۱۳۹۰/۶/۲۷         بازدید:۸۰۴۲       کد مطلب:۷۴۷۴          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان یمن
هشدار جماعت شیعیان حوثی نسبت به دخالت آمریکا در یمن
عبدالملک حوثی، رهبر جماعت شیعیان«حوثی ها» نسبت به دخالت آمریکا در هدف قرار دادن انقلابیون یمن هشدار داد.

صدای شیعه: به دنبال شکل گیری بهار عربی در کشورهای مصر و تونس، مردم یمن نیز به پا خاستند و برکناری علی عبدالله صالح را خواستار شدند.در همین راستا، جماعت شیعیان حوثی در یمن نسبت به دخالت آمریکا در هدف قرار دادن انقلابیون یمنی هشدار داد و گفت: تمامی ملت یمن را از خطرهای تحریک آمریکایی ها آگاه می کنیم و می گوییم آمریکا با عنوان«جنگ با تروریسم» می خواهد در میان انقلابیون نفوذ کند.
در این بیانیه آمده است: نیرنگ و توطئه آشکاری مسلمانان در تمامی مناطق جهان را نشانه گرفته است و در این میان که ملت یمن برای دست یابی به اهداف و اصلاحات سیاسی به پا خاسته است باید در برابر توطئه ها هشیار باشد، زیرا توطئه ها نیز با هدف سیطره بر کشور و تصمیمات امنیتی، سیاسی و اقتصادی و مبارزه با تروریسم و سرکوب القاعده انجام می گیرد.
هزاران نفر از دانشجویان دانشگاه صنعاء بار دیگر، روز شنبه برای سقوط نظام علی عبدالله صالح تظاهرات کردند.تظاهرکنندگان پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده بود(نه درس، نه دانشگاه تا سقوط علی عبدالله صالح)،در دست داشتند و شعار دادند.
دانشجویان از دانشگاهها خارج شده و درها را بسته و بر روی درها برگه چسبانده و نوشتند: از سوی دانشجویان دانشگاهها تعطیل است.نیروهای امنیتی برای متفرق کردن دانشجویان، تیرهای هوایی شلیک کردند. تعداد دانشجویان به حدود 20 هزار دانشجو دختر و پسر می رسد.
همچنین بر اثر درگیری در میدان التغییر تعدادی کشته و زخمی شدند. منابع پزشکی اعلام کردند: نیروهای امنیتی به تظاهرکنندگان شلیک کرده و با آنها درگیر شدند که بر اثر آن یک سرباز که از نیروهای امنیتی علی عبداللهصالح جدا شده بود، کشته شد.بنابر گزارش روزنامه «دار الخلیج»، با ادامه بحران سیاسی در یمن، مسئولان بلند پایه آمریکا اعتراف کرده اند که حملات هوایی خود را برای هدف قرار دادن القاعده آغاز کرده اند.
 

انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک