صدای شیعه :در طی روزهای کوتاه آینده سینماهای آمریکا آماده پخش فیلم «سنگسار ثریا» می شوند در حالی که انتظار می رود خشم عظیمی میان مسلمانان برانگیخته شود، مخصوصا که فیلم صریحا به انتقاد از تطبیق حدود در شریعت اسلامی پرداخته و در نهایت آن را وحشی گری به شمار می آورد. "/>
۱۳۸۸/۴/۴         بازدید:۱۷۳۵۲       کد مطلب:۷۷۲          ارسال این مطلب به دیگران  

اخبار مذهبی
در فیلم آمریکایی سنگسار ثریا انتقاد از سنگسار زن زناکار در ایران و متهم نمودن اسلام به وحشی گری!
صدای شیعه :در طی روزهای کوتاه آینده سینماهای آمریکا آماده پخش فیلم «سنگسار ثریا» می شوند در حالی که انتظار می رود خشم عظیمی میان مسلمانان برانگیخته شود، مخصوصا که فیلم صریحا به انتقاد از تطبیق حدود در شریعت اسلامی پرداخته و در نهایت آن را وحشی گری به شمار می آورد.

به نظر می رسد که فیلم «سنگسار ثریا» در جهان اسلام همان اعتراضی را برانگیزد که فیلم «رنج های مسیح» میل گیبسون میان طبقات دینی برانگیخت.

این فیلم که در ماه جاری اکران خواهد شد ماجرای زنی ایرانی است که  بعد از اینکه برایش پاپوش درست کرده و به او تهمت زنا می زنند، حکم سنگسارش صادر می شود. این ماجرا اقتباسی از یک داستان است که جزئیات آن در کتابی از یک روزنامه نگار فرانسوی در سال 1980 منتشر شده است. فیلم تلاش می کند آنچه آن را قیودی ضروری برای زن در اسلام به شمار می آورد و نیز مجازات های سنگینی که یک زن ممکن است دچارش شود را به تصویر بکشد.
ماجراهای فیلم پیرامون روزنامه نگاری است که ماشینش در یکی از روستاهای ایران خراب شده و با زنی به نام زهره آشنا می شود که تلاش می کند بدون اطلاع اهالی روستا با او سخن بگوید، این زن با پنهانکاری کامل برای او قصه دختر خواهرش ثریا و وضعیت مرگ دردآور او را روایت می کند که از دید فیلم، تمثیلی از غروب کامل حقوق زن در شریعت اسلام است.

زهره به روزنامه نگار می گوید که همسر ثریا به دلیل اینکه ثریا ازدواج مجدد او و یا طلاق گرفتن از او را نپذیرفته، با پاپوش ساختن او را به زنا متهم می کند تا از دست او خلاص شود و به او حکم سنگسار داده شود تا بمیرد.
به گزارش صدای شیعه ،فیلم دربردارنده صحنه هایی است که آشکارا سعی در متهم نمودن اسلام به وحشی گری دارد، مخصوصا هنگامی که وضعیت به صحنه سنگسار ثریا تا مرگ منتهی می شود. کارگردان صحنه ها را از آغاز با دقیق ترین جزئیات به تصویر کشیده است؛ مانند شروط لازم در سنگ که باید کوچک باشد تا باعث مرگ آسان و سریع نشود و عذاب برای ساعت هایی ادامه پیدا کند و سرانجام در پایان فیلم، تمام احساس های دردِ به تصویر کشیده شده در این مجازات، به بینندگان فیلم منتقل می شود. و همانطور که یکی از روزنامه ها تاکید کرده است فیلم به گونه ای است که فراموش نمی شود و نمی توان آن را از خاطر محو کرد چرا که یک قضیه مهم را دربر دارد و آن سنگسار است.

این روزنامه اشاره کرده که برخی افراد فیلم را اهانت به اسلام می پندارند. روزنامه بایفاند ایران نیوز گفت: علی رغم اینکه شخصیت حاکم روستا در فیلم فاسد است، چرا که او درباره اسلام چیزی را ادعا می کند که صحیح نیست -مخصوصا این سخن او که زن گناهکار است مگر آنکه بیگناهی اش ثابت شود، و مردان بیگناهند تا اینکه محکومیتشان ثابت شود- اما این معنایش دشمنی فیلم با اسلام نیست.

قابل ذکر است که نقش اصلی فیلم «رجم ثریا» را شهره آغداشلو بازی می کند که پیش از این برنده جائزه اسکار بوده و تهیه کننده آمریکایی این فیلم تنها تولید سه فیلم را در کارنامه سینمایی خود دارد.

انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک