موبایل اسلامی| طریق معرفت| ادبیات مذهبی| تصاویر| نواها و نماها| استفتا از مراجع تقلید| دانلود دعا و زیارت| اس ام اس مذهبی| پیوندها| تماس با ما| Rss

سرویس های خبری
صفحه اصلیصفحه اصلی
اخبار ایران و جهاناخبار ایران و جهان
مراجع و علما مراجع و علما
اخبار ويژهاخبار ویژه
اخبار مذهبیاخبار مذهبی
گزارش خبریگزارش خبری
شیعیان پاکستان، افغانستان شیعیان پاکستان، افغانستان
شیعیان عراق، لبنان شیعیان عراق، لبنان
شیعیان یمن شیعیان یمن
شیعیان آفریقا و اروپا شیعیان آفریقا و اروپا و امریکا
شیعیان خلیج فارس شیعیان بحرین وخلیج فارس
مقالات و گفتوگوهای سیاسیمقالات و گفتوگوهای سیاسی
مقالات و گفتوگوهای مذهبیمقالات و گفتگوهای  مذهبی
دیگر رسانه هادر رسانه های دیگر
گزارش تصویریگزارش تصویری
ویژه نامه هاویژه نامه ها
دعوت به همکاریدعوت به همکاری
   شیعیان یمن      بازدید:۷۱۲۵        کدمطلب:۷۴۷۴                 ارسال این مطلب به دیگران  
 

هشدار جماعت شیعیان حوثی نسبت به دخالت آمریکا در یمن
عبدالملک حوثی، رهبر جماعت شیعیان«حوثی ها» نسبت به دخالت آمریکا در هدف قرار دادن انقلابیون یمن هشدار داد.


صدای شیعه: به دنبال شکل گیری بهار عربی در کشورهای مصر و تونس، مردم یمن نیز به پا خاستند و برکناری علی عبدالله صالح را خواستار شدند.در همین راستا، جماعت شیعیان حوثی در یمن نسبت به دخالت آمریکا در هدف قرار دادن انقلابیون یمنی هشدار داد و گفت: تمامی ملت یمن را از خطرهای تحریک آمریکایی ها آگاه می کنیم و می گوییم آمریکا با عنوان«جنگ با تروریسم» می خواهد در میان انقلابیون نفوذ کند.
در این بیانیه آمده است: نیرنگ و توطئه آشکاری مسلمانان در تمامی مناطق جهان را نشانه گرفته است و در این میان که ملت یمن برای دست یابی به اهداف و اصلاحات سیاسی به پا خاسته است باید در برابر توطئه ها هشیار باشد، زیرا توطئه ها نیز با هدف سیطره بر کشور و تصمیمات امنیتی، سیاسی و اقتصادی و مبارزه با تروریسم و سرکوب القاعده انجام می گیرد.
هزاران نفر از دانشجویان دانشگاه صنعاء بار دیگر، روز شنبه برای سقوط نظام علی عبدالله صالح تظاهرات کردند.تظاهرکنندگان پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود(نه درس، نه دانشگاه تا سقوط علی عبدالله صالح)،در دست داشتند و شعار دادند.
دانشجویان از دانشگاهها خارج شده و درها را بسته و بر روی درها برگه چسبانده و نوشتند: از سوی دانشجویان دانشگاهها تعطیل است.نیروهای امنیتی برای متفرق کردن دانشجویان، تیرهای هوایی شلیک کردند. تعداد دانشجویان به حدود 20 هزار دانشجو دختر و پسر می رسد.
همچنین بر اثر درگیری در میدان التغییر تعدادی کشته و زخمی شدند. منابع پزشکی اعلام کردند: نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان شلیک کرده و با آنها درگیر شدند که بر اثر آن یک سرباز که از نیروهای امنیتی علی عبداللهصالح جدا شده بود، کشته شد.بنابر گزارش روزنامه «دار الخلیج»، با ادامه بحران سیاسی در یمن، مسئولان بلند پایه آمریکا اعتراف کرده اند که حملات هوایی خود را برای هدف قرار دادن القاعده آغاز کرده اند.
 

انتهای پیام
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب

نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
تصویر امنیتی
تکرار تصویر امنیتی:
     
 

  
  


سایت خبری تحلیلی صدای شیعه ..::.. کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.