحاظ روانی کاملا خودم بهم ریخته بودم دعواش می کردم غسلش میدادم احساس می کردم با نجس ترین و بدترین موجود همسفره و همخانه هستم به هر حال دیوانه شده بودم ...... تا اینکه با مشاور و روانشناس مشاوره کردم و انها همه نظرات منو رد کردند و گفتند اکثر بچه های ÷یش دبستانی اینگونه هستند و هنوز خود ارضایی انها با انچه در بزرگترهاست فرق دارد و این مرحله ایی از رشد هست که در وجودشان هست و نباید احساس گناه را در وجودش بکاری که در اینده این احساس گناه عواقب سنگینی از نظر روحی برایش خواهد داشت. مصداقش هم خود من هستم که نه دانسته چند باری این عمل را میکردم و بعد از خواندن کتاب جوانان چرا به گناه بودن این عمل پی بردم و از ان موقع تا حال اضطراب و ترس شدید از مرگ و اخرت و از کوچکترین عمل خلاف دارم که زندگیم جهنم واقعی هست . شما را به خدا چنان راهنماییم کنید که دخترم را قبل از 9 سالگی ترکش بدم و حس گناه و زشتی در ذهنش نماند منتظر ایمیلتان هستم
 • من نمیدونستم که گناه دارد و وقتی که این نوشته را خوندم میخواستم گریه کنم.حالا که فهمیدم دیگه نمیخوام انجامش بدم.حالا که نمیدونستم مثل کسی که میدونسته گناه کردم؟
 • منم ترکش کردم قبلا برام غیر ممکن بود که ول کنم ولی از وقتی فهمیدم گناهه خیلی راحتتره نمیرم سراغش. گاهی که دلم میخواد برم سریع خودمو به یه کاره دیگه مشغول میکنم. یا نماز میخونم.اگه یکی واقعا بخواد که ترک کنه میتونه.
 • ببخشید نابغه ها وقتی یه مرد با زنش هم آمیزش جنسی میکنه آخرش منی اش می پاشه بیرون چطور در این حالت هیچ ضرری نداره اما خودارضایی کنه اینقدر بلا سرش می یاد؟
 • فقط میتونم بگم خدا با ماست و من همیشه این رو احساس می کنم و امیدوارم تمام جوان های ما از این بلا به دور باشن و ممنون از همه که به نظر بده حقیر توجه کردین خواستن توانستن است.
 • سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مطلبه مفیدتون خواستم منم بگم از این مصیبتی ک سره خودم آوردممن پسر 20 ساله ام تا 16 سالگیم هیچ اطلاعاتی از مسائل جنسی نداشتم حتی تا بحال خودارضایی نکرده بودم اصلن نمیدونستم خود ارضایی یعنی چی تا اینکه تو سال اول دبیرستان بایه پسره هم نیمکت شدم و حس کنجکاویم گل کردو از اون پرسیدم بچه چجور بدنیا میاد اونم شروع کرد سیر تا پیاز منو روشن کرد و همون روز من دست به خودارضایی کردم تا قبل خود ارضاییم ب جرات میتونم بگم خوشگلترین پسر ایران بودم طوریکه از نگاهای مردم تو خیابون در امان نبودم ولی حالا بعده 4 سال خود ارضایی چهرم زشتو پیرشده حالا پشیمونم حتی نمی تونم نماز بخونم اخه ایمانمو از دس دادم اگه راه بهتری جز نماز و قرآن واسم داری ب ایمیلم بفرس در ضمن اگه باورنداری قیافم از خوشگلترین به زشت ترین تبدیل شده عکسه شانزده سالگیم رو با الانم بهت نشون میدم.
 • سلاممن ادم متدینی هستم وسوسه شدم و2بار اینکار رو انجام دادم وبعد از اون جلوی خودم رو گرفتم ودیگه انجامش ندادم قبل اونم نمیدونستم گناههدارم از عذاب وجدان وترس اینکه خدا منو نبخشه میمیرم تو رو خدا کمکم کنید وبگید بخشیده میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • سلاممن ادم متدینی هستم وسوسه شدم و2بار اینکار رو انجام دادم وبعد از اون جلوی خودم رو گرفتم ودیگه انجامش ندادم قبل اونم نمیدونستم گناههدارم از عذاب وجدان وترس اینکه خدا منو نبخشه میمیرم تو رو خدا کمکم کنید وبگید بخشیده میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • سلام به همه دوستان پیشنهاد می کنم کتاب مشکلات جنسی جوانان رو هم بخوننخیلی عالیهلینک دانلود :http://www.makaremmedia.com/compilation/book/persian/moshkelat_jensi_javanan.rarاینم یه لینک دیگه البته پی دی اف البته برای خوندنش باید برنامه ادوبی ریدر داشته باشید :http://www.makaremmedia.com/compilation/pdf/persian/aathare_akhlaghi/moshkelate_jensi_javanan.pdfاینم برای موبایل :http://www.makaremmedia.com/compilation/mobilesoft/moshkelat_jensi_javanan.zipحتما حتما دانلود کنید خیلی عالیهباتشکر
 • پس خدا برای کسایی ک امان ازدواج یا موقعیتش وجود نداره چی گفته من یک دختر 21 ساله بسیار گرم مزاجم و تا الان موقعیت مناسبی ک دلخواهم باشه پیش نیومده. و اهل نامشروع بودن این کار نیستم و گاهی واقعا توانایی تحمل رو از دست میدم و فقط ب این دلیلم ک نمیشه ازدواج کرد از طرف دیگه هم ازدواج موقت رو هم ک راهشو بستید ک اینم معلوم نیس ازدواج موقت پس چه سودی داره؟! چ جوابی دارید برای من و امثال من؟ این نیازی ک خدا خودش گذاشته پس برای رفعش باس چیکار کرد؟وقتی در همچین شرایطی هستی؟شماها همش از گناهش حرف میزنید و ب این نمیفکرید ک واقعا باید چه اندیشه ای برای من و امثال من داشت؟
 • vaghean aly bod matlabetoonjavabe kheili az soalhaye maghze ma javonaro tosh midadvaghean mamnon k hamchin siti hasto az in ghabil mataleb ham tush yaft mishemamnoon az in etelaٰٰٰٰ ٰat
 • من مونم بخدا. همه بلدن بگن گناه گناه.. هیچ کی نمیفهمه که من بدبخت تا 10 سال دیگه ام شرایط ازدواج و ندارم الانم 23 سالمه.کی به فکر منه؟؟؟من تا اون موقع چیکار کنم؟همه بلدن مضراتش و بگن؟؟؟؟؟؟؟چرا کسی پیدا نمیشه بگه اگه من 23 ساله تو این سن نیازام برطرف نشه چه پیامد هایی داره؟چه بلاهایی سرم میاد؟؟همین الانش روانی شدم.کمر درد دارم..دل دردهای شدید دارم.. حتی بعضی وقتها به محرم های خودمم نگاه بد میکنم از فشاری که رومه.اینا هیچی نیست نه؟فقط بلدین از گناه بگینیه راه به من بگید اگر میتونین..
 • خود ارضایی حام نیست چون حال میده
 • خود ارضایی حرام نیست چون حال میده
 • من اعتماد بنفس خودمو بعد از گوش کردن به سخنرانی دکترروانشناس،شاهین فرهنگ راجبه ازدواج بدست اوردم-من فکر مبکنم کسانیکه میخوان این گناه رو ترک کنن بهتره با توسل به حضرت زهراو امام زنده،مهدی صاحب زمان این کار روکننمن نتیجه گرفتم.میتونین سخنرانی دکتر روانشناس شاهین فرهنگ رو از سایت زیر بگیرید.فایلش صوتیه-می ارزه واسه ترک گناه به این بزرگی یکم وقت بزاریمhttp://drfarhang.mihanblog.com/
 • سلام . من یه دختر 17 18 سالم که سه سالی هست به این لعنتی معتادم...اولین بار یکی از دوستام تو دوم راهنمایی اینو بهم پیشنهاد کرد....اصلا نمی دونستم زندگی چیه که بخوام این کارا رو بکنم ... تا اول دبیرستان خیلی کم بود ... ولی تو دوره ی دبیرستان خیلی زیاد شد ... چون وقتی وارد اجتماع شدم فهمیدم واقعا از پسرا متنفرم .... بخاطر همین خواستم یه جوری خودمو خالی کنم .... سه سالی هست به بدبختی کشوندتم .... درسام به شدت افت کردن و تمرکزمو به کلی از دست دادم ... از همه بد تر اینکه نمیتونم با کسی دربارش حرف بزنم .... الان دارم سعی می کنم ترکش کنم ولی باز بعد چند روز همون اش و همون کاسه ... تو رو به هر کی می پرستید برام دعا کنید ... من دارم همه چیزمو از دست میدم...
 • توپ توپ بود دمتون گرم
 • توپ توپ بود دمتون گرم
 • سلام دختری22 ساله هستم من تا1سال پیش اصلا نمیدونستم پرده بکارت چیه و خودارضایی چیه و اصلا درمورد این مسائل هیچی نمیدونستم با هیچ پسری هم دوست نبودم فیلم بدی هم نمیدیدمو نمیبینم ولی همین حس خودارضایی که بعدها فهمیدم اسمش اینه بهم دست میدادو خودمو ارضا میکردم ولی نه همیشه خیلی دیر به دیر هنوزم همینطورم ولی الان با یک پسر دوستم دوستیمون طوریه که هیچوقت همدیگررا نمیبینیم از2شهر دور هستیم حتی تلفنی هم باهم حرف نمیزنیم فقط اس ام اس میدیم هروقت این آقا با من آشتی باشه من مشکلی ندارم ولی وقتی قهره من همش تو اینترنتم چت میکنم یا شبا که خابم نمیبره خودارضایی میکنم من اصلا از عوارضش خبر نداشتم الان که تو سایت شما خوندم دارم از ترس میمیرم که نکنه پرده بکارت... من خیلی میترسم توی سن ازدواجم هستم من خبر ندارم چه اتفاقی برام افتاده ولی برای حفظ آبروم باید ازدواج نکنم . هیچ کدوم از این علایمی که شما گفتین در من وجود ندارد من فقط از همون بکارت میترسم کمکم کنید راهنماییم کنید
 • سلام نمیدونم چی بگم فقط خداکنه خدا منو ببخشه برام دعا کنید
 • ای بابا انقده خودتونو نبازید با عقل سلیم اندیشه کنید!این مطالب که در باره ی عوارض این عمل میگن چقدر پایه واساسه علمی داره؟ چرا اینو نمیگن؟این یه حس طبیعیه برای همه ی انسان ها وجود دارهخدا نمی بخشه کسایی رو که این گونه به جونا احساس گناه میدن
 • سلام من 3-4سالی میشد که به این درد گرفتار شده بودم اما یه روز تصمیم گرفتم فقط 25 روز این گناه را ترک کنم و از اون به بعد دیگه به سراغش نرفتم چون واقعا نمیخواستم و اراده داشتم.امیدوارم همتون موفق بشین
 • سلام ..من 21 سالمه چند ساله اینکار رو انجام میدم....الان که این نظر رو نمینویسم چند ساعته دارم گریه میکنم...ایا واقعا من ملعونم؟؟؟خدا توقیامت چرا با من گفت وگو نمیکنه؟؟؟ میشه بهم بگید اگه خدا غریزه رو نداده به من پس کی داده؟؟؟ حالا به هر دلیلی نخوام ازدواج کنم یا نتونم واقعا اقصیر من چیه؟؟؟من دنیا رو سرم خراب میشه وقتی میگن خدا از در رحمت به ادم خود ارضا نگاه نمیکنه!!! چیکار کنیم پس؟؟!!!
 • سلام من الان 1سال هست که این کاررا میکنم من تا قبل از خواندن این مطلب نمیدانستم که گناه دارد والان تصمیم گرفتم که دیگر خود ارضایی نکنم ایا وقتی که نمیدانستم گناه کردم
 • سلام مطالبتون عالیه ولی بخدا من بیش از هزاربار توبه کردم که انجام ندم ولی بخدا نشده.عذاب وجدانش داره منو میکشه همش میگم خدا منو اصلا نمیبخشه تو رو خدا کمکم کنید بدجورگرفتارشم هر کاری میکنم ترک نمیشه تو رو خدا راه حل بدیدتوروخدا.ممنون
 • خیلی میترسمیعنی میشه ترکش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟تو رو خدا کمکم کنید
 • الان ماه رجب هست ، شاید تو ماه های رجب و شعبان و رمضان،که خدا میگه من بنده های خودمو میبخشم و هواشونو خیلی خوب دارم،بشه باتوسل به فرستاده های پاکش مثل علی (ع) و همسر عزیزشون حضرت فاطمه(س) و... از وسوسه های این گناه کم مرد و نهایت ترک کرد.دوستان نظر داشتن که این گناه رو تونستن ترک کنن،پس منو وشما هم با توکل به خدا میتونیم-تازه شیطان دستش تنگ میشه تو ماه های خدا مثل رمضان،پس یاعلی...
 • سلام وقتی آدم موقعیت ازدواج نداره فعلا چطوری شهوتش رو کنترل کنه؟؟؟؟ها؟؟ من خودارضایی میکنم از کارم متنفرم ولی چیکار کنم؟؟؟خود ارضایی بهتر از زنا نیست ؟؟؟؟شما بگید من چیکار کنم که کارم تکرار نشه؟؟؟؟؟؟؟؟
 • من فقط 16 سالم ولی نمینونم خودارضایی نکنم وای خدایا من بزرگ شده ی المانم 1سال که برگشتم ایران اون جاصحنه های زیادی میدیدم
 • من با خوندن اینا تحت تاثیرقرارگرفتم و میخوام ازاین به بعد پسرخوبی باشم.واقعا دستتون دردنکنه/یه دنیا ممنون.
 • خوشحالم که این اطلاعات رو در اختیارمون گذاشتید
 • داستان حضرت یوسف که همگی می دونید، یوسف از موقعیت شهوت فرار کرد، تو قرآن خوندیم که خدا بود که یوسف رو از شر حوس نجات داد، من چند باری هست که واقعا شهوتی میشم و موقعیت خود ارضایی برام جور میشه ولی هر بار تو دلم می گم خدایا کمکم کن و جالبه تاثیرشو این چند دفعه آخری دیدم و واقعا ترک کردم!
 • مطالبتون عالی بود یه دنیا ممنون.اون دوستای عزیزی که میگن نمیشه و راه حل می خوان باید بدونن اگه واقعا دوست دارن که ترک کنن به خدا می شه نه این که بخوام شعار بدما نه اصلا هر کسی واسه خودش بهترین راه حلا رو می تونه بده اگرم هر لحظه تو فکرشی خودتو سرگرم کن یا s بده به دوستات یا اهنگ بگوش یا کارای دیگه که بستگی به امکاناتت داره.یه بار جدی و با قدرت و از ته دلت بگو توبه و سعی کن دیگه نکنی اگرم فکر می گنی که اصلا نمی تونی توبه نکن اول کم کم کمترش کن بد به جایی ک رسیدی که دیدی متونی توبه کن اونموقع خدا کمکت می کنه فقط کافیه اراده و توکل همواره همرات باشه من امتاحان کردم j داده و ایه یاس هم نخون.خدا کنه بتونی واسه همتون واقعا می خوام
 • من 13 سالمه و حدود 7-8ماهه که بهش دچارم من فقط از اون دنیا میترسم .درسم عالیه و نمیخوام افت کنم میخام قبل از اینکه خیلی دیر شه جلوشو بگیرم.تورو خدا برام دعا کنین
 • سلام من چهارده سالمه و تقریبا یک سال هست که دچار این گناه شدم از شما تشکر میکنم خواهشی که از شما دارم اینکه راه ترک و درمان<_یعنی چکار کنیم تا در موقع ازدواج دچار مشکلی نشیم_>را برایم ایمیل کنید.باتسکرreza fdj
 • شرم بر شما. ایران در جھان رتبه اول رو در خود ارضایی داره واقعا که ھمچین دستاوردی خجالت آوره
 • من15سالمه و تقریباهفته ای یک باراین کاررومیکنم.100بارخواستم ترک کنم ولی نمیشه.حس میکنم از خدافاصله گرفتم وروحم تاریک شده.برام دعاکنید.خدایامنوببخش.
 • سلام من یه دختره 22 ساله که خیلی ساله این کار روتقریبا دو هفته ای سک بار انجام میدم و قبلاا نمیدونستم برده چیه که من بردمو از دست دادم و بعد از کسی شنیدم این کار نباید میکردم وبه متخصص مراجعه کردم و گفت که باکره نیستم و کلی ناراحت شدم و با خودم فک کردم باید تا اخره عمرم مجرد بمونم و فکره ازدواج نکنم از این اتفاق هم نمیتونم با کسی صحبت کنمو حالا نمیدونم چیکار کنم اگه میشه راهنمایم کنید و جوابمو به ایمیلم بفرستید.
 • عالی بودامابرای کسی که عمل کنه امیدوارم هرکس که میخونه عمل کنه چون نکات ظریفی بود
 • ازکلیه کسانی که این مجموعه رو جمع اوری کردن تشکر میکنم به خدا همتونو میبخشه اگر هزار بار توبه شکستی بازابه فکر شوهر نباشید قسمتتون هرچی اونه
 • علم همه حرفهای شما رو درباره عواقب خودارضایی رد میکنه و کاملا اون رو عملی طبیعی میدونه و بر طبقه آمارها بیش از 90 درضد آقایان و بیش از 80 درصد خانمها خودارضایی میکنند،فقط در موردی که تبدیل به یک چالش روانی ککنترل نشده در شخص بشه در مواردی میتونه آسیب زننده باشه،لطفا قبل از اینکه چنین چیزهایی پست بفرمایید با چند پزشک و روانشناس مجرب مشورت کنید و نظر اونها رو هم درباره موضوع بپرسید،به نظر من هیچ عیبی نداره که شما مخالف خودارضایی هستید،برای اینکه حرف خودتون رو نشون بدید را ه های بهتر و به دور از خرافه پیدا کنید،در دین اسلام هم هر چیزی که با منطق و علق منافات داشته باشه پذیرفته نیست،منطق و عقل هم چیزی جز آزمایشات گسترده بزرگترین اساتید دانشگاه در سرتاسر جهان نیستموفق باشید
 • سلام گفته هاتون صحیح ولی ایراد داره چون هر کاری یه دلیلی داره و بهتر که در جهت از بین بردن دلیل و یا ما را با راه هایی آشنا کنید که با این علت ها مواجه نشیم
 • سلام من دختری 21ساله ام من قبلا هیچ اطلاعی درمورد خودارضایی وپرده بکارت نمیدونستم وبعدالان که اطلاعاتی پیدا کردم نمیدونمکه باکره هستم یانه میشه راهنماییم کنید به ایمیلم بفرستید ممنون اززاهنماییتون.
 • خوب بود
 • خوب بود
 • تکلیف دختری که ازدواج میکنه اما همسرش تمایل زیادی به رابطه جنسی نداره جیست؟ دو سه راه بیشتر نداره : طلاق که بعد از ان مشکلات بیشتری بیدا میشه ، دوست بسر که عمل زشت تری هست ، تنها راه حل خودارضایی است . اکه هنوز هم معتقدید که خودارضایی کناه دارد یک راه حل بهتر بدهید لطفا
 • سلام به همه دوستان خودارضا کن!خواهرا و برادرای گلم اصلا خودتون رو نگران نکنید . چون اسلام از طرفی درسته میگه که اینکارو نکنید ولی لازمه بدونید که در مواردی که پای سلامت بدن در میونه ، از خوردن هر چیز حرامی هم نباید عقب نشینی کنید . مامان من سنگ کلیه داشت ، دکترش بهش گفت که باید آب جو بخوره و یا سنگ شکن بکنه ، با اینکه میدونست آب جو حرامه ولی چون شرعا پای سلامتش در میون بود باید می خوردپس اصلا خودتون رو نگران نکنین . چون ماشالا با شرایط امروزی جامعه ما ، همه پسرامون 27-28 به بالا زن میگیرن در حالیکه سن بلوغشون 15 سالگیه . بنظرتون اونا توو این مدت باید علف خرس حمل میکردن که خودارضایی نکنن ؟؟ از طرفی هم دخترامونم که از همون 9 سالگی به سن بلوغ میرسن و تا این گل پسرا هم به 28 برسن تقریبا 20 سالی رو باید تحمل کنن و ارضا نشن ؟؟؟؟اصلا این با شرع اسلام منافات داره
 • واقعا از مطلبتون ممنونم خیلی مفیده اما من از این جور مقاله ها زیاد خوندم و بعد از خوندن هرکدوم تا چند روز خوب بودم اما بعد از مدتی سرد میشم و اینها رو فراموش میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید و بگید که چطور اینها رو فراموش نکنم و این کار ناپسند را تکرار نکنم.منتظر راهنماییتون هستم.لطفا به ایمیلم بفرستید.
 • سلام ازهمه دوستان خواهشمیکنم تا برن به این سایتwww.makarem.ir و در قسمت تالیفات پنج نکته ی مهم برای خود ارضایی را دانلود کنن. امیدوارم که مفید باشه.برای منم دعا کنید.موفق باشید
 • خبلی ممنون از مطالب خوبتون ولی شایسته نیست اسم حضرت امیرالمومنین رو بدون هیچ پیشوند یا پسوندی ببریم
 • اگه میشه دقیقا نام سوره و شماره ی ایه را بدید جون من که معانی قران را خیلی خوانده ام همچین جیزی ندیدم..و در ضمن این اظهارات شما مبنی بر تضعیف قوه ی بینایی در علم قرن 21 که کشف نشده حالا نمیدانم شما چطور اطهار نطر میکنین نمیدانم. دانش اموز سال دوم(سافمور)مدرسه ی سان فرانسیسکو
 • مطالبتون خوب بود ولی کاش این نظرات را میخواندید و جواب میدادید من که خیلی از این سوالا که برا بقیه بود برای من هم بود
 • سلام علیکمخسته نباشیدخدمت دوستایی که گغتن میشه برای زنده بودن و سلامتی اسلام اجازه می ده تا چیزهای حرامی رو بخوریم یا انجام بدیم ، اشتباهه چون با احادیثی که می گه خدا دوای هیچ مرضی رو در حرام قرار داده منافات داره . بعدش هم با عدل خداوند سازگار نیست این از جهالت ما نسبت به علوم هستش که می ریم دنبال چیزهای حرام . مثلا والده این عزیز به جای اینکه آبجو مخمر رو میل می کردن اونم با توصیه پزشک به اصطلاح عالم اگه یه مدت اندکی از دم کرده نسترن (به ترکی ایت بورنی) استفاده می کردن خیلی راحت از شر سنگ کلیه راحت می شدند.راستی تا حالا شندین کسی به خاطر انجام ندادن خودارضایی بمیره یا مریض بشه یا شنیدین کسی به خاطر روابط مشروع با همسرش مشکل پیدا کنه اما خیلی دیدیم و شنیدیم که خودارضایی مشکل ساز ه هم روحی و هم جسمی یه دلیل محکم از نفی این عمل اونم پشیمونی بعد از انجام این عمل .عزیزان موفق باشید.
 • من حتی از قبل از اینکه خیلی چیزا رو بدونم ندونسته این کارو میکردم تا حالا هم نمیدونستم گناه داره حالا باید چیکار کنم؟ یعنی خدا از من بدش میاد؟ من خیلی پشیمونم چیکار کنم؟
 • بنام خدامن اولین باره میام تواین سایت ودیدم که مطالب جالبی گذاشته شدهویک توصیه خیلی خیلی خیلی خیلی مهم دارم به شمابزرگوارانی که این مطلب رو میخونیدبچه ها خدا درسته میگه من باچشم رحمت به انجام دهنده این گناه نمینگرمولی ازاون ور گفته که هرگز ازرحمت خدا ناامید نشویدبچه ها یادتون باشه که ناامیدی جز گناهان کبیرسخدا توی قران میگه وستعینوا بالصبروالصلاةیعنی درکارهایتان ازنمازوصبرکمک بگیریدبچه ها هرگزازامیدخداناامید نشیدکه خودش گناه بزرگیهسعی کنید توکارهاتون به وجودپاک ومقدسش توکل کنیدبه امام رضا قسم من تجربه کردم هیچ چیزی مثل نماز انسان رو کمک نمیکنهالبته نمازی که نمازصبحش قضانشهاونهایی که عزم جدی درترک این گناه رو دارن یاعلی مدد
 • من دختری20 ساله ام خیلی وقته دارم از این موضوع رنج میبرم هزار بار خاستم ترک کنم نشده همین ی ساعت پیش میخاستم این کارو کنم ک این مقاله رو خوندم و گریه کردم و نظرات بقیه رو خوندم دردشونو میفهمم.جای ماها نیستین که بفهمین چی میکشیم از نظر روحی!من هر بار این کارو انجام میدم بعدش کلی گریه میکنم یا تا 7 الی 8 ساعت عصابم خورده و افسرده میشم. من تا الان نمیدونستم گناهه و حرامه. تکلیفه من چیه!خدا خودش ی حسی تو وجود ما گذاشته پس ما چه جوری رفعش کنیم نمیدونید چه زجری میکشم من.اگه پرده بکارت من اسیب دیده باشه من بایدددددددد چیکا کنم.خواهش میکنم نگید به این موضوعات فک نکن و خویشتن دار باش و... ک دیگه کار من از این حرفا گذشته خواهش می کنم التماس میکنم راه حلشو به میلم بفرستیددر ضمن من دختر معتقدی هستم و نمی دونستم ک این کار گناه داره الانم دارم با کلی گریه اینو براتون مینویسم پس التماستون میکنم کمکم کنید:(من الان روزه ام به این ماه رمضون قسمتون میدم کمکم کنید
 • salam be hamegi motmaen bashiid onaii k tasmim gereftam k tark kardan dg hich gonahi nakardan khoda kheli mehrabontar az in harfast ino motmaen bashid k khoda bakhshidatoon hazeram ghasam bokhoram k khoda bakhshidatoon chon iman daram k khoda kheli mehraboon tar az inast dg behesh fek nakonid bechasbiid be darsetoon ya karetoon kholase to har herfeii k hastiid be oon fek konid k behtarin bashid va pishraft konid motmaen bashid khoda dosetoon dare
 • با سلام به دوستان من17 سالمه دو ساله که پاکم تنها راهکار توجه به نماز وکارهای معنوی است. شما میتونین در ضمن ای کار باعث باطل شدن روزه میشه برا همتون دعا میکنم.
 • خیلی عالی بود . ممنون
 • سلام به همه با تشکر از مطلب خوبتون من به این عمل زشت اعتیاد پیدا کرده ام و نمیدانم که خدا مرا میبخشد یا خیر؟
 • یک دنیا سپاس از این رهنمود های زیبای شما امیدوارم که موفق باشید
 • سلام نظر های همتونو خوندم من پسری 16 ساله ام که 1ساله به این گناه گرفتارم هر بار میام ترک کنم نمیشه بخدا تمامه چیزایی که اینجا نوشته بخدا راسته جونه هرکی که دوست دارین برام دعا کنید بخدا دیگه رو ندارم برم پیشه خدا و بگم غلط کردم من خیلی وضعیتم خرابه من روزی 3 4 بار این گناه رو میکنم فقط همین یک کلمه خدایا کمکککم کن
 • روی حرفم با اونایی که میگن خود ارضایی گناه نداره و عیب نیس-الان 26 ام ماه رمضان هست و من الان بخاطر اعتیادی که باین گناه دارم اینکار رو انجام دادم و روزه ام رو باطل کردمآهای کسایی که میگین گناه نداره و عیب نداره ،حداقل واسه اینکه این گناه ذهن رو پوچ میکنه و اعتماد بنفس رو ازم میگیره میگم این کار بده-حتی اگه خدا این کار رو گناه اعلام نمیکرد بازم من به عنوان یک مریض که این کار رو تجربه کرده و پشیمونه میگم که گناه داره...من یک ساعت پیش روزم رو باطل کردم والان حتی روم نمیشه از خدا معذرت خواهی کنم،فقط میگم دوستانی که مثل من این درد رو دارید- بدونین دارم زجر میکشم،تورو فاطمة زهرا برام دعا کنین-پسری 21 ساله هستم و روی سیاه از امام زمانم-(بهروز)
 • دختری 15ساله هستم که فکر میکنم مشکل خودهرضایی دارم من قبلا سکس تلفنی کردم میدونم گناه کردم ولی الان باید چیکار کنم؟
 • کاش جواب این دوستانی که نظراتشون رو فرستادن رو میدادین یا اینکه ایمیلشون رو میذاشتین تا ما جواب بدیم.خواهرانی که نادانسته دست به این عمل زدند، و الان باکره نیستند، تا جایی که من اطلاع دارم، راه درمان داره. بهتره از چند دکتر متخصص بپرسید.
 • سلام من متاسفانه قبلا با کسی رابطه داشتم و احتمال میدم باکره نباشم منم مثل خیلیا فکر ازدواج و از سرم بیرون کردم اما نه طاقت تنهایی رو دارم ونه طاقت بی آبرو شدن پیش کسی که میخواد بشه شریک زندگیم حالم خیلی بده مطمئنم خدا رهام نکرده و مثل همیشه به یادمه امیدم و بهش از دست نمیدم اما ترس از آینده حالم و خراب کرده من یه دختر پاک مومن بودم اما یه غفلت روزگارمو سیاه کرده تو رو خدا کمکم کنید بگید چطور خودمو آروم کنم؟
 • اطلاعات داده شده جامع و کامل بود و هر کس به این مطالب دسترسی پیدا کنه چشموگوشش باز میشه وراحتر میتونه راه درست رو انتخاب کنه ...بنده به این درد مبتلا بودم ولی شکر خدا خیلیوقته توبه کردم و این کارم رو عملی کردم و دیگه این عمل زشت وناپسند رو از خودم دور کردم .همه ی اینها به خاطر دختریست که دوسش دارم.شادابی جسمی و روحی خودمو با تمرین های رزمی بدست اوردم. برای همه ی کسانی که به این درد مبتلا هستند دعا میکنم زودتر از این کار بسیار بسیار زیان آور دست بردارند....توصیه های بنده اینه که هیچ وقت نا امید نشوید و بهترین کار اینه که همین الان از این کار دست بردارید فقط کافیست خودتون رو به چیزهای جذاب سرگرم کنید و از تنهایی فرار کنید و لبایهای تنگ و زننده نپوشید و در کلام آخر بفکر سعادت و پیروزی باشید که حتما با اراده ی قوی پیروز خواهید شد... موفق باشید.
 • سلام من دختری 20ساله ام من قبلا هیچ اطلاعی درمورد خودارضایی وپرده بکارت نمیدونستم وبعدالان که اطلاعاتی پیدا کردم نمیدونم که باکره هستم یانه میشه راهنماییم کنید
 • نمی شه نمی شه من بار ها و بار ها امتحان کردم.کاش یک سایت بود آدم دوست دختر پیدا کنه بعد صیغه را بخوانند
 • من 19سالمه چندساله که به خود ارضای دچارشدم هرکاری کردم نشدترکش کنم،یاهروقت که نمازمیخوندم فراموش میکردم اما عواملی بود که تحریکم کنه،تورو خدا کمک کنید.باتشکر
 • کسی فیلم خواست خبر بده :دیبابا بچه ها توبه کنید دیگه. منم19سالمه. 4سال گاه گداری انجام میدادم ولی خداروشکرمعتادش نبودم. الانم ک خوندم خدا با ما جرف نمیزنه اون دنیا اعصابم بدجور بهم ریخت. ولی ایشالله چون دلمون پیششه میبخشتمون. نماز غقیله بخونید،کمکتون میکنه. اگرم نمیتونید ازدواج کنید توروخدا هیچ وقت سمت زنا ندرید ک بدتر میشه.
 • اگه تصمیمتون واقعی هست؛ سرتون و به درس و ورزش و خدا گرم کنید. اگرم دیدید هرموقع بدجور نیاز دارید به دیدن فیلم؛فیلمو تنها نبینید.چ.ن مطمئنا بعدش خودارضایی میکنید.
 • اگر که موقعی که این حالت بهتون دست میده برین جایی که نتونید خود ارضایی کنید مثلا توی یه جمعی که باهاشون رودر واسی دارین مثلا پیش مامانتون راحت ترک میشه
 • سلام....منم وبلاگ های زیادی درمورد خودارضایی خوندم..همه جا گفته شده بود ترک بشه بهتره...ولی دست خود ادم نیست یهو شیطون تو تمام وجود ادم رخنه میکنه و...منم یکسالو نیمه که دس به این عمل قبیح میزنم شاید 100بارمثه چی پشیمون شدم توبه کردم....ولی نشد بازم تحریک میشم...خب این نیاز طبیعیه..حالا شوهرازکجا گیر بیارم که این کاروحلالش کنم..همیشه هم مواظب بکارتم بودم که چیزی نشه..همین الانم با خودم عهد بستم که دیگه طرفش نرم..ولی نمیدونم تا چند ساعت یا روز سر عهدم میمونم...
 • مطالب خوبی نوشتید،منم گهگاهی دچاراین کار زشت میشم ولی اعتیاد ندارم مابچه شیعه ها بیاین تصمیم بگیریم وبه غیرت بیایم ودل امام زمانمونا نشکونیم.براهمتون دعا میکنم شماهم دعاکنید
 • سلام من ی ساله ا15 ساله ام و تا الان نمی دانستم خود نارضایی گناه است ولی خود نارضایی می کردم ایشالله چون نمیدونستم خدا منو ببخشد .من به خدا قول دادم که تا وقتی ازدواج نکردم کاری نکنم برای همه ی اون هایی که خود نارضایی می کنن آرزو می کنیم که بتونن مثل من ترکش کنن اگه من تونستم چرا شما تونین
 • اگر زنی بعدازازدواج دررابطه جنسی ارضا نشه بایدچکارکنه؟
 • سلام مطالب خوبی بود ولی چیکار میشه کرد ازدواج نمی تونم بکنم واسه صیغه شرایط خانوادگیم اجازه نمیده با این شرایط تو اجتماع چیکار میشه کرد راهنمایی کنید
 • ما از کجا باید بفهمیم پرده بعد از یک سال این عمل پاره شده یانه؟توخدا جواب بدید
 • نمیخوام شعاربدم اما مطمنم میشه چون من تونستم ترکش کنم منی که شایدبیشترازده بار بادوست پسرم سکس داشتم وخودارضایی هم مییکردم تونستم ترکش کنم من فقط 17سالمه اماترک کردم شماام میتونیدفقط خودتونو دست کم نگیرید.
 • واقعا ممنون.من نمیدونستم.خیلی کمکم کرد.مرررررسسسسسسسسیییییییی
 • با سلاممن خیلی خوشحالم که توی کشور ایران زندگی می کنم و مردم ودولت واقعا به بچه هاشون احترام میذارن. انتظار خونواده ها از خواستگارو که نگو گرونیا هم که خدا رو شکر اصن وجود نداره، این چه وضعیه به خدا اعصابم ریخت بهم یادداشتا رو خوندم حیف جوونامون نیس!!!شرایط ازدواج خدارو شکر وجود نداره و شرایط سکس نامشروع تو جامعه ردیفه!!به نظرتون مشکل از جووناست یا خوونواده ها یا مسوولای کشور؟ اینه جامعه ی اسلامی که میخواد مردمشو به سعادت برسونه؟؟خدا و پیامبرش گفتن ازدواج کنید حالا شماها نمیذارید ازدواج کنیم پس چاره چیه؟کار دستی حرام،سکس حرام پس چیکار کنیمبه خدا من 24 سالمه نه با دختری رابطه داشتم نه تا حالا سکس داشتم ولی وقتی این غریزه بهم فشار میاره مجبورم این کارو بکنم.هروقت باشگاه میرم ترک میکنم ولی به خدا وضع اقتصادیمون جور نیس نمیتونم برم باشگاه.شما میگید من چیکار کنم؟؟
 • من تو ترکمواقعا مرسی از راهنمایی هاتون
 • سلام. من نمیدونستم این کار گناه و انجامش دادم. ولی بعد از چند وقت احساس کثیفی بهم دست داد برای همین خواستم ترکش کنم ولی نمیشه.بارها توبه کردم ولی توبه شکستم الان دیگه روم نمیشه با خدا حرف بزنم ازش خجالت میکشم حتی روم نمیشه توبه کنم. لطفا کمکم کنید خواهش میکنم...
 • سلام من پسری 28ساله هستم خیلی وقته که خودارضایی می کنم و از وقتی که فهمیدم گناه است ولی هر کاری میکنم که ترکش کنم نمی شه همش تحریک میشم و فکرهای بد به ذهنم می رسه نمازکه می خونم انگار که میل جنسیم بیشتر می شه البته ناگفته نمونه که 10ساله که قرص اعصاب می خورم موقعیت ازدواجم ندارم که ازدواج کنم احتیاج به کمک دارم چکار بایستی بکنم.
 • همه میتونیدترک کنید ازمحیطگناه بلندشده توسل بخواهید
 • سلام خسته نباشید اگه همراه این خواب ها هم کابوس بشه طوری که از خوابیدن بترسیم باید چکار کرد .من متاسفانه 2سال که گرفتارم وبعضی روزا حتی تا 5ساعت هم صرف این کارا کردم .من از دوران کودکی خیلی تو رویای چیزایی که می خواستم فرو می رفتم وبهترین سرگرمیم بود وقتی به سن 20 سالگی رسیدم خیلی ناخوداگاه گرغتار شدم واین 2سال خیلی سعی کردم ولی با امدن افکار رمانتیک کنترل از دستم میره ...ممنون میشم هگه کمکم کنید مرسی.
 • بچه ها من چهارده سالمه یک سالی هست این کارو می کنم برام دعا کنید نظرات رو خاندم گریه ام گرفت از الان ترکش می کنم
 • واقعاازتون ممنونم واقعا. کاش پدر و مادرها اینقدر واسه ازدواج دو جوون که همدیگه رو دوست دارن و هیچ مشکلی هم واسه ازدواجشون وجود نداره سختگیری نمی کردن که یکی مثل من ژاش به خود ارضایی کشیده بشه. ممنونم ازتون.از خدا میخوام توبه ام رو قبول کنه.
 • •سلام21ساله ام من قبلا هیچ اطلاعی درمورد خودارضایی وپرده بکارت نمیدونستم وبعدالان که اطلاعاتی پیدا کردم نمیدونم که باکره هستم یانه میشه راهنماییم کنید
 • سلامواقعا ازتون ممنونم.شما پاسخ بسیاری از مشکلات منو دادید.باور کنید منو نجات دادیدو این لطف خداوند هست.
 • سلاممن یه دختر18ساله ام از کجا باید بدونیم که باکره هستیم یا نه من 2بار اینکارو کردم
 • سلام من میخوام ترک کنم ولی نمیتونم لطفا دعام کنید و از خدا برام امرزش بخواه ید
 • چراپیامبرگفتهکه(من تزوجلقدحفظ نصف دینه)درمان بدون دکترفقط ازدواج مونس بعدازخدا{زن}ولی مغرورنباشن
 • قال رسول اللهصالتائب من الذنب کمن لاذنب لهپیامبراکرم ص میفرمایندتوبه کننده ازگنا هماناکسی که ان راانجام نداده است الان بلندشیم توبه کنیم ازهمهچیز بی احترامی به...فحاشیبه...تهمت غیبت فیلم نارواوحتی اهنگ گوشی محرک تا خودرابه خدانزدیک کنیم بایکوضو و2رکعتنماز بسم الله
 • عزیزان توجه کنید:شما هم فیلم سکسی میبینید هم تو جای خلوت هستید هم واجباتو درست انجام نمیدیدبابا اینجوری که نمیشه ترک کرد!همه کار میکنید آخرش هم میگید نمیتونم!شیطان کلفت تر از من وشمارو گول میزنهاگه کسی بخواد ترک کنه میتونهچطور توی ورزش توی درس بخواید میتونید اول بشید تو این کار نمیتونید !فقط کافییه بخواید بارفتارتون نشون بدید که میخواید
 • من 19سالمهلطفاراهنماییم کنید جطوری بفهمم باکره هستم یا نه خیلی میترسم
 • ممنون از مقاله خوبتون ولی من این سوال رو نمیتونم تو ذهنم جواب بدم که خودارضایی کردن باوقتی که باهمسرمون سکس داریم چه فرقی داره تو هر دو حالت ماده ی منی خارج میشه پس چراخودارضایی این همه ضررداره ممنون میشم اگه جواب بدید
 • با سلام به شما الن ده ساله به این عمل زشت اعتیاد دارم واز شما خواستار کمکم تا از لعنت خداوند تبارک تعالی به دور باشم یا الله
 • خیلی مطلب خوبی بود.اگه هر کسی بخواد میتونه ترک کنه.دنیاارزش این کارها رو نداره.به نظر من تا خودتون نخواین نمیتونین ترک کنین.اونایی که میگین شرایط ازدواج نداریم خیلی ها بعد ازدواجشون هم این کار رو میکنن.چه توجیحی دارین؟پس ربطی به شرایط ازدواج نداره.ترک کنید .از همین الان شروع کنید.
 • ای کاش که حس ما یه تلقین بود ...
 • فقط برا دعا کنید تا خلاص شوم من پسری 17 ساله ام حدود 3 ساله که این درد و گرفتم نمیتونم ازش رهایی پیدا کنم فقط میتومنیم با توکل بر خداوند ترکش کنیم بسم الله از همین الان توبه کردم خدایا ببخشمون تا دستمون رو نشده قول مردونه دیگه انجامش نمیدم خدااااااااااااااا از تاریخ 19 ابان نود و یک ترکش شروع کردم دیگه نمیکنم خداییش راست میگم لاغر شدمدرسم ضعیف شده از همه متنفرم خدایا تو رحیمی
 • سلام من جوانی 19ساله هستم از12.13 سالگی دچار این مرض هستم بین سنین 14تا18 سال خیلی کم کرده بودمش اما حالا دوباره داره زیاد میشه یعنی کنترلش از دستم در میره به نظر شما اگر ترکش کنم بدنم سالم میشه؟ وبعد از ازدواج دچار مشکل نمیشم؟
 • من یک پسر 14 سالم هین کارو زیاد انجام میدم اعصابم خورده تو رو خدا کمک کنید
 • nooooo
 • سلام من بسری 15ساله ام که از سن 13سالگی این کار را میکنم ایا این عوارض باقی میماند؟
 • سی سالمه قبل از ازدواج خود ارضایی می کردم و احساس گناه داشتم و این احساس گناه بدتر از خود ارضایی اذیتم می کرد از یه جایی بی خیاله حس گناه شدم و از زندگیم لذت بردم حالاهم ازدواج کردم سه ساله ازدواج کردم دیگه نیازی به خود ارضایی ندارم و با همسرم از زندگی لذت می بریم نه چشمم ضعیف شده و نه افسرده ام نوشته های بالا من رو یاد مزخرفاتی میندازه که معلم تربیتیمون می گفت از زندگیتون لذت ببرین و لبته زیاده روی نکنین و به مزخرفات آدم های خشکه مغز گوش نکنین ... خدا همه رو دوست داره ...
 • من نمیدونم اخه یه جوون باید جیکار کنه موقعیت ازدواج ندارم رابطه نامشروع هم وجدانم قبول نمیکنه اون خدایی که میکه کناه داره حداقل یه راه ازدواج بزاره جلو راهمون من دیکه خسته شدم نمیتونم این تنهایی و درد و تحمل کنم احساس میکنم خدا هم از من فرار میکنه به یکی همه جی میده به یکی هم هیجی.......
 • در مورد گناه اظهارنظری نمی کنم چون تحقیقاتم کافی نیست، در عین حال به نظر اکثریت مسلمین احترام می گذارم. ولی یک مورد مسلم است که هیج مشکلی از لحاظ بهداشت جنسی علمی وجود ندارد و در غرب از سنین 14یا 15 سالگی بچه ها را در مدرسه با این مساله آشنا می کنند. امیدوارم گردانندگان این سایت هم چنانچه خود به این مساله واقفند، لااقل جهل پراکنی نکنند.
 • مطالبتون خوب بود.
 • salam man 16 salame va shayad mahi 1 bar shayadam kamtar in karo konam bazam zarar dare???lotfan javab bedin
 • واقعا ممنون از مطالب بسیار بسیار مفیدتون ولی ای کاش این مسایل به صورت درس یا کتاب در دوران قبلا از بلوغ به بچه ها منتقل بشه چرا که پیشگیری بهتر از درمان است!!!
 • واقعا ممنون از مطالب بسیار بسیار مفیدتون ولی ای کاش این مسایل به صورت درس یا کتاب در دوران قبلا از بلوغ به بچه ها منتقل بشه چرا که پیشگیری بهتر از درمان است!!!
 • واقعا ممنون از مطالب بسیار بسیار مفیدتون ولی ای کاش این مسایل به صورت درس یا کتاب در دوران قبلا از بلوغ به بچه ها منتقل بشه چرا که پیشگیری بهتر از درمان است!!!
 • سلام مرسی از راهنماییاتون. میشه بگین چجوری این کارومیشه ترک کرد.خسته شدم دیگه میلی به ازدواج ندارم افسرده شدم تروخداکمکم کنید
 • من 15 ساله هستم ویک سال است به خاطر شهوت بالا دست به این عمل زدم و نمیدونم چجوری این کار را ترک کنم و ایا خدا می بخشد یا نه
 • سلام21 سال سن دارم یه چن سالی میشه این کارو میکنم هر کاری میکنم ترکش کنم نمیتونم.تورو خدا کمکم کنید ترکش کنم.
 • من نمیدونستم این چه کاریه ولی انجامش میدادم و حتی نمیذونستم گناه داره. ولی الان که فهمیدم دیگه هیچ وقت انجامش نمیدم الان از روی خدا شرمندم. خواهش میکنم بگید چیکار کنم. از عذاب خدا میترسم.
 • فقط ازدواج میتونه کمک کنه ترک کردن تا کی!وقتی خدا بچه ای رو از همون کودکی رها میکنه!تا به هر کثافتی بیفته!!!! من اولین شاکی خدا هستم اصلا از زندگیم راضی نیستم!من یه پیشنهاد دارم برای ترک کردن فقط کار کردن!دشمنان داخلیو خارجی فقط به فکر نابودی ما هستن!این کار از بچگی همه چیو از من گرفت!خدا نمیبینی به چه روزی افتادم!دیگه ازدنیا خسته شدم!کاشکی همون بچگی میمردم!دوستان من خیلی به دنیای پس از مرگ فکر میکنم!چرا خدا منو دوست نداره!.................
 • من واقعاازشماممنونم که این مطلب روگذاشتید این مطلب سبب شدمن به آخروعاقبت این کارفکرکنم ودست ازاین کاربردارم امیدوارم هم خداکمکم کنه وتوبم روقبول کنه وهم دوباره به جمع صمیمی خانواده که یکسال ازاون دوربودم برگردم...
 • نوشتم که یادم نره از امروز ترک میکنم به خاطر امامان معصوم که از همه خواسته هاشون گذشتن که به ما درس بزرگی بدن که به خاطر خدا از جون هم باید گذشت چه برسه.....
 • دوست سلام.واقعا ترک کنید با آینده خودتون بخاطر یه لحضه لذت بازی نکنید.منم اینکار میکردم.خوشبختانه باتوسل به خدای مهربانم تونستم ترک کنم.فقط از خود خدا کمک بخواین خدا خیلی مهربون.ضررش الان دارم می بینم چشمام ضعیف شده.دارم حسرت میخورم چه اشنباه بزرگی کردم.
 • نمیدونم باکره هستم یا نه.تو رو خدا کمک کنید.من ترک کردم.تو رو زهرا قسمتون میدم واسم ایمیل کنید.ایمیامو نوشتم در ضمن انا o هستن نه صفر
 • سلام من پسری 17 ساله هستم که لعنت بر رفیق که ما رو خراب کرد دوستان اعتماد داشته باشید زیاد تو خونه تنها نباشید و فیلمها و عکس های که در کامپیوتر یا سی دی دارید از بین ببرید من ترک کردم احساس خوبی دارم تحریک میشم اما غلبه میکنم از حمام مکرر و کارهای سخت پرهیز کنید
 • کمکم کنید خواهش میکنم من فقط چن ماه ک دارم این کارو میکنم خسته شدم دیگ
 • toro khoda j mano bedin man in matlabaro khundam bishtar asabam khord shod khoda kone ke khoda mano bebakhshe akhe man 6,7 sale in karo mikonam ba inke midunestam gonahe vali harbar ke tobe mikardam dobare bad az chan vaght yadam miraft va in amalo anjam midadam har baram az khoda khastam ke y erade va imane ghavi bem bede ke in karo nakonam vali daste khodam nis chon man bishtare vaghta tu khune tanham hala ina be kenar yani man alan bakere nistam? nemitunam ezdevaj konam? akhe chera bayad in bala besaram biad khoda khodet begu ke hamchin gharizei bemun dadi toro khoda javabamo bedin avarezesh kheyli bade yani ta in had ka natuni ezdevaj koni?toro khoda begin man bara aberum chi kar konam?
 • salam man ta alan nemidonestam gonah mikonam omidvaram khoda mano bbakhshe. chetori baes mishe dokhtara parde bekarateshono az dast bedan? age tahrikat az birone badan ham bashe momkene be parde asib beresone? khahesh mikonam j bedid torokhodaaaaaaaaaaaaaaaaaaa merc az matalebe khobi k vasamon neveshte bodin omidvaram khoda tobamonoo ghabol kone va dg az hich kodome ma badesh nayad
 • ای جوانفقط بخاطر خدا و امام زمان،حضرت مهدی و منجی بشر ترک کن،به امام زمان توسل کن و بهش بگو که دستتو پیش خدا بگیرهچرا که اون منجی بشرهبدرورد تا قیام مهدی
 • فقط به ما میگن نکنید گناه داره!من از بچگی آلودم!در سن 12 سالگی در اثر تصادف تا سرحد مرگ رفتم ولی خدا نذاشت پدرمم گرفت!از همون بچگی جلو همه خورد شدم جوری که هیچ اراده ای دارم!شاید خندتون بگیره ولی عوضش به همه واجباتم میرسم بیش از 7 ساله هر روز ریارت عاشورا میخونم با جانو دل...!خداییش این حق منه توزندگی که به این روز بیفتم!
 • سلاممن دختری 24 ساله هستم مدت زیادی است که استمنا می کنمبا اینکه می دان گناه دارد اما نمی دانم چگونه مقابله غریزه جنسی ام با ایستم نمی توانمخسته شده امامکان ازدواج هم که برایم فراهم نمی شودخواهش می کنم به من بگویید چه کنمممنون
 • سلام من تا حدود 1 هفته پیش از شدت استمنا گوش هایم زنگ زد از اون وقت تا به الان این کار رو نمیکنم ایا این مشکل گوش من حل خواهد شد؟ ترا به خدا یکی به من بگه من درست میشم؟ اقا من میخوام ترک کنم......
 • سلام ممنون از روایتاتون من 5ساله مرتکب این گناهم و16سالمه خیلی احساس ناراحتی می کنم هزاران بار توبه کردم وباز توبه شکستم و بازم ادامه دادم احساس می کنم خدا هیچ وقت منو نمی بخشه خواهش می کنم جوابمو بدین من احساس میکنم راه برگشتی ندارم به ایمیلم جواب بدین هرچه زودتر ممنون
 • سلام.ممنونم از حرفای خوبتون. من یه دختر 17 ساله ام.شاید از دوران ابتدایی تا به الان این کارو میکنم.مدتی بود که تصمیم گرته بودم این کارو نکنم اما با اصرار دوست پسرم دوباره این کارو انجام دادم.هربار که خود ارضایی میکنم بعدش دچار عذاب وجدان میشم و از خودم بدم میاد.بارها توبه کردم ولی باز هم با افکارم,دیدن یک فیلم,عکس,صحبت کردن با دوستام و... به طرف این کار گرایش پیدا میکنم.حتی گاهی بخاطر شهوتم به همخوابگی با دوست پسرم راضی میشوم.من یه دختر باکره هستم و از یک خانواده ی بنام شهر.اینو گفتم که دچار سوء تفاهم نشوید. ولی خب این یه نیازه. مخصوصا بین جوانهای امروز.من میدونم که کارهام اشتباهه ولی خب یه جورایی عادت کردم.من با حرف های شما کاملا موافقم.از این لحظه تصمیم میگیرم که تا اونجایی که میتونم از این کار زشت و کثیف دوری کنم.واقعا مرسی از صحبت های مفیدتون.من واقعا دلم نمیخواد خدا ازم رو برگردونه.واقعا دلم نمیخواد خدا آبرومو ببره.خدایا:من و همه ی کسانی که مرتکب این گناه شدن و الان پشیمونن رو ببخش. خدایا مهربونیت رو از ما دریغ نکن.خدایا به ما یه فرصت دیگه بده...آمین
 • نگران نباشین. تا اونجا که میتونین انجامش ندین. نیاز جنسی نیاز بدنه دیگه. مثلا میتونین غذا نخورین؟ زیاد انجام ندین. ترکش خیلی سخته شایدم ناممکن. اول از همه فیلم دیدن رو باید ترک کنین که اون خیلی سخته. به این کار یه قاعده بدین بگین مثلا دوبار در هفته . بعد بعد مدتشو بیشتر کنین تا عادت از سرتون بیافته. با احساس گناه زندگی نکنین. شرایط الان با زمان پیامبر فرق میکنه. جامعه امروز با اون موقع وسایل ارتباطی و هزار چیز دیگه وجود داره که آدمو تحریک کنه. ازدواجم که بینهایت سخت کردن. خدا تا یه حدی از اشتباه رو از ما قبول میکنه. مهم نیته آدمه که با اینکه این کارو انجام میده ولی بدونه گناه داره و همینکه چندبار جلوی خودش رو میگیره خدارو خوشحال میکنه
 • سلام بر همه.داداشان و خواهران گرامی من یه راه شرعی برای ارضاع شدن بلدم البته فقط برای پسرا.خب اونم اینکه خانه ی عفافو(محلی برای ارضاع شدن مردان به صورت شرعی و صیغه ی چند ساعته) به صورت واضح رسمیش کنیم یعنی دولت به مردم ابلاغ کنه که خانه ی عفاف درچه جاهایی و شهرهایی وجود داره.ولی میگن چندتا تو قم و مشهد هست
 • سلام...من یک دختره 20 ساله ام...تمامی این مطالب رو تائید میکنم چون خودم بهش دچارم...الان ازدواج کردم و هنوزم....همین امروز تصمیم گرفتم در موردش تحقیق کنم اخه فکر می کردم گناهی نداره...خدایاتوبه ام را بپذیر...برام دعا کنین
 • سلام به همه جوان ها! عزیزان فراموش نکنید که خدا از همه مهربان تر است و عیب ها را می پوشاند. وقتی حس کردید که راهتان اشتباه است به او پناه ببرید، نه اینکه ازش دور شوید. خدای نازنین همه بنده هایش را دوست دارد حتی گناهکارها را!!! هیچ وقت ازش نا امید نشوید. اگر در شرایط سختی بسر می برید مطمئن باشید که خدا حواسش به شما هست...فقط میخواد با تمام وجود صداش کنید و حضورش رو کنارتون ببینید! یک نکته رو فراموش نکنید(( خدا از رگ گردن بما نزدیکتر است )) عاشقشم که منو در شرایط سخت تنها نگذاشت!!!
 • سلام از همه صحبت ها بر می آید که عذاب وجدان دارند اما چاره چیست و از طرفی هرکسی به خاطر شهوت ازدواج کند یک احمق به تمام معناست چون از سر ناچاری و احساس گناه بوده و مطمئا به شکست می انجامد حلا خودتان قضاوت کنید انجام این گناه بهتره یا بدیختی تا آخر عمر .راستی فرق بین ارضا شدن قبل و بعد از ازدواج چیه که اون این همه عواقب داره اما بعدش خوبم هست .
 • اگر منطقی فکر کنیم این کار اشتباست و حداقل آسیب روحی رو داره .در هیچ سایتی اینقدر نظر نمی دهند ،پس این مشکلی جدی و میشه گفت همه این را تجربه کردند البته نظر بعضی از پزشکان اینه که ماهی یک بار اشکال نداره .اونایی که میگن گناه بزرگیه ،مگه دروغ گفتن گناه بزرگی نیست در حد کبیره دیگه پس چرا برای غیبت یا دروغ احساس گناه نمی کنید .باید با این دید به قضیه نگاه کرد که یا ترک و اگر نشد دیگه کار به زنا کشیده نشود جون قرآن میگه لا تقربو زنا یعنی کارهایی که باعث میشه به زنا نزدیک بشیم رو نباید انجام داد.
 • من وفتی جدا شدم بخاطر سختی اولش چند بار انجام دادم ولی چون ب این ایمان داشتم خدا داره میبینه گذاشتمش کنار و واقعا توی دستمه و خودمو اسیرش نکردم بچه ها تا حالا شما اسیر شیطون بودید حالا ی بار بیاید ب خاطر خدا شیطونو اسیر کنید فقط باید بخواهی و بعدش ب عکس ها و فیلم های محرک و حرفهای محرک ن نگاه کن و ن فکر سعی کنی تا خابت نگرفت نری تو رختخواب موقعی ک میاد سراغت سریع برو مشغول کار شو ظرف بشور و خونه جارو کن یا بزن بیرون یا کتاب مذهبی بخون توسل کن و زیارت عاشورا رو ترک نکن حتی دختر 10 سالم اینکارو میکرد بهش فقط از مضراتش گفتم و توسل کردم و الحمدلله خبلی خوب شد بچه ها بچه هابچه ها بچه ها ما میتونیم چون ارزشمون بیشتر از اینهاست ارزش ما همنشینی با خداست یا علی بگو یا علی یا علی
 • من بهترین بنده خدا هستم چون چند وقته از خدا خواستم تا کمکم کنه این کار و انحام ندم من موفق شدم برام دعا کنید
 • به خدا به قرآن خیلی دوست دارم ترک کنم اصلا نذر کردم دعا میکنم ولی نمیشه حتی اگه بدترین عذابم داشته باشه نمیتونم ترک کنم.من چیکار کنم وقی اون حس لعنتی نصف شب هم دست از سرت برنمیداره و وسوست میکنه؟؟؟؟؟به خدا نمیشه بشه هم من نمیتونم
 • آخه دختری که تو سن 7-6سالگی تحت آزار قرار گیره و حتی مامانش بفهمه و آگاهش نکنه از کجا باید بدونه اینارو!!!تقصیشر چیه که همچین سرنوشت کثیفی داره..ناخواسته وارد این راه شده..خدا شاهده این بار علاوه بر اینکه ترک کردم خیلی بهش نزدیک شدم...حسش کردم..باهاش همه چی داشتم اما باز شیطون... :(((((من که خیلیا رو کشیدم تو راهه خدایی الآن خودمم غرق گناهم..احساس میکنم شیطون که میاد پیشم با تمام قدرت خدا میاد...میدونم آدمه،باید امتحان شه اما بازم رد شدم.واسه چندمین بار. این بار فرق میکرد..نمیدونم خدا بازم بهم فرصت زندگی میده واسه جبران یانه!!آره..خدا و پیامبر و...همه و همه لعنتم کردم،اما چیزی بیشتر از همه آزارم میده و داره خفم میکنه اینه که خدا خودشو ازم گرفته.حالم خیلی بده..
 • قرآن کریم می فرماید:(سوره زمر آیه56)ای بندگان که بر خود اسراف و ستم کردید ، از رحمت خدا مأیوس نشوید که خدا همه گناهان را می آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهرباناست .
 • من حدود 1 سال هستش که این کار رو انجام میدم ولی اما من نمیدونستم از گناهان کبیره هست من خیلی سعی کردم ترک کنم اما امروز مطمئنا این کار رو ترک می کنیم امیدوارم که خداوند مرا ببخشداگر من ترک ارباب وفا کردم پشیمانماگر اینگونه بـا ساقی جفـا کردم پشیمانممن از عمـری کـه بـا زاهــد فنــا کردممن از جوری که در راه خدا کردم پشیمانممن امشب گوشه میخانـه می مـانمکــــــه داد از سـاغـــر و پیـمانــه بستــانـمبــه هـر جـا پـا گـذارم کینـــه هـا بینمهــــــزاران چهـــــره در آئینــــه هـــا بینـــم
 • سلام حتی اگه ادم از همسرش دور باشه و باهاش حرفای..بزنه و خود ارضایی کنه چه بایدکنه امکان دسرسی به همسرش هم به هیچ وجه نیست.به ایمیلم ج بدید
 • هر چیزی که انسان رو خراب میکند گناه است این همان راه شیطان است که انسان رو هم از بعد جسمی و معنوی خراب میکند
 • خدایییییییییییییییییییییییامرا ببخش مراببخش ببخش ببخش استغفرالله وای برمن وای برمن که که راههم را عوض کردم لعنت و نفرین برمن که این عمل زشت وننگ امیز را انجام دادمای خدا من عاشق اهل بیت بودم ولی...وای جه کاری کردم امیدوارم مرا ببخشد خدا خداووووووووووندا به در گاهت التماس می کنم مر اببخش ببخش امید وارم دیگر از این گناه مرتکب نشوم نرا ببخش خدایاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااابرایم دعا کنید شاید دعای شما مستجاب شد
 • لعنت خدا بر این دنیا............................!
 • دمت گرم خیلی روم تاثیر گذاشت
 • فکر نمیکنید که شرایط این زمان با زمان پیامبر فرق کرده.او موقع ماهواره و گوشی و چت و دختران آنچنانی تو خیابون نبود و صیغه هم رواج بود ولی الان اگه صیغه کنید از قاتل بدتر بهتون نگاه میکنن تازه اگه پیدا بشه. بیایید یه امار بگیریم که چن نفر تا حالا خود ارزایی نکردند قول میدم کمتر از 40 درصد یعنی بیشتر ما جهنم هستیم . فکر نمیکنم. دوستان من هم مخالف این کارم ولی باور کنیم دست ادم نیست. من دزدی نمیکنم ادم نمیکشم صدقه میدم به مردم کمک میکنم . ولی این یکی .... لطفا انتشار کنید مطلبمو
 • سلام.من هم این کارو انجام میدادم چندسال ولی خیلی کم الان بالطف خدا ترکش کردم.هیچ موقعیت ازدواج هم برام پیش نمیاد23سالمه..اخه من دختر باید چی کارکنم با این غریزه ای که همش تو ذهنمه...؟؟؟

 • نظر شما درباره این مطلب
  نام :
  ایمیل :
       
   
  به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب