۱۳۸۹/۱۰/۲۶         بازدید:۳۷۵۶       کد مطلب:۶۰۹۳          ارسال این مطلب به دیگران  

خبرهای ویژه
عکس/ چشمان گریان محمدرضا شاه پیش از فرار
درست 32 سال پیش در چنین روزی بود که محمد رضا شاه پهلوی در واکنش به خیز سراسری ملت ایران اسلامی و انقلابی که هر لحظه بوی آن بیشتر از گذشته به مشام می رسید، از ایران گریخت.

صدای شیعه: شاه را حتی حامیان و متحدان ده ها ساله اش به کشورشان راه ندادند تا هواپیمای حامل او در قاهره فرود بیاید.

"مدتی است احساس خستگی می کنم و احتیاج به استراحت دارم. ضمنا گفته بودم پس از این که خیالم راحت شود و دولت مستقر گردد، به مسافرت خواهم رفت. این سفر اکنون آغاز می شود و تهران را به سوی آسوان در مصر ترک می کنم." این ها جملاتی است که محمدرضا پهلوی در روز 26 دی ماه 1357 برای عادی جلوه دادن سفرش بیان کرد، اما این دلداری دادن او نه تنها مانع از سقوط رژیم 2500 ساله پادشاهی نشد که حتی گفته شد داغ همین فرار بود که در کمتر از 19 ماه بعد او را دق مرگ کرد.

امام خمینی (ره) فرار محمدرضا پهلوی را "طلیعه پیروزی ملت و سرلوحه سعادت و دست یافتن به آزادی و استقلال" دانستند و آن را به "ملت فداکار" تبریک گفتند.

شاه با چشمان اشک آلود آماده سوار شدن به هواپیما و عزیمت به مصر است
عکس/ چشمان گریان محمدرضا شاه پیش از فرار
 


انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک