۱۳۹۰/۲/۵         بازدید:۱۳۳۲       کد مطلب:۶۶۵۴          ارسال این مطلب به دیگران  

اخبار ایران و جهان
در نشست رسانه‌اي مطرح شد؛ «شبکه اجتماعي» سايت تبيان راه‌اندازي مي‌شود
مدير مرکز يادگيري مؤسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني تبيان با اشاره به 2 ميليون بازديد روزانه از صفحات سايت اين مؤسسه گفت: پايگاه اينترنتي تبيان يک سايت عمومي است، از همين رو در آينده نزديک «شبکه اجتماعي» آن را راه‌اندازي مي‌کنيم.

صدای شیعه: نشست رسانه‌اي ششمين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي مؤسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني تبيان پيش از ظهر امروز با حضور «الناز فطيرخوراني» دبير جشنواره و «خسرو داوودي» مدير مرکز يادگيري مؤسسه تبيان در سالن کنفرانس اين مؤسسه برگزار شد.

* شبکه اجتماعي سايت تبيان در آينده‌اي نزديک راه‌اندازي مي‌شود

داوودي در ابتداي اين نشست با اشاره به پيشينه 9 ساله مؤسسه متبوع خود گفت: مؤسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني «تبيان» در سال 1381 زير نظر سازمان تبليغات اسلامي تأسيس شد.
وي با بيان اينکه اين مؤسسه داراي بخش‌هايي مختلفي از جمله اجتماعي، هنري و فرهنگي بوده که به 7 زبان دنيا به روز است، اضافه کرد: روزانه 2 ميليون نفر از صفحات مختلف سايت تبيان بازديد مي‌کنند، همچنين اين مؤسسه از نظر دوره‌‌هاي آموزش ICDL جزو بزرگترين‌ها در ايران و خاورميانه است.
داوودي ادامه داد: توليد نرم‌افزار‌هاي فرهنگي و ديني يکي ديگر از فعاليت‌هاي مؤسسه تبيان است، همچنين همه مخاطبان با ورود به شبکه ملي تبيان و با وارد کردن پسورد مشترک مي‌توانند از اينترنت اين مؤسسه به صورت رايگان بهره‌مند شوند.
مدير مرکز يادگيري مؤسسه تبيان در يخش ديگري از سخنان خود از راه‌اندازي «شبکه اجتماعي» سايت تبيان در آينده‌ نزديک خبر داد.
وي افزود: اين مؤسسه از سال 85 تاکنون 6 دوره جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي را برگزار کرده است که ششمين جشنواره هشتم و نهم ارديبهشت سال جاري در نمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود.
داوودي بيان کرد: مرکز يادگيري در سايت تبيان در گذشته به نام مدرسه اينترنتي نامگذاري شده بود که هدف اين بخش جذب دانش‌آموزان و ارائه خدمات آموزشي به آنها است.
وي با بيان اينکه سايت تبيان سايتي عمومي است و همه اقشار مختلف جامعه مي‌توانند مطالب خود را در اين سايت جست‌وجو کنند، اضافه کرد: مدرسه اينترنتي حيطه دانش‌آموزي را پوشش مي‌دهد که هم‌اکنون به عنوان مرکز يادگيري از آن نام مي‌برند همچنين متولي آموزش آن موسسه تبيان است.
داوودي ادامه داد: مرکز يادگيري يا همان مدرسه اينترنتي داراي 4 بخش اعم از «محتوايي آموزش‌هاي مجازي»، «توليد محتواي سي‌دي» و «پروژه‌هاي دانش‌آموزي» است.
وي افزود: بخش محتوايي در اين سايت براي دروس مختلف طراحي و تنظيم شده است و بر اساس مخاطب محتواي آنها طبقه‌بندي شده يعني هم والدين و هم دانش‌آموزان مي‌توانند به فراخور نياز خود از مطالب آن استفاده کنند، همچنين آموزش‌هاي مجازي اين بخش به دانش‌آموزان مطالب جديدي را ارايه مي‌دهد که پرمخاطب‌ترين آموزش‌ها آن «آموزش رباتيک» است.
داوودي عنوان کرد: در بخش توليد «محتواي سي دي» تاکنون 15 تا 16 نرم‌افزار در رشته‌هاي رياضي، علوم و رياضي دبستان آماده شده است که به صورت «سي دي» به دانش‌آموزان ارائه مي‌شود، همچنين هدف از پروژه‌هاي دانش‌آموزي اين است که کارهايي که دانش‌آموزان در مدرسه به صورت حضوري انجام مي‌دهند به همان صورت در سايت تبيان به فعاليت بپردازند.
وي ادامه داد: پروژه‌هاي دانش‌آموزي به صورت آزمايشي در 40 پروژه در شهر تهران انجام شد و سپس در خارج از شهر تهران و هم‌اکنون طي 3 سال از تمام افراد مختلف براي شرکت در اين پروژه دعوت به عمل مي‌آيد.

* 2 هزار و 500 دانش‌آموز در جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي ثبت‌نام کرده‌اند

در ادامه اين نشست، «الناز فطيرخوراني» دبير ششمين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي گفت: جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي در سال 83 تأسيس شد که محوريت طرح بر اساس يادگيري و جستجوگري طراحي شده است. اين جشنواره از 13 آبان يعني «روز دانش‌آموز» شروع مي‌شود و دانش‌آموزان با توجه به استعداد و علاقه خود موضوع پيشنهادي را در اين سايت انتخاب کرده و به صورت مجازي در اين طرح شرکت مي‌کنند.
وي بيان کرد: تاکنون 2 هزار و 500 دانش‌آموز در ششمين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي ثبت‌نام اوليه کرده‌اند که از اين تعداد يک‌هزار و 700 نفر از 12 استان جزو منتخبين به شمار مي‌روند، همچنين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي امسال داراي 3 بخش اعم از غرفه‌ها است که در سالن 27 و با حضور 550 گروه دانش‌آموزي برگزار مي‌شود.
فطيرخوراني اضافه کرد: بخش دوم اين جشنواره به سمينار‌هاي علمي اختصاص دارد که در اين بخش 200 سمينار برگزار مي‌شود، همچنين در بخش مسابقات 12 مسابقه از آيتم‌هاي مختلف اعم از هوا و فضا، راکت آبي، چتر نجات، رباتيک‌هاي نمايشي و امداد‌گر و حباب‌هاي غول‌پيکر برگزار مي‌شود، لازم به ذکر است 130 گروه در اين مسابقه شرکت و به رقابت مي‌پردازند.
دبير ششمين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي با بيان اينکه 40 داور در اين جشنواره به داوري آثار منتخب مي‌پردازند، عنوان کرد: اختتاميه اين جشنواره در سالن خليج فارس نمايشگاه بين‌المللي برگزار مي‌شود، همچنين هدف کلي طرح پروژه‌هاي دانش‌آموزي گسترش فرهنگ جستجو گر و پژوهشي است.
فطيرخوراني با اشاره به فراهم‌آوري بستر مجازي براي شرکت در مسابقه تصريح کرد: از سال 83 جشنواره دانش‌آموزي به صورت يک پروژه مطرح شد که هم‌اکنون ششمين سال فرآيند خود را طي مي‌کند.
وي با بيان اينکه دانش‌آموزان 12 استان کاملاً به صورت مجازي با اين سايت در ارتباط هستند، اضافه کرد: دانش‌آموزان از طريق اينترنت مي‌توانند در فعاليت‌هاي پژوهشي سايت تبيان حضور داشته باشند، همچنين ششمين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي با حمايت مؤسسه «تصوير نور» برگزار مي‌شود.
فطيرخوراني تصريح کرد: طرح «ملي سپهر ايراني» با پرورش رشد استعدادهاي دانش‌آموزي در شهرهايي هم‌چون؛ اصفهان، سمنان و قزوين انجام شده است، اين طرح در مدارس راهنمايي افرادي را جذب کرده و سعي بر پرورش استعداهاي خاص داشته است.
وي با بيان اينکه امسال اين طرح در منطقه 11 و 12 آغاز و تفاهم‌نامه‌اي امضا مي‌شود، اضافه کرد: دانش‌آموزان بسياري از کيش، برازجان، اصفهان، شيراز، تبريز، مازندران، گيلان، خراسان رضوي، تهران، اسلام‌شهر، قم و قرچک ورامين در ششمين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي حضور داشتند.
فطيرخوراني در پايان اين نشست رسانه‌اي خاطرنشان کرد: بعد از شهر تهران دانش‌آموزان استان اصفهان بيشترين شرکت کننده در ششمين جشنواره پروژه‌هاي دانش‌آموزي را دارند.
 

انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک