۱۳۹۱/۲/۲۰         بازدید:۲۱۷۵       کد مطلب:۸۶۱۹          ارسال این مطلب به دیگران  

اخبار مذهبی
آموختن علوم غریبه برای عموم مردم از نظر مراجع حرام است
کارشناس مسایل دینی گفت : عموم مردم به دلیل اینکه اطلاعات دینی کافی ندارند و ممکن است با آموختن علوم غریبه به انحراف گرفتار شوند یادگیری علوم غریبه برای آنها کاری حرام و اشکال شرعی دارد .

صدای شیعه: حجت الاسلام و المسلمین مسلم سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار دین و اندیشه پانا اظهار داشت : علوم غریبه از چند بخش تشکیل می شود بخشی  از آن مربوط است به مباحث دینی و مذهبی که در برخی  روایات رسیده  از  اهل بیت (ع) انسان با انجام اموری مخصوص می تواند به کراماتی دست یابد .

وی تصریح کرد:بخش دیگر این کرامات با استفاده تجربیات و ریاضت های انسان بدست می آید که آدمی می تواند در مدت زمانی خاص توانایی های را از خود بروز دهد .

این کارشناس مسایل دینی در ادامه گفت : بخش دیگر علوم غریبه استفاده از شیاطین و اجنه است و این چیزی نیست که بتوان گفت خرافه هستند عده ای با ریاضت های خاصی یکسری از شیاطین و جن های کافر را مسخر کرده و از توانایی های آنها به نفع مقاصد خاص خود بهره برداری می کنند .

وی افزود : آموزش این علوم غریبه به فتوای اکثر مراجع حرام است مگر برای کسانی که می خواهند این علوم را فرا بگیرند جهت  مقابله با افرادی که از این راه با اعتقادت مردم بازی و سو استفاده های اخلاقی می کنند .

سلیمانی ادامه داد : آموزش این علوم توسط افراد خاصی که از علم ، اطلاعات و معنویت بالایی برخوردارند به عنوان یک پادزهر می تواند جلوی این حرکت های خودخواهانه برخی اشخاص را گرفته شود بلا مانع اما آموزش عمومی علوم غریبه بخاطر انحرافاتی که ممکن پیش بیاید حرام است و اشکال دارد.

وی در پایان گفت:استفاده از این علوم اگر برای درمان بیماران ، حل مشکلات ، دفع بلایا و اموری که صحیح باشد استفاده کنند از نظر مراجع اشکالی ندارد ولی آنجایی که موجب ضرر و زیان به  فرد ، جامعه و حیث یک ملت  باشد  از دیدگاه مراجع مذموم است .

انتهای پیام


نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک