۱۳۸۸/۴/۱۲         بازدید:۱۹۷۲       کد مطلب:۸۷۱          ارسال این مطلب به دیگران  

شیعیان عراق، لبنان,مصر,عربستان
گزارش تفصیلی صدای شیعه خشم شیعیان مصر از دستگیری 306 نفر از شیعیان و حسن شحاته
صدای شیعه :موسسه شیعی آل البیت مصر که رهبر معروف شیعه محمد الدرینی در راس آن قرار دارد اعلان کرد نیروهای امنیتی 306 نفر از اعضایش را در یورش های مخفیانه هفته گذشته پلیس دستگیر کرده است.

از سوی دیگر محمد الدرینی، دبیر موسسه آل البیت، گفت شیخ حسن شحاته عالم سنی جزء بارزترین کسانی است که دستگیر شده اند؛ او بیش از ده سال است مذهب شیعی را پذیرفته و سخنرانی در مسجد شهدای دانشگاهی که چند متر با مقر سفارت اسرائیل در قاهره فاصله دارد را رها نموده است.

این منابع تاکید نمودند شحاته که چهارده سال از انظار متواری بود، در 22 ماه قبل میلادی  در خانه خود دستگیر شده و به او و اعضای گروه دستگیر شدگان که به 306 نفر می رسد تهمت اختلال در امنیت ملی مصر و تحقیر ادیان زده اند.
تحقیقات از شحاته با اتهام دیدار از ایران صورت گرفت -همزمان با آشکار سازی مقامات مصر درباره موضوع گروه  حزب الله به رهبری فردی لبنانی به نام سامی شهاب- و او را به برنامه ریزی برای تعدی در درون اراضی مصر و هدفگیری یک کشتی بیگانه که از کانال سویس می گذرد متهم کردند.

طبق گفته های این منبع، شحاته در سپتامبر 2008 از راه لبنان از ایران دیدار کرده و برای مرتبه دوم از راه سوریه از این کشور دیدار کرده است، اما زمان این دیدار را مشخص نکرد.

به احتمال قوی دلیل دستگیری های گسترده اخیر که شحاته و شیعیانی که از او پیروی می کنند را گرفتار کرده همین است و احتمال دارد در چارچوب تحقیقات جاری به آنان اتهام ارتباط برای نقشه کشیدن با حزب الله بزنند.

درینی تاکید کرد دستگیر شدگان را به مکان هایی نامعلوم می برند که نزدیکانشان در روزهای گذاشته نتوانسته اند به آن جاها بروند. او نظام مصر را به تسلیم دستورات عربستان سعودی بودن و کافر پنداشتن شیعیان و حلال دانستن خون و اموالشان متهم کرد.

به گزارش صدای شیعه ،دبیر موسسه آل البیت از اینکه نظام مصر که منطقه را در تحولات سالهای اخیر رهبری کرده، پیرو دیگری است و به همین دلیل است که نسبت به شیعیان مصر خشم گرفته و آنها را از برپایی مراسم و سایر مناسبات یا حتی ترویج افکارشان و برپایی همایش ها منع می نماید، ابراز ناامیدی کرد.
درینی احتمال داد نقشه و برنامه این دستگیرهای شدید در صفوف انصار آل البیت با حمله مسمومی که علیه جمهوری اسلام در تهران رخ داده با هدف متحد کردن افکار عمومی محلی و منطقه ای صورت گرفته باشد و احتمال داد که به گروه بزرگی که در عرض دو روز سه شنبه و چهار شنبه گذشته دستگیر شده اند اتهامات دیگری مانند نقشه کشیدن برای سرنگونی نظام حاکم و آمادگی برای عملیات تخریبی در قلب شهرهای مصر چه بسا کار به توجیه اتهامات مهمتری نیز برسد.

درینی نیز بخاطر دیدگاه هایش که مقامات آن را با دیدگاه های نظام همسو نمی دانند و نیز نظرات انتقادی اش نسبت به نظام، انتظار دارد هر لحظه با سرنوشت دستگیر شدگان روبرو شود با این حال او تعهد کرد خود و همه اعضای موسسه آل البیت به خاطر آزادی همه دستگیر شدگان شیعه تلاش کنند.
در همین راستا، دکتر احمد راسم النفیس تاکید کرد در هیچ زمانی میان میان نظام و میان شیعه آتش بس وجود نداشته و نیروهای امنیتی آنها دائما را تعقیب کرده و دستگیر می نمایند.

الدمراش العقالی فعال مصری شیعه نیز گفت چنین کارهایی در زمانی که مسلمانان به جای تفرقه و چند دستگی نیاز به وحدت دارند، منجر به بروز گونه ای جنگ میان جوانان شیعه و جوانان سنی در عرصه اینترنت می گردد.

دکتر عبدالمعطی بیومی استاد عقاید دانشگاه الازهر هم گفت: «مذهب شیعه خطر امنیتی برای مصر ندارد، چرا که این مذهب خارج از اسلام نیست و شیعیان کافر نیستند.»

در همین راستا، دکتر آمنه نصیر استاد فقه دانشگاه الازهر گفت: «اینکه بگوییم شیعیان برای مصر خطر امنیتی دارند مساله ای نادرست است، و مقوله ای ساختگی و بی اساس است چرا که تشیع حرفی نمی زند که در اصول با ما مخالف باشد؛ به جای آن بهتر است که از پیشروی غرب بترسیم که هدف آن قتل هویت است.»

دکتر آمنه نصیر مساله گسترش خطر امنیتی از جانب شیعه را جزیی از مسائلی برشمرد که ما را دچار چند دستگی و تفرقه می کند آن هم در زمانی که باید به آنچه ما را با شیعیان گرد هم می آورد برگردیم چرا که هر دوی ما مسلمان هستیم، یک خدا را عبادت می کنیم، به سوی یک قبله روی می آرویم، یک قرأن را قرائت می کنیم و یک نماز را برپا می داریم.


انتهای پیام
نظر شما درباره این مطلب
نام :
ایمیل :
کد امنیتی
     
 
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.

 

Powered by Ferdows CMS Pro 1.2.0 2011 All right reserved. سیستم مدیریت محتوا فردوس ، اتوماسیون اداری فردوس ، سیستم اتوماسیون اداری، ویدئو کنفرانس، سیستم مدیریت محتوا فردوس ، بهترین سایت ساز
امنیت اطلاعات و ارتباطات ناجی ممیزی امنیت Security Audits سنجش آسیب پذیری ها Vulnerability Assesment تست نفوذ Penetration Test امنیت منابع انسانی هک و نفوذ تست نفوذ آموزش هک