۱۳۹۰/۲/۲۸         بازدید:۱۹۷۲       کد مطلب:۶۷۹۰          ارسال این مطلب به دیگران  

خبرهای ویژه
دکتر عصام العماد چرا شيعه شدم؟
دکتر عصام العماد از استادان دانشگاه کشور عربستان که از وهابیت به مذهب تشیع درآمده، جريان تغيير عقيده خود را در کتابي با نام «انتقال من از مکتب وهابيت به مکتب عثني عشري» به زبان عربي مي‌نويسد. او احتمال مي‌دهد نسخه عربي و ترجمه فارسي اين اثر تا سال آتي منتشر شوند. ...

استاد و نويسنده حوزه کلام و شبهه‌شناسي که مليتي يمني دارد، در گفت‌گو با (ايبنا)، با بيان اين که اکنون در حال نوشتن کتابي درباره علل تغيير اعتقادش است، موضوع اصلي اين اثر را چرايي گرايش از وهابيت به مذهب اهل بيت(ع) توصيف کرد.

وي پيش از اين در شمار ائمه جماعت شهر رياض بود و در خانواده‌اي وهابي متولد شده و عقايدي مانند خانواده خود داشت و در حالي که کتابي را عليه امام علي(ع) نوشته بود، پيش از چاپ و نشر اين اثر و با انجام پژوهش‌هاي فراوان، به مذهب تشيع مشرف شد.

نويسنده کتاب «نقد شيخ محمد عبدالوهاب از درون» در پاسخ به اين که چه عاملي باعث تغيير عقايدتان شد و فکر کرديد شايد مذهب ديگري کامل‌تر باشد؟» گفت: ويژگي‌هايي در مکتب اهل بيت‌(ع) وجود دارد که متأسفانه در ساير مکاتب اسلامي به چشم نمي‌خورد. با وجود آن که وهابيت يک مکتب اسلامي است، اما مشکلات زيادي از لحاظ عقيدتي و تاريخي دارد. اين مشکلات موجب شد تا دريابيم حل اين مسايل تنها در مکتب اهل بيت(ع) امکان‌پذيرند. از اين رو، تغيير عقيده دادم.

وي درباره کتابي که در دست تاليف دارد، عنوان داشت: اين اثر با نام فارسي «انتقال من از مکتب وهابيت به مکتب عثني عشر» براي اقشار گوناگون قابل درک و فهم است.

دکتر العماد معتقد است: ممکن است شناخت انسان از مکتب خود شايد به علت آن که در آن مکتب به دنيا آمده، در حد بالايي نباشد و حتي ارزش آن مکتب در طول زمان براي وي کاهش يابد و اهميت مکتب خود را نسبت به مکاتب ديگري درک نکند يا در طول زمان فکر کند اين مکتب ويژگي‌هاي خاصي ندارد و خود را تنها به اين دليل شيعه بداند که در يک خانواده شيعه به دنيا آمده شيعه است. اين تفکرات موجب مي‌شود انسان نسبت به مکتب خود بي‌اهميت شود و در طول زمان اين مکتب را زير سوال برد. من سعي مي‌کنم در کتاب‌هاي خودم روش مکتب تشيع را براساس تحقيق بررسي کنم و ثابت مي‌کنم که مکاتب نظير کارخانه‌هاي صنعتي در مراتب مختلفي از حالت استاندارد تا غيراستاندارد قرار دارند که دستاوردهاي انسان‌سازي آنها از نظر کيفي قابل مقايسه با يکديگر نيستند. در جريان اين بررسي‌هاي کيفي مي‌توانيم ارزش مکتب خود را نسبت به مکاتب ديگر درک کنيم.

استاد دانشگاه‌هاي عربستان ادامه داد: در حقيقت اين کتاب را براي کساني نوشته‌ام که در مکتب شيعه به دنيا آمده‌اند تا ارزش‌هاي اين مکتب را توسط فردي که از ابتدا در اين مکتب نبوده است، بشناسند.

انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک