۱۳۸۹/۲/۱۱         بازدید:۸۹۰۲       کد مطلب:۴۴۳۵          ارسال این مطلب به دیگران  

در رسانه های دیگر
حاشیه نگاری برنا از جشن انجمن موسیقی خانه تئاتر؛ فرزانه کابلی: به رقصیدنم افتخار می کنم!
فرزانه کابلی که به گفته خودش بسیار هیجان زده و خوشحال بود، چند باری با تاکید بسیار گفت من رقص و رقصیدن را در ایران دنبال می کنم نه حرکات موزون را بلکه رقص! و به این کار افتخار می کنم!! در این راه از همسر عزیزم بسیار متشکرم که من را حمایت می کند.

باشگاه جوانی برنا
کتایون ملکی
به مناسبت روز جهانی تئاتر، با همت انجمن موسیقی تئاتر ایران، اولین نشست موزیسین های تئاتر در خانه ی هنرمندان برگزار شد. 
مراسم، با هدف تجلیل از "پری صابری" و "فرزانه کابلی" برگزار شده بود.
قبل از شروع مراسم، مدعوین و دوستداران هنر موسیقی و تئاتر در پشت درب تالار بتهوون، منتظر باز شدن درب ها و شروع مراسم بودند.


عده ای با گل و هدایا آمده بودند تا آنها را به کابلی بدهند. مدام سراغ او را می گرفتند و می خواستند هر چه زودتر او را ببینند.

سعید ذهنی؛ رئیس انجمن موسیقی تئاتر، مسئول برگزاری این مراسم بود. ذهنی قبل از شروع مراسم در حال آماده کردن برنامه ها بود و مدام این طرف و آن طرف می رفت.بالاخره در ساعت 16:11 دقیقه درب سالن به روی علاقه مندان باز شد. البته قبل از بازگشایی درب اصلی" صابری"، "کابلی " و مرزبان " وارد سالن شده و در ردیف مهمان ها نشسته بودند.

دقایقی پس از جابه جا شدن دیگر مهمان ها "ایرج راد " هم به جمع مهمان ها اضافه شد.

در ابتدای مراسم پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی، معانی آیاتی از قرآن کریم خوانده شد و بعد مجری شوخ طبع برنامه، برای اعلام برنامه ها به روی سن آمد.


مجری برنامه در آغاز صحبت هایش گفت :برنامه های امروز بسیار جذاب خواهد بود. شما می توانید این جذابیت را از مجری کشف کنید که مجری خیلی تُپُلی  است . در کل حالش رو ببرید!

سعید ذهنی روی سن آمد تا درباره ی مراسم توضیح دهد. از او خواسته شد  تا قطعه ای به نام دلتنگی را با پیانو جرا کند و ذهنی گفت که این هم از قسمت های جذاب برنامه است چون من تا همین لحظه خبر نداشتم.

ذهنی گفت: سمندریان خیلی دوست داشت در این برنامه شرکت کند. اما به خاطر کسالت خودش و همسرش نتوانست بیاید و من را مامور رساندن سلامش و این پیام کرد. بعد از ایرج راد دعوت شد تا ایراد سخن کند که او هم مثل ذهنی غافل گیر شد و گفت اصلا قرار نبود من صحبت کنم!نتیجه ی حرف های راد و ذهنی برپایی کلاس های سلفژ در انجمن موسیقی تئاتر و تهیه آرشیوی از قطعات اجرا شده در تئاتر های مختلف بود.پس از سخنرانی از گروه آوا دعوت شد تا برای اجرای موسیقی سنتی زنده به روی سن بیایند .این گروه متشکل از 15 - 20 نفر دف زن بود که در ابتدا دو نفر از اعضا قطعه ای به صورت پرسش و پاسخ را اجرا کردند و پس از آن قطعه ای با همکاری کل گروه اجرا شد.

از نکته های جالب این بخش از برنامه خواندن خانمی بود که صدایش بسیار واضح تر از صدای دف ها به گوش می رسید و به شدت هم حس خوانندگی گرفته بود!

 
 پری صابری هم متنی را که آماده کرده بود خواند و بعد از آن کابلی آمد تا ایراد سخن کند ولی او به گفته ی خودش بسیار هیجان زده و خوشحال بود و چند باری با تاکید بسیار گفت من رقص و رقصیدن را در ایران دنبال می کنم نه حرکات موزون را بلکه رقص! و به این کار افتخار می کنم!! در این راه از همسر عزیزم بسیار متشکرم که من را حمایت می کند و در آخر هدایایی از طرف انجمن موسیقی تئاتر به کابلی و صابری اهدا شد.
 


بعد از اهدای جوایز قطعه موسیقی" ایران" که از اشعار فردوسی بود و مربوط به یکی از نمایش های صابری می شد اجرا شد.

***


برنامه زود تر از زمان اعلام شده به پایان رسید.

انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک