موبایل اسلامی| طریق معرفت| ادبیات مذهبی| تصاویر| نواها و نماها| استفتا از مراجع تقلید| دانلود دعا و زیارت| اس ام اس مذهبی| پیوندها| تماس با ما| Rss

سرویس های خبری
صفحه اصلیصفحه اصلی
اخبار ایران و جهاناخبار ایران و جهان
اخبار مراجعاخبار مراجع تقلید
اخبار ويژهاخبار ویژه
اخبار مذهبیاخبار مذهبی
گزارش خبریگزارش خبری
شیعیان پاکستان، افغانستان شیعیان پاکستان، افغانستان
شیعیان عراق، لبنان شیعیان عراق، لبنان
شیعیان یمن شیعیان یمن
شیعیان آفریقا و اروپا شیعیان آفریقا و اروپا و امریکا
شیعیان خلیج فارس شیعیان بحرین وخلیج فارس
مقالات و گفتوگوهای سیاسیمقالات و گفتوگوهای سیاسی
مقالات و گفتوگوهای مذهبیمقالات و گفتگوهای  مذهبی
دیگر رسانه هادر رسانه های دیگر
خبر تصویریخبر تصویری
ویژه نامه هاویژه نامه ها
دعوت به همکاریدعوت به همکاری
   طریق معرفت      بازدید:۲۲۴۶۹        کدمطلب:۵۲۴۹                 ارسال این مطلب به دیگران  
 

توبه کردن چگونه است؟
«توبه بر چهار پایه استوار است: پشیمانی در دل – آمرزش‌خواهی به زبان – عمل کردن با اعضای بدن – تصیم بر بازنگشتن (به گناه)»صدای شیعه: به نکات ذیل توجه فرمایید:

الف - توبه در لغت به معنای بازگشت است. هر کسی بازگردد، تائب است. حق تعالی نیز توبه‌پذیر است، به همین دلیل یکی از اسامی حق تعالی نیز «تواب» است. چرا که او بیش از بنده‌ی خود، به او رو می‌کند، نظر لطفش را به تائب باز می‌گرداند و او را مورد لطف و عنایتش قرار می‌دهد. چنان چه خداوند کریم، در کلام وحی و در معرفی خودش می‌فرماید:

«إِلاَّ الَّذينَ تابُوا وَ أَصْلَحُوا وَ بَيَّنُوا فَأُولئِکَ أَتُوبُ عَلَيْهِمْ وَ أَنَا التَّوَّابُ الرَّحيمُ» (البقره -160)
ترجمه: مگر آن گروهى که توبه کردند و اصلاح و بيان نمودند، ايشانند که من توبه آنانرا ميپذيرم منم. که فوق العاده توبه پذير و مهربانم.
ب – بیان شد که توبه یعنی بازگشت. فرض کنید کسی برای رسیدن به مقصدی، راهی را انتخاب می‌کند و می‌پیماید، اما پس از مدتی متوجه می‌شود که راه را به خطا انتخاب کرده و این راه به آن مقصد نمی‌رسد، لذا باز می‌گردد و در جهت صحیح حرکت می‌کند. به این بازگشت می‌گویند: «توبه». لذا توبه به محض آن که انجام گرفت، پذیرفته است. چرا که هر گاه بازگشتید، بازگشتید. پس توبه خود عین قبول است. پس «توبه» یعنی اعتراف به گناه. کسی که بر می‌گردد، یعنی حقیقتاً اعتراف و اقرار دارد که راه را به خطا رفته است. و کسی که اعتراف نکند که خطا می‌رفته، هیچ گاه باز نمی‌گردد. پس این اقرار قلبی و سپس لسانی به خداوند متعال، قدم اول توبه و بسیار ارزشمند است. چنان چه می‌فرماید:

«وَ آخَرُونَ اعْتَرَفُوا بِذُنُوبِهِمْ خَلَطُوا عَمَلاً صالِحاً وَ آخَرَ سَيِّئاً عَسَى اللَّهُ أَنْ يَتُوبَ عَلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحيمٌ» (التوبه - 102)

ترجمه: و گروه ديگرى به گناهان خود اعتراف نمودند که اعمال نيکى را با گناهانى آميخته‌اند. شايد خدا توبه‌ی ايشان را بپذيرد. محققاً خدا فوق ‏العاده آمرزنده و مهربان است‏.

امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام می‌فرمایند:
«معصیت‌کاری که به گناه خویش اعتراف ورزد، بهتر از فرمانبرداری است که به کار خویش ببالد» (گزیده‌ی میزان الحکم، ج1، ص171)

و نیز امام باقر علیه‌السلام می‌فرمایند:
«به خدا سوگند از گناه نمی‌رهد، مگر کسی که به آن اعتراف دارد» (همان مدرک)

ج – اما صرف اقرار و اعتراف کافی نیست. بلکه پیشمانی، طلب مغفرت و بازسازی هم لازم است. بسیاری هستند که خطایی می‌کنند و به خطا بودن فعل خود نیز اقرار و اعتراف دارند، اما از کرده‌ی خویش پشیمان نیز نیستند. در صورتی که بیان شد توبه یعنی «بازگشت»، پس تا کسی پشیمان نشود، باز نمی‌گردد.

از سوی دیگر ممکن است کسی راهی به خطا می‌رفته، اکنون متوجه شده که آن راه خطا بوده و اکنون نیز پیشیمان شده و باز گشته است، اما نه در راه خطای خود و نه در بازگشت آن، کاری به خدا نداشته و ندارد. چنین کسی توجه ندارد که وقتی به خطا می‌رفت، دو معصیت انجام می‌داد: اول نافرمانی امر خدا و دوم پیمودن راه اشتباهی که به ضرر خودش بود. اکنون بازگشته، ولی کاری به خدا ندارد. لذا فقط فایده‌ی بازگشت را می‌برد. مثل کسی که اعتقادی به خدا و قیامت ندارد، مشروبات الکلی مصرف می‌کرده و اکنون فهمیده که مضر است و دیگر مصرف نمی‌کند و فایده‌اش را هم می‌برد. اما بخش معصیت و نافرمانی خدا به جایش باقی است. لذا پس از اعتراف و پشیمانی، عذرخواهی هم لازم است. و مرحله‌ی آخر، تصدیق توبه‌ی خود با باز نگشتن به آن گناه و اصلاح خرابی‌های گذشته است.

«وَ إِنِّي لَغَفَّارٌ لِمَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ صالِحاً ثُمَّ اهْتَدى»‏ (طه - 82)
ترجمه: و من يقينا آن- کسى را که توبه کند، و ايمان بياورد، و عمل صالح انجام دهد مى‏آمرزم، سپس هدايت خواهد شد.

مولی‌الموحدین علی علیه‌السلام می‌فرمایند:
«توبه بر چهار پایه استوار است: پشیمانی در دل – آمرزش‌خواهی به زبان – عمل کردن با اعضای بدن – تصیم بر بازنگشتن (به گناه)» (همان مدرک)

د – اما در خصوص ثبت در نامه‌ی اعمال دقت شود که توبه به محض قصد و انجام پذیرفته است و خداوند متعال بسیار کریم‌تر از آن است که پس از پذیرش عذرخواهی جدی، آن را به رخ بنده‌اش بکشد.

بدیهی است که مجرم، با دیدن نامه‌ی اعمال خود در قیامت، معذب می‌شود و عذاب مخصوص کسی است که بخشیده نشده است. پس اگر خداوند رحمان و رحیم گناه کسی را بخشید، نه تنها آن را در نامه‌ی اعمالش محو می‌کند، بلکه کاری می‌کند که حتی شخص معصیت‌کار نیز آن گناه خودش را به یاد نیاورد. جالب آن که بدانیم خداوند متعال آن قدر رحیم و کریم است که نه تنها آن عمل را از کتاب اعمال و حتی یاد و خاطر گناهکار و ملائک کاتب پاک می‌کند، بلکه خطا و گناهش را «مبدل» به حسنه (عمل نیکو) می‌نماید و بدیهی است که حسنات از فایده‌های دنیوی و اجر اخروی برخوردارند:

«إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِکَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيماً» (الفرقان -70)
ترجمه: مگر آن کسى که توبه کند و ايمان بياورد و عمل نيک انجام دهد. اينگونه افرادند که خداى مهربان گناهانشان را به حسنات (صواب)، تبديل مى‏نمايد. و خدا فوق العاده آمرزنده و مهربان است‏.

امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند:
«خداوند جل‌جلاله به داود پیامبر – که بر پیامبر ما و خاندانش و او درود باد – وحی کرد: ای داود! هر گاه بنده‌ی مؤمن من گناهی کند و سپس از آن گناه برگردد و توبه نماید و به هنگام یاد کردن از آن گناه از من شرم کند، او را بیامرزم و آن گناه را از یاد فرشتگان نگهبان اعمال ببرم و آن را به نیکی بدل کنم. و از این کار مرا باکی نیست که من مهربان‌ترین مهربانان هستم. (همان مدرک، ص 173)

 

انتهای پیام
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
نظرات بازدیدکنندگان:
 • خداوند همه ما را ببخشد.
 • من پاکیمو همین امشب از دست دادمتورو قران برام دعا کنین برگردمبدجور موندم
 • من از ته دل می خوام توبه کنم و از راه راست با یاری خدا به هدفم برسم برام دعا کنید
 • باسلام.ممنون از مطالب زیبا و پرفایدتون.راستش چند وقتی است که به خاطر گناهی دچار عذاب وجدان شدم وهرروزکه به این موضوع فکر می کنم از کرده ی خودم خیلی پشیمون می شم.به قول شما خداوند ارحمالراحمینه وقتی این مطالب و خوندم امیدم بیشتر شد که حتما خداوند کریم منو می بخشه چون شنیدم که میگن انسان اگه بزرگترین گناهان و مرتکب بشه خداتوبه شو می پذیره همین طور که میگه صدبار اگر توبه شکستی بازآی...لطفا برایم دعاکنید که ازاین عذاب وجدان خلاص شم .اگه مطلبی در مورد راههای رهایی از عذاب وجدان و فکر نکردن به گناه و گذشته داشتید حتما در سایتتون قرار بدهید باتشکر.
 • اگه اسلام اینقدر اسونه چرا بعضی ها سختش میکنن
 • سلام.من به نظرخودم از همه روسیاه ترم برا همتون دعا میکنم شماهم منو فراموش نکنیدبدونید که شیطون جوری برنامش رو طراحی میکنه که خودت هم باورت نمیشه چه گناهی رو مرتکب شدی
 • من توبه کردم ولی ترس از ریختن آبرومداره داغونم میکنه مگه نمیگن خدا ستارالعیوبه؟یعنی گناه منو میپوشونه؟؟؟؟؟
 • khoda jon mano bebakhsh
 • خدایا ببخشش منو با رحمت خودت و فرصت جبران گناهان را به من عطا کن...
 • بهترین عبادت آن است که انسان هروقت غفلتی کردپشیمان شدودیگرمرتکب نشودخیلی اجرمیبردآنچنان پشیمانی باشد که هروقت یادش آمدخجالت بکشدوقتی توبه کردوگفت من پشیمانم توببخش وآن پشیمانی رادنبال کردگناهش پاک میشود واجری هم اضافه میبرد ویادمان باشد همیشه به کرم ورحمت خداامیدداشته باشیم زیرا ناامیدی ازدرگاه خداوند نیز کفراست
 • خداوند هیچ وقت منو نمیبخشه کارهائی که من کردم یک حیوان هم نمیکنه از همه بدتر من از نسلی هستم که به پاکی شهره است شرمنده جدم امام حسن ع هستم. میدونم از فردی مثل من در بین خاندانش ناراضی است. خدایا ترسم به خاطر روز قیامت نیست. شرمسارم که صداتو شنیدم اما دعوتت رو اجابت نکردم
 • الهی و ربی من لی غیرک...
 • ربنا لاتزغ قلوبنا بعداذ هدیتنا وهب لنا من لدنک رحمتا انک انت الوهاب... بچه ها امیدتون به خدا باشه...
 • سلام.من چن روز گرفتار گناه بزرگی شدم که از انجامش شرم نکردم اگه ثانیه ای به فکر امامم بودم که چقد غریبوتنهاس...حرفم اینه من خیلی گناهکارم امیدم به اینه از این عذاب خلاص شم و بیشتر تواین منجلاب فرو نرم روم نمیشه اسم خدا رو صدا کنم دارم دق میکنم کاشکی میشد فریادمیکشیدم تایکم سبک شمبراروسیاهیم دعاکنید
 • من چندبارتوبه کردم ولی نمیزارندمن خوب باشم.به خداوندی خدادوست دارم فقط من باشم وخدای خودم ولی نمیزارم توروخداکمکم کنید
 • سلام من الان به جایی که نه آبرویی پیشه خدا دارم نه خلقش به جایی رسیدم که حتی ازبخشش خدام ناامیدم.باورکنیددیشب مرگو با چشمام دیدم.دعام کنید تورو به حق امام حسین. التماس دعا
 • یکی حرف حق رو زد اسلام انقدر آسونه براچی سخت می گیرینش ؟؟؟؟؟؟؟؟
 • برادران و خواهران من امیدتون به خدا باشه
 • در درون جهنمی برپاست از آتش گناه خودم.میترسم.چون چیزی رو نابود کردم و دلی رو شکستم و حالا منو بخشیده ولی انگار هیچی مثل قبل نمیشه.شور و شوقم رو از دست دادم.خیلی میترسم
 • خدایا تو که توبه پذیرى توبه ى مارو بپذیرتو رو خدا دعام کنیددر حال گناه بودم یه لحظه یاد خدا و روز قیمات افتادم یه بسم الله گفتم و توبه کردمامیدوارم خدا پذیرفته باشدشحالا هم هر موقع سمت گناه مى رم بسم الله میگم و فکر اون موقعى که آخرت شده میوفتم میگم نکنه آبروم جلوى خدا و خلق خدا بره حالا هم از ته دل میگم که نزار به سمت گناه بریم و خودت به سمت بهشت هدایتمون کنآمین
 • تو رو خدا منم دعا کنید من خیلی بدبختم.مثل اون اولیه که نظر داده منهم امشب پاکیم رو از دست دادم البته پاک نبودم بلکه کثیف بودم اما امشب کثیف تر هم شدم.وشاید اصلا پاکی تو وجودم نیست.واسه منم دعا کنید .خواهش میکنم برام دعا کنید من خیلی گنه کارم.
 • تو رو خدا واسم دعا کنید.من بیچارم
 • ای دل غمگین مباش که مولای ما علیست.....معجزه گر محمد و مشگل گشا علیست....
 • همیشه از خدا اولین جیزی که میخوام حففظ ابرومه و بعد سلامتی همه.ای خدای بزرگ به حق بزرگیت و کرمت و به حق ابروی بی بی فاطمه زهرا قسمت میدم ابرومونو حفظ کنی و از گناهامون بگذری
 • سلاماز بچگی شنیدم که خدا بزرگه و مهربون، همش به ما میگفتن خدا میبخشه،میگفتن خدا محب اهل بیت رو نمذاره برن جهنم، ما بچه حذب الهی ها هم که دلمون به رحمت خدا و شفاعت اهل بیت بوده و هست، الآنم فقط از این شرمنده ام که چندین بار توبه کردم و توبمو شکوندم، بعضی وقتا انقدری به خدا نزدیک شدم و از مناجات باهاش لذت بردم که دوست داشتم بمیرم تا بهش برشم و دیگه گناه نکنم اما نشد که نشد.خدا جون شاید یکی از دلایل گناه های ما امید به بخشش و رحمت شما باشه.گویند کریم است و گنه میبخشد#گیرم که ببخشد ز خجالت چه کنم
 • من تمام عمرم پاک زندگی کردم پاک پاک، ولی تو بچگی تو اون دوران نوجوانی، با یه پسری دوست شدم. یه چند باری فقط باهاش دست دادم الان که شوهر کردم، شوهرم قسمم داده که بگو باهاش دوست بودی یا نه؟ منم حقیقت رو گفتم، ازم متنفر شد و ناسزا بارم کرد نخواست باور کنه گفت تو فرشته ای این امکان نداره که با کسی دوست باشی، بگو دروغه... خلاصه به زور گفتم دروغه واسه اینکه اونطور اذیت نشه و ازم سرد نشه قسم دروغ خوردم و گفتم که دوست نبودم ولی خدا خودش میدونه هر بیست روز یه بار تلفنی حرف میزدیم اونم از درس و مشق!! هیچ گناهی نکردم! ولی الان عذاب وجدان دارم تو رو خدا دعام کنید، خداجونم منو ببخش... آبرومو تو آون دنیا حفظ کن!!
 • من پسر پاکی بودم در جوانی و با یه دختر خوب هم مثا خودم ازدواج کردم ولی وسوسه یه دوست باعث شد ب همسرم خیانت کنم ...و بعدش زندگیم از هم پاشید ..همه چیزم از دست دادم ..همه چیز .. همسرم من و بخشید ولی دیگه بر نگشت ..می دونم که ازدواج کرده .. ولی من نتونستم خودم و ببخشم ... خیلی از خدا شرمندم که قدر نعمتی رو که بهم داده بود و ندونستم...و حالا همه چیز خرابه ... ولی هنوزم امیدم به خودش ..به قول اون فیلم ..خدا که فقط خدای آدمای خوب نیست ..خدای آدمای بدی مثل منم هست ...امیدوارم به حق خانوم فاطمه زهرا مشکلاته همتون حل بشه ..منم به آرامش برسم .....
 • من گناه کردم و قصد تو به دارم. از کاری که کردم خیلی پشیمونم. اما میترسم نتونم به شرط بازنگشتن به گناه عمل کنم چون کسی منو تهدید میکنه که اگه به خواستش عمل نکنم آبرو ربزی می کنه. فقط نگران آبرومم. امیدوارم همتون به آرامش برسید. من هم دعا کنید...
 • الان گناه میکردم که ترسیدم از روز قیامت ترسیدم وخجالت کشیدم که اون دنیا چطوری پیش خدا و پیامبر قرار خواهم گرفت خجالت میکشم که چجوری پیش مولایم علی قرار خواهم گرفت.واسم دعا کنید تا در توبه هم مصمم باشم و ارامش بگیرم ارامش
 • تو رو خدا منم دعا کنید که خدا منو ببخشه
 • تو رو خدا منم دعا کنید که خدا منو ببخشه
 • من هربار که اون کارو انجام میدم پشیمون میشم وتوبه میکنم اما نمیتونم سرتوبه ام وایسم نمیدونم چکارکنم خدایا کمکم کن این دفعه سرتوبه ام وایسم
 • براهمتون دعامیکنم برامنم دعاکنید بچه هاخیلی زیاد
 • تاحالا فکر میکردم آدم پاکی هستم و هیچ گناهی ندارم اماغافل بودم که پراز گناهم کم کم دارم متوجه میشم توی این همه سال گناهکارترین آدما بودمخدایا توبه منو بپذیر البته اگر آدما جای تو میبودن عمرا اگر منو میبخشیدن ولی خیالم راحته که توی هرشرایطی مواظبمی واز من مراقبت میکنی و درکم میکنی و از شرایط زندگیم بهتراز همه آگاهی
 • شده مثل کلیساهای قرون وستا که گناهاشون رو برای بقیه تعریف میکردن.به ماچه خب برین پاک شین و گناه نکنین اینجا که مسابقه خاطره نویسی نداریم.این کارتون چه سودی داره؟
 • برای جواب این دوستمون که میگه چه سودی داره ترخدا این حرفو نزن واقعا عذاب وجدان سخته ایشالله که هیجوقت گناه نکنی وبسمتش کشیده نشی که چیزه خیلی بدیه خدایا ترو به بزرگیت همه مارو ببخش این غرور لامثب ازمون بگیر خیلی سخته حداقل اینجا مینویسن التماس دعا میکنن سبک میشن یکمی دوستان عزیز واسم دعا کنید اشتباه کردم خدارو فراموش کرده بودم فکر میکردم باهاشم ولی با شیطون بودم واقعا از گناه زده شدم بدم میاد به کارام که فکر میکنم حالم از خودم بهم میخوره من خیلی قبلا معتقد بودم یهو سست شدم از ذیگران تاثیر گرفتم ایمانم ضعیف شد کارای بدی کردم دعا کنید خدا دوباره منو قبول کنه دستمو ول نکنه دوباره کشیده نشم سمت گناه هیچی ازش نمیخوام فقط اینایی رو که دارمو ازم نگیره میدونستم داره نگام میکنه ولی با گستاخی تمام گناه کردم شرم دارم از کارم التماس دعا ایشالله هر چی خیره واستون اتفاق بیفته
 • خدای من توبه میکنم . منو حلال کن خدا جون . حق الناس هایت را چه کنم تو بخشنده ای اما بندت ... خدا واقعا دیونتم . عاشقتم خدا
 • منم دعا کنید بچه ها خیلی سردرگمم
 • درجواب اون دوستم که میگه مثل کلیسا شده خوب بشه مگه بده؟اقراربه گناه مهم ترین بخش توبه است وباعث میشه سنگینی گناه کمترقلبمونودردبده
 • دنیامثل مکانیست که توسط دوربین مخفی کنترل میشه و اون کسی که کنترل میکنه خداست . خدای که خیلی دقیق حسابگر عادل در عین حال بسیار بسیار مهربان. در نتیجه رفتارهایمان را کنترل کنیم و دو رو نباشیم.چرا که نتنها خدا ظاهر ما را میبیند بلکه از باطن ما نیز آگاه است .اصلا یک ریا که ثواب هم دارد رفتارمان را ریاکارانه اما ریا برای خدا انجام بدیم .و یک نفر را همیشه در کنار خودمان احساس کنیم .ریا فقط بخاطر خدا .یعنی این گناهو انجام نمیدم خداجون فقط بخاطر تو یا این ثوابو بخاطر تو. این طرز فکر خیلی کمک میکنه.چرا که انگار هر لحظه و هر عملی را با کسی مشورت میکنیم.ایجاست که از انجام گناه خجالت میکشیم و انجام ثواب شادمان میکند.یاااااااعلی
 • خیلی خجالت میکشم اسم خدا رو به زبون بیارم. میشه واسه من که گناهم از همه گناه های شما سنگینتره هم دعا کنید تا حالا 2 بار توبه کردم میخوام برم 1 بار دیگه هم توبه کنم . وقتی یاد گناهم میرفتم از خودم حالم به هم میخوره اصلا دوست ندارم قیافه خودمو ببینم . یعنی خدا منم میبخشه... من که فکر نمیکنم . از خانوادم خجالت میکشم. اونا که نمیدونن من چه غلتی میکنم. ودمو از لجن پایین تر میدونم. گناه من تقصیر 1 کی هست. اگه بگم شاید بخندین. کامپیوتر. این لعنتی منو به این. روز کشوند. از قرآن خیلی خجالت میکشم چون 1 کی از توبه هام رو به قرآن قول دادم. خوش به حالتون وقتی. نوشته هاتون رو میخوندم شما رو 1 طرف خودمو 1 طرف میدیدم . التماس دعا دارم . واسه منم 1 بار دعا کنید. خیلی محتاجم.....
 • و من هنوز و تا همیشه به این یک آیه دل خوشم . . .بسم الله الرحمن الرحیمنبی عبادی انی انا الغفور الرحیمبه نام خداوند بخشنده بخشایشگر بندگانم را آگاه ساز که من بخشنده مهربانم خدایا رحم کن بر همه کسانیکه نیازمند مهر شما هستند
 • قل یا عبادی الذین اسرفو علی انفسهم لا تقنطوا من رحمت الله... ان الله یغفر الذنوب(جمیعا)
 • با عرض سلام منم خیلی گناه کردم واسه من دعا کنین . خدایا توبه اشتباه کردم . دیه دلم شده پر از استرس داغونم همش دلک تو لرزشه میلرزم صدای قلب خودمو میشنوم خسته ام نمیتونم کاری انجام دهم . کسی میخام که بهم ارامش بده تو زندگیم سختی زیادکشیدم اگه میخام که حقمو یا کار درستی انجام بدم اطرافیانم ناراحت میشن چیزییه که حق منه ولی بخاطرش بهم حرف بد میزنند نمیفهمم . کسی میخام که بهم ارامش بده التماستون میکنم به پاهای ادمهای پاک می افتم که پیش خدا عزیزن حلالم کنین واسم دعا کنین خسته ام التماستون میکنم یه حاج اقا یه روحانی یه عزیز که بهاهش تو مسائل زندگیم مشورت کنم یه ادم کامل میخام خواهش میکنم
 • خدایا...روزایی بود که من هرچی سعی میکردم یه گناهیو بکنم تو نمیذاشتی ظاهرا نه ولی ته قلبم خوشحال بودم...حالا چقدر گناه کرده ام که دیگه جلوم رو نمیگیری...به خودت قسم دوستت دارم خدا...منو ببخش
 • خدایاتوروبه این شبای عزیزقسمت میدم آخروعاقبتمون روبخیر ختم به خیر کن درست که بهمون حق انتخاب دادی ولی خودت کمک کن موقع انتخاب بشیم حر، نه اینکه تو رکاب علی بجنگیم بعدتوکربلابشیم شمر.
 • سلام در جواب اون دوستمون که می گه چرا اینجا حرفاتون رو می زنید باید بگم که یک خوبی داره و اون اینه که بدونیم هممون یک خطاهایی داریم و باید واسشون توبه کنیم و یک خورده دلگرم می شیم که هنوز هم کسانی هستند که با طیب خاطر گناه نمی کنن و خدا رو دوست دارن. گرچه گناه کردیم ولی دم همتون گرم که با نوشته هاتون امیدوار به رحمت خدا شدم و واسه همتون دعا می کنم که خدا همتون رو ببخشه من رو سیاهم ببخشه. یا علی مدد
 • تو یه فیلم یه جمله حیرت آور از دهن بازیگر درومد که خیلی عمیقه.. بعد از یه ماجرا که تعریف کرد آخرش گفت عموم دم مرگ می گفت ((هیچ لذتی رو تو این دنیا نمی شناسم که به گناهش بیارزه... هیچ لذتی))
 • به خودم میگم اون بالایی این قدر مهربون که تو اون دنیا حتی یزید هم امید به امرزش پیدا می کنه
 • من مرتکب گناه بزرگی توزندگیم شدم وازخداوند میخوام مرابه بزرگی وجلالش مرا ببخشدوراه توبه رابرمن باز کنه واز شمادوستان میخوام برام دعاکنیدتوروخدا خداتوفیقتون بده
 • خدایاگوشه-نگاهت-برای-خوشبختی-ما-کافیه_نگاهتو-ازمانگیر___آمین
 • خدایاگوشه-نگاهت-برای-خوشبختی-ما-کافیه_نگاهتو-ازمانگیر___آمین
 • خدایا من گناهکارم لیاقت اسمم ندارم میدونم خیلی بدم ولی توبزرگی خیلی بزرگی افسارمو ول نکن
 • خدایا منو ببخش سخت درعذابم!!خواهش میکنم برام دعا کنین گناهم بزرگه
 • تاحالا انقدر پشیمون نبودم واسم دعا کنید تا بخشیده بشمو دیگه تکرار گناه نکنم التماس دعا دارم از همه
 • خدایا توبه هم را بپذیر
 • برای منم دعا کنید تنها راه چارم خداس... تنها راه چارم خداس
 • خدایا ببخش منو .دوستان واسه همتون دعا میکنم.شما هم منو یادتون نره
 • kheyli kheyli ali bud muntazere matalebe jadid hastim. fagat khaheshan nahveye ejraye tobe ra beguyid khaheshan ke che doayii bayad khande she dar kojaye namaz
 • سلام من خیلی گنه کارهستم و دارم ازدواج میکنم ان شاالله به یاری خداوند و امام حسین؛چه جور توبه کنم که خدا منو کامل ببخشه و پاکه پاک شم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/تو را خدا به ایمیلم پاسخ بدید ممنون
 • salam man gonah jensi kadam hata dar anjam gonah pashimon shodam vali rah bargasht nabod alanam pashimonam .tobe kadam khodavand tobamo ghabol mikonad???
 • فکر کنم تقریبا 20بار بشه که از ته دل از گناهم پشیمون شدم و توبه کردم با یه عالمه گریه و قرآن خوندن ولی دوباره مرتکب گناه شدم. واقعا از خدا شرم دارم. احساس میکنم خدا رو مسخره خودم کردم. روم نمیشه به کسی بگم تا کمکم کنه.. اگه این گناه لعنتی رو ترک نکنم، آیندم تباه میشه. فقط 4ماه وقت دارم. برام دعا کنین واقعا محتاجم
 • باسلاممن چندبار است توبه کردم ولی بازم مرتکب گناه شدم،تو رابه.... برام دعا کنید
 • نمیدونم چی کار کنم من پاک بودم اما الان دیگه نیستم احساس میکنم دیگه خدا دوسم نداره بدبخت عالمم نمیدونم چی کار کنم تا کارم پاک بشه و دوباره بشم همون ادم قبل برام دعا کنید تا بتونم جبران کنم از خدا شرمنده ام ، دعام کنین
 • نمیدونم از کدام کناهم بکم من 22 سالم هست تا هنوز یادم نیست درست نماز خوانده باشم هر کناه کی نفسم خواسته انجام دادم راستش 22 سال من نوکر نفس بودم هر دستوری که برام میداد من عملی اش میکردم از شما میخام برای منم دعا کنید یادتان نره زمانیکه برای من دعا میکنید بکین خدایا این بنده که 22 سال کناه کرده ازت تقاضاس ببخش داره کناهانش رو ببخش و استقامت نصیبش بکردان آمین
 • هیچ وقت فکر نمی کردم تو همچین گناهی بیوفتم خیلی از خودم مطمئن بودم ولی عجب قدرتی داره شییطون منو آرام آرام و گام به گام به گناهی سوق داد که خودمم باور نمیکنم همش فکر میکنم خواب دیدیم که این گناه از من سرزده خیلی شرمنده ام از خودم بدم میاد حتی نمی تونم تو آینه خودمو نگاه کنم تو رو خدا واسم دعاکنید خدا منو بخشه و اراده ای بهم بده که دیگه به سمت این گناه کشیده نشم.....در ضمن بگم خوبی این سایت اینه که دیدم تنها نیستم و خیلیا مثل من مرتکب گناهی شدند که فکرشو نمیکردند و حالا پشیمون شدند...
 • خواهش مى کنم برام دعا کنید یعنى یه اتفاقى برام پیش اومده که اگر نتونم حلش کنم بد بختم
 • برام دعا کنید که خدا آبرومو حفظ کنه من میخوام آدم باشم و توبه کنم و درست زندگی کنم و نگاه خدا رو داشته باشمخیلی به دعاتون نیاز دارم
 • خدایا هنوزم کسایی هستن که میخوان برگردن پیشت.راست میگی مثل همیشه که تعداد کسایی که بنده واقعیت میشن کم اند.شکرت که منو برادرامو به خودمون آوردی.ممنون.بیایید تو این زمانه ی پر جور جفا ما لااقل خوب باشیم که اون دنیا روسفید باشیم.به روی همه ی خوب ها بوس!
 • خدایا به حق این شبای عزیزت منو ببخش .خیلی پشیمونم جوونی کردم خدایا نذار ابروم بره .خدایا امیدم فقط به توست
 • khoda jon man kheili dar haghe khodam bad kardam az samime ghalbam mikham mano bebekhshi .tobe tobe tobe
 • واسه منم دعا کنید بخاطر یک خطا تو گذشته که از سر ندانم کاری بودحالا همسرم فهمیده ومیخواد ازم جدا بشه. حالم اصلا خوب نیس اگه خدا کمکم نکنه حاضرم بمیرم
 • سلام منم گناهکارم خطازیادکردم گناهم ازوقتی شروع شدکه برای تنهایم چت کردنوانتخاب کردم وازوقتی که کنکورقبول نشدم اماازامشب عهدبستم که طرف هیچ چت ودردودلی نرم دعام کنین ابروم جلوخانوادم نره حس میکنم همه چیزوفهمیدن قبلاازچتم خداخیلی دوستم داشت هرچی میخواستم سریع بهم میداداماحالانگامم نمیکنه نکه گناه کرده باشم اماهمین چت کردنم گناهه دعام کنین
 • سلامخوبید دوستای گلم؟منم چند بارآگاهانه گناه کردم یعنی میدونستم که کارم گناهه و حتی ازش لذتم نبردم چون در حین گناهم عذاب وجدان داشتم اصلا قبل انجام گناهم دعا کردم که خدایا میدونم دارم اشتباه میرم منو ببخش خیلی عجیبه نه؟؟انقدر دعاکردم واقعا پشیمون شدم وتصمیم قطع گرفتم که برگردم سمتش از خودش خواستم که هرچی که اونو از من دور میکنه منو ازون ازم بگیره و گرفت به وضوح یه شخص و یه عملو ازم گرفت میل به گناه وکم کرد خدارو شکر میکنم که ذره ذره لطف خدارو تو زندگیم حس میکنم خدایا مرسی ازت میخوام به منو امثال من کمک کنی که روی قول و تصمیمون با تو بمونیم و راه و کج نریم و بشیم همونی که خودت میخوای
 • من گناهه بسیاری داشته ام لطفا برایم دعا کنید ممنون

 • نظر شما درباره این مطلب
  نام :
  ایمیل :
  تصویر امنیتی
  تکرار تصویر امنیتی:
       
   

    
    


  سایت خبری تحلیلی صدای شیعه ..::.. کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.
  Powered by Ferdows CMS Version 9.0.5 © 2007 All right reserved. سیستم مدیریت محتوی فردوس