موبایل اسلامی| طریق معرفت| ادبیات مذهبی| تصاویر| نواها و نماها| استفتا از مراجع تقلید| دانلود دعا و زیارت| اس ام اس مذهبی| پیوندها| تماس با ما| Rss

سرویس های خبری
صفحه اصلیصفحه اصلی
اخبار ایران و جهاناخبار ایران و جهان
اخبار مراجعاخبار مراجع تقلید
اخبار ويژهاخبار ویژه
اخبار مذهبیاخبار مذهبی
گزارش خبریگزارش خبری
شیعیان پاکستان، افغانستان شیعیان پاکستان، افغانستان
شیعیان عراق، لبنان شیعیان عراق، لبنان
شیعیان یمن شیعیان یمن
شیعیان آفریقا و اروپا شیعیان آفریقا و اروپا و امریکا
شیعیان خلیج فارس شیعیان بحرین وخلیج فارس
مقالات و گفتوگوهای سیاسیمقالات و گفتوگوهای سیاسی
مقالات و گفتوگوهای مذهبیمقالات و گفتگوهای  مذهبی
دیگر رسانه هادر رسانه های دیگر
خبر تصویریخبر تصویری
ویژه نامه هاویژه نامه ها
دعوت به همکاریدعوت به همکاری
   خبرهای ویژه      بازدید:۸۸۸        کدمطلب:۸۸۹                 ارسال این مطلب به دیگران  
 
در واکنش به اظهارات هادي غفاري:
اي مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه توست
سخنان هادي غفاري، در جمع اعضاي ستادهاي انتخاباتي شيخ مهدي کروبي، يادآور شخصيت هايي همچون ابوموسي اشعري و اشعث کندي در صدر اسلام است، امروز مصداق تام و تمام آنچه آن روز آن شيخ بزرگ يادآوري کرده بود در هيئت کساني که با دزديدن چند متر پارچه از روحانيت مقاديري بر سر و مقاديري بر دوش بر فراز منبر مي روند و اين چنين بي مهابا ساحت ولايت و مرجعيت را مورد هتک حرمت قرار مي دهند بروز يافته است.


از قديم الايام رسم بوده است که بنا بر يک سنت سيئه، فرومايگان و دونان، براي بزرگ جلوه دادن خود و به شماره آوردن وجودشان، با آويختن به رداي بزرگان و نيکان و صالحان و آنان که در برابر خدا و خلق خدا به مدد عمل پاکشان آبرويي داشتند، براي خود جلوه اي هر چند کاذب و مجازي مي ساختند.
اظهارات سخيف و به دور از ادب فردي به نام هادي غفاري که متأسفانه هم لباس روحانيت به تن دارد و هم خود را از مدعيان خط امام(ره) مي داند و متأسفانه در حضور کساني همچون مهدي کروبي که ادعا دارند، در خط امام و رهبري هستند، باعث گرديد تا چند خطي نگاشته شود.
اين سخنان که تداعي‌گر خاطرات تلخي از تاريخ صدر اسلام و يادآور فرازهايي از سيطره تعلقات دون دنيوي بر گردن کساني است که از روحانيت جز چند متر پارچه بر سر نشاني ديگر نبرده‌اند.

سخنان اخير هادي غفاري، در جمع اعضاي ستادهاي انتخاباتي شيخ مهدي کروبي، يادآور شخصيت هايي همچون ابوموسي اشعري و اشعث کندي در صدر اسلام است. احتمالاً غفاري سخنراني معروف ابوموسي اشعري را در مواجهه و مصاف با علي ابن ابي طالب(ع) به خاطر دارد و اگر ندارد من براي ايشان يادآوري مي کنم، آنجا که ابوموسي اشعري بر فراز منبري که متعلق به رسول خدا(ص) و ياران واقعي او بود، علي ابن ابي طالب(ع) را جوانکي جاه طلب و لج باز مي نامد که در پي جنگ افروزي است و او را فردي مي خواند که سرنوشت امت اسلام را بازيچه هواهاي نفساني خود کرده است و در مقابل خود را صحابه اي مصلحت گرا و خيرخواه مي نامد که عاقبت خير امت اسلام تنها دغدغه و فکر و ذکر اوست.

البته هادي غفاري اولين کسي نيست که مدال ننگين توهين به ساحت مقدس ولايت نصيبش شده است، اين گناه پاک نشدني پيش از اين نصيب مدعياني چون نمرود، فرعون، معاويه، يزيد, عمر سعد و ... نيز گشته است.

هادي غفاري در بيانات تنفر برانگيز و سخيفشان به شکلي ناجوانمردانه از حضرت آيت الله حائري يزدي پايه گذار حوزه هاي علميه نام برده است، گرچه صحت و سقم آنچه ايشان به آن روحاني بزرگوار نسبت مي دهد، بر ما پوشيده است، اما واقعه ديگري که به تواتر به ايشان نسبت داده شده است و در اينجا گوياي موقعيت هادي غفاري و امثال ايشان است، قابل بيان و لازم به يادآوري است:

روزي عده اي خدمت آيت الله حائري يزدي آمدند و از طلبه اي گفتند که دزدي کرده است. آيت الله حائري يزدي در پاسخ ايشان فرمودند:‌ اين طور نگوييد! آن شخص طلبه اي نيست که دزدي کرده باشد، بلکه دزدي است که لباس طلبگي پوشيده است.

ايشان همچنين در مقابل کساني که مال باختگان آن حادثه بودند، يادآور شدند: اين شخص از شما مال و اموالي دزديده و از روحانيت هم چند تکه پارچه مقداري بر سر و مقداري بر دوش.
امروز مصداق تام و تمام آنچه آن روز آن شيخ بزرگ يادآوري کرده بود در هيئت کساني که با دزديدن چند متر پارچه از روحانيت مقاديري بر سر و مقاديري بر دوش بر فراز منبر مي روند و اين چنين بي مهابا ساحت ولايت و مرجعيت را مورد هتک حرمت قرار مي دهند بروز يافته است؛ واقعيت قضيه اين است که نسبت اين موضوع و حادثه با روحانيت صرفاً نسبت يک دزدي است که بايد رسيدگي شود!

اما واقعيت اين است که آنچه اين شخص به بيان آن پرداخته، آنچنان دچار تناقض و آشفتگي است که تحليل و پاسخ به آن امري بي فايده است و نه چندان لازم.

سخنان وي تداعي گر تصوير رهبر يک ارکستر است که بي آنکه بتواند توازني در کلمات موسيقايي خود پديد آورد، با ساز ناکوک و شعر بي قافيه خود، کار را به جايي مي رساند که آشفتگي ذهن و فرياد اعتراض مخاطبان و تماشاگرانش را با پرتاب ابزار آلات موسيقي به سمت آنها جبران مي کند، اما ذکر چند نکته و يادآوري چند مسأله نه در پاسخ به افاضات هادي غفاري و امثال او بلکه به عنوان تذکر نگاشته مي شود:

اگر مقام ولايت از محمود احمدي نژاد حمايت مي کند اين حمايت بر مبناي راي 24 ميليوني مردم به ايشان بوده است و نه چيز ديگري پس اين عمل مقام ولايت آئينه تمام نماي ميزان بودن رأي ملت است که غفاري که نه - چرا که او همچون عروسکي است که نخ هايش را کسان ديگري تکان داده اند- بلکه آن صاحبان اصلي اين سخنا به خوبي به ياد مي آورند که اين حمايت پيش از اين نيز از روساي جمهور ديگر مي شده است.

دوم آنچه امثال غفاري ها در اين روزها بارها و بارها يادآوري مي کنند و آن - احتمالاً‌- گذشته پر افتخار آنها در مبارزه و کارنامه سرشار آنها در دفاع از انقلاب است، هرگز نمي تواند وسيله اي شود براي پوشاندن وضع حال و خطاهاي فاحش اين روزگار آنان؛ بر اساس ضرب المثل قديمي حديث اين گروه، نقل «داشتم و دارم» است، نوازش مردم و نازيدن خود به داشتن ها و پوشاندن ندارم ها و نداشتن ها.
جناب غفاري! به فرموده همان امام که از او مي گوييد و از او اشاره و گواه مي آوريد، «ميزان وضع فعلي افراد است»، کسي که اين چنين ناجوانمردانه و گستاخانه در مقابل مقام ولايت که امام ‌آن را پشتوانه آسيب ناپذيري دين و ملت مي داند، شمشير زهر آگين خود را از نيام بيرون مي کشد، چگونه مي توند از امام بگويد و شاهد آورد.

سوم: غفاري و هدايت گرانش و آنان که در پس معرکه آتش افروزي مي کنند و اساساً اين وقايع و حوادث عبرت آموز و چندش آور، به زودي به بايگاني تاريخ حواله خواهند شد و تا دنيا دنياست و تا حکومت حق بر قلب ها و ايمان ها مناط ولايت است، بر کشور دل اين مردم حکمفرما خواهد بود.

بالاخره اينکه آقاي غفاري!
برکه در خود مانده و مرداب کپک زده شما را چگونه ياراي مصاف با آب درياهاست؟ در شهر کورها با پاشيدن خاک به سمت آفتاب، تنها جلوه مضحکي از تلاشي بي تعبير و ناتمام براي پوشاندن حق و مخفي کردن زيبايي حقيقت به نافرجامي تمام مي ماند...

و اما حرف آخر؛

اي مگس عرصه سيمرغ نه جولنگه توست
عرض خود مي بري و زحمت ما مي داري

منبع : برنا
انتهای پیام
به اشتراک گذاشتن/ایمیل/بوک مارک این مطلب
نظرات بازدیدکنندگان:
 • آقای هادی غفاری مدت مدیدی است دچار توهمات شدیدی میباشد،جهت شفای عاجل و هدایت ایشان دعا می کنم.
 • چرا مراجع و علمای ما سکوت می کنند در برابر چنین افراد منافقی . چرا حکم ارتداد وی را همچون سلمان رشدی کثیف صادر نمی کنند؟

 • نظر شما درباره این مطلب
  نام :
  ایمیل :
  تصویر امنیتی
  تکرار تصویر امنیتی:
       
   

    
    


  سایت خبری تحلیلی صدای شیعه ..::.. کلیه حقوق برای صدای شیعه محفوظ می باشد.
  Powered by Ferdows CMS Version 9.0.5 © 2007 All right reserved. سیستم مدیریت محتوی فردوس